Skaičių kaimynų užduotys vaikams. Elementarių matematinių sąvokų formavimas vyresnio amžiaus ikimokyklinukams

Jevgenija Sidorenko
Elementarių matematinių sąvokų formavimas vyresnio amžiaus ikimokyklinukams. Pamokos santrauka „Skaičiai yra kaimynai“

Užduotys: formuoti idėją vaikams apie skaičių ryšius skaičių serija. Ugdykite orientaciją erdvėje, mokykite nustatyti kas jo kairėje, o kas dešinėje. Pratinkite vaikus skaičiuoti pirmyn ir atgal (V per 8) . supažindinti vaikus su savaitės dienų pavadinimais ir seka.

Medžiagos, įranga: kortelės su skaičiais nuo 1 iki 8 (padėtas ant stalo, kad būtų nuoroda).

Aš duosiu tau įvairias užduotis, o mano signalu suplos rankomis, tu jas atliksi. Pabandykime žaisti: 2 žingsnių į priekį garsai signalas: ploji rankomis. Sustojome. Suspauskite kumštį dešine rankas: ženkite 2 žingsnius į dešinę, kaire suspauskite kumštį rankas: ženkite 1 žingsnį į kairę. Ir 1 žingsnis atgal.

Sekmes visiems dėmesingai klausėsi ir vykdė mano pastatus.

Vaikinai, ar žinote, kad visi turi kaimynai, ir ar norėtumėte sužinoti, kas jūsų kaimynai?

Ženia, pažiūrėk, kas stovi tavo kairėje, o kas dešinėje. Tai tavo kaimynai.

Man iš dešinės stovi Dima, o iš kairės – Dominika.

Interviu su keliais vaikais.

Vaikinai, eik įsivaizduokime kad šiandien mūsų grupė yra daugiabutis, o stalai yra butai.

Ir ar norėtumėte apsigyventi šiuose namuose ir tapti kaimynai!

Vaikai sėdi poromis prie stalų.

Dabar išsiaiškinkime, kas kokiame bute gyvena.

Dominika, kokiame bute gyveni?

Gyvenu pirmame bute. (Kai jis atsako, jis atsistoja ir neatsisėda)

Klausiu visų vaikų, jie visi atsikelia ir nesėdi.

Dabar skaičiuokime butus atvirkštine tvarka, nuo didžiausio numeriai.

Visi pasako savo buto numerį ir atsisėda.

Jūs ir aš turime kaimynai, bet turi ir buto numeris kaimynai yra skaičiai.

Žiūrėkite, vaikinai, lentoje yra skaičiai, suskaičiuokime juos.

Ar norite žaisti žaidimą pavadinimu "Vardas kaimynai» ?

Pavadink Sasha kaimynai numeris 3?

Teisingai kaimynas skaičiai 3 yra skaičius 4, o kairėje kaimynas skaičiai 3 yra skaičiai 2.

Gerai padaryta Sasha.

Kas dar nori rasti skaičių kaimynai?

Klausiu dar kelių vaikų.

Koks tu puikus draugas su visais. susitiko su kaimynais.

Kas atspės mįslę?

Paslaptis:

Tiesa, tokios savaitės dienos.

Ar žinote, iš kur atsiranda savaitės dienos? Ar nori, kad pasakyčiau?

Istorija:

Kadaise, labai seniai, kai žmonės dar nedavė pavadinimų savaitės dienoms, jiems buvo sunku gyventi ir matyti kaimynai iš kitų kaimų. Pirmiausia jie sugalvojo spalvą kiekvienai savaitės dienai. Pirmoji diena raudona, antra geltona, trečia žalia, ketvirta mėlyna, penkta šviesiai mėlyna, šešta oranžinė, septintoji violetinė. O senovėje, kuri nebuvo taip jau toli ir kur norėjosi apsilankyti, dienos būdavo nudažytos įvairiomis spalvomis. Ir todėl jiems buvo sunku susitarti, kurią dieną susitikti. Pavyzdžiui, jie susitarė susitikti raudoną dieną, bet kitame kaime raudona diena visai kitokia. Jie niekaip negalėjo tilpti. Ir vieną dieną išmintingas žmogus pasiūlėžmonės kiekvienai dienai suteikia vardą. Pirma diena yra pirmadienis, tai tęsiasi savaites. Antradienis yra antra diena. Trečiadienis yra savaitės vidurys, tai trečia diena. Ketvirtadienis yra ketvirta diena. Penktadienis yra penkta diena. Šeštadienis yra šeštoji diena. Sekmadienis yra paskutinė savaitės diena, septintoji.

Štai nuostabi istorija apie savaitės dienas.

Kuris iš jūsų buvo labiausiai dėmesingas ir galės atsakyti į klausimus apie savaitės dienas6

Kas yra ketvirtadienis?

Kaip vadinasi penkta diena?

Kaip vadinasi pirmoji diena?

Kokia savaitės diena yra trečiadienis?

Kokia paskutinė savaitės diena?

Kas žino, kokia šiandien savaitės diena?

Koks mūsų kitas? pramoginė veikla?

Atsargiai atsikeliame nuo stalų, įsistumiame kėdes ir, apsiavę batus, einame į priimamąjį.

FEMP GCD santrauka

Ugdymo sritys:

.

Tikslas: Ikimokyklinio amžiaus vaikų pažintinės veiklos ugdymas formuojant elementarias matematines sąvokas.

  1. Išmok skaičiuoti per 10.
  2. < «,» > «,» = «
  3. Pristatykite naują žaidimą „Parduotuvė“ („Dyenesha“ blokai)
  4. Rašykite sakinius naudodami kelis apibrėžimus.
  5. Lavinkite gebėjimą derinti skaitvardžius su daiktavardžiais. konstruoti teiginius su jungtukais „ir“, „arba“ ir dalele „ne“.
  6. Lavinti erdvinę vaizduotę, smulkiąją pirštų motoriką, judesių koordinaciją, atkaklumą.
  7. Ugdykite vaikų vizualinį suvokimą ir erdvinę vaizduotę dirbant su diagramomis. Stiprinti gebėjimą naršyti lapo plokštumoje.

Medžiaga pamokai:

Vokai su užduotimis, grupės planas, padėklas su traškučiais, kamuoliukas, Dienesh kaladėlės, kortelės kaladėlėms, smulkūs žaisliukai.

Pamokos eiga:

Vaikinai, ką jums patinka veikti darželyje? (žaisti, treniruotis)

Šiandien žaisime ir sportuosime.

Siūlau pirmąjį žaidimą.

Prieš jus yra mūsų grupės planas, ant jo skirtingose ​​vietose yra įvairiaspalviai trikampiai, jie nurodo vietą, kurioje paslėpta užduotis. Pasirinkite bet kurį dėkle esantį trikampį (pasukta spalva žemyn) ir sužinokite, kur ieškoti užduoties.

Žaidimas „Surask užduotį“

Ugdykite gebėjimą naršyti erdvėje.

Gerai padaryta. Dabar šiek tiek pasimokykime. Užduotis jums aiški. tu gali tai padaryti.

Norėdami įtvirtinti žinias apie kiekybinį skaičių ryšį tarp 10, „rašykite“ naudodami ženklus „< «,» > «,» = «

Išnaudokite savo gebėjimą išspręsti paprastas aritmetines užduotis, apimančias sudėjimą ir atimtį.

Puiku. Dabar siūlau žaisti.

Pagerinti klausos suvokimą, mokėti įvardyti kaimynų numerius.

Praktikuokite skaičių didinimą ir mažinimą 1 ir 2.

Gerai padaryta. Šiek tiek apšilome, o dabar siūlau grįžti prie savo stalų, jūsų laukia kita užduotis. Bet pirmiausia padarykime tai

pirštų gimnastika.

Aplankykite didįjį pirštą

(rankos sugniaužtos į kumščius, abu nykščiai aukštyn)

Jie atėjo tiesiai į namus

(du delnai uždaryti kampu kaip stogas)

Indeksas ir vidurys

Bevardis ir paskutinis.

(vadinami pirštai jungiasi prie nykščio)

O mažasis pirštelis yra kūdikis

Jis pats užlipo ant slenksčio.

(rankos kumštyje, abu mažieji piršteliai pakelti į viršų)

Kartu pirštai yra draugai.

(ritmiškai suspaudžiame ir atlenkiame pirštus)

Jie negali gyventi vienas be kito.

(susidedame rankas į spyną)

Lavinti rankų koordinaciją ir smulkiąją motoriką. Pagerinti atmintį, dėmesį, gebėjimą koordinuoti judesius ir kalbą.

Grafinis diktantas.

Erdvinės vaizduotės, smulkiosios pirštų motorikos, judesių koordinacijos, atkaklumo ugdymas.

Gerai padaryta. O dabar staigmena. Kviečiu į parduotuvę, kurioje galite nusipirkti tai, kas jums patinka. Kaip jie atsiskaito už pirkinius parduotuvėje (pinigai). Mūsų parduotuvėje vietoj pinigų galite atsiskaityti monetų blokais. O kainų etiketės – kortelės su nuosavybės simboliais. Galite pasirinkti savo pirkinius.

Žaidimas » Parduotuvė «

Ugdykite gebėjimą identifikuoti ir abstrahuoti savybes, argumentuoti ir pagrįsti savo pasirinkimą.

Vaikai „perka“ žaislus paaiškindami „monetų bloko“ pasirinkimą.

Mokytojas apibendrina pamoką ir teigiamai įvertina vaikų sėkmę.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

FEMP GCD santrauka

su parengiamosios grupės Nr.10 vaikais

Ugdymo sritys:

Sveikata, bendravimas, socializacija, pažinimas.

Technologijos: Sveikatos tausojimas, TRIZ.

Tikslas: Ikimokyklinio amžiaus vaikų pažintinės veiklos ugdymas formuojant elementarias matematines sąvokas.

Užduotys:

  1. Išmokite skaičiuoti per 10.
  2. Pristatykite naują žaidimą „Parduotuvė“ („Dyenesha“ blokai)
  3. Rašykite sakinius naudodami kelis apibrėžimus.
  4. Lavinkite gebėjimą derinti skaitvardžius su daiktavardžiais. konstruoti teiginius su jungtukais „ir“, „arba“ ir dalele „ne“.
  5. Lavinti erdvinę vaizduotę, smulkiąją pirštų motoriką, judesių koordinaciją, atkaklumą.
  6. Ugdykite vaikų vizualinį suvokimą ir erdvinę vaizduotę dirbant su diagramomis. Stiprinti gebėjimą naršyti lapo plokštumoje.

Medžiaga pamokai:

Vokai su užduotimis, grupės planas, padėklas su traškučiais, kamuoliukas, Dienesh kaladėlės, kortelės kaladėlėms, smulkūs žaisliukai.

Pamokos eiga:

Vaikinai, ką jums patinka veikti darželyje? (žaisti, treniruotis)

Šiandien žaisime ir sportuosime.

Siūlau pirmąjį žaidimą.

Prieš jus yra mūsų grupės planas, ant jo skirtingose ​​vietose yra įvairiaspalviai trikampiai, jie nurodo vietą, kurioje paslėpta užduotis. Pasirinkite bet kurį dėkle esantį trikampį (pasukta spalva žemyn) ir sužinokite, kur ieškoti užduoties.

Žaidimas „Surask užduotį“

Tikslas:

Ugdykite gebėjimą naršyti erdvėje.

Gerai padaryta. Dabar šiek tiek pasimokykime. Užduotis jums aiški. tu gali tai padaryti.

Tikslas:

Norėdami įtvirtinti žinias apie kiekybinį skaičių ryšį tarp 10, „užsirašykite“ naudodami ženklus „“, = „

Išnaudokite savo gebėjimą išspręsti paprastas aritmetines užduotis, apimančias sudėjimą ir atimtį.

Puiku. Dabar siūlau žaisti.

Žaidimas su kamuoliu „Įvardink skaičių kaimynus“

Tikslas:

Pagerinti klausos suvokimą, mokėti įvardyti kaimynų numerius.

Žaidimas su kamuoliu „Įvardink skaičių, kuris yra 1 (2) didesnis (mažiau) nei tas, kurį aš pavadinu“

Tikslas:

Praktikuokite skaičių didinimą ir mažinimą 1 ir 2.

Gerai padaryta. Šiek tiek apšilome, o dabar siūlau grįžti prie savo stalų, jūsų laukia kita užduotis. Bet pirmiausia padarykime tai

pirštų gimnastika.

SVEČIAI

Aplankykite didįjį pirštą

(rankos sugniaužtos į kumščius, abu nykščiai aukštyn)

Jie atėjo tiesiai į namus

(du delnai uždaryti kampu kaip stogas)

Indeksas ir vidurys

Bevardis ir paskutinis.

(vadinami pirštai jungiasi prie nykščio)

O mažasis pirštelis yra kūdikis

Jis pats užlipo ant slenksčio.

(rankos kumštyje, abu mažieji piršteliai pakelti į viršų)

Kartu pirštai yra draugai.

(ritmiškai suspaudžiame ir atlenkiame pirštus)

Jie negali gyventi vienas be kito.

(susidedame rankas į spyną)

Tikslas:

Lavinti rankų koordinaciją ir smulkiąją motoriką. Pagerinti atmintį, dėmesį, gebėjimą koordinuoti judesius ir kalbą.

Grafinis diktantas.

Tikslas:

Erdvinės vaizduotės, smulkiosios pirštų motorikos, judesių koordinacijos, atkaklumo ugdymas.

Gerai padaryta. O dabar staigmena. Kviečiu į parduotuvę, kurioje galite nusipirkti tai, kas jums patinka. Kaip jie atsiskaito už pirkinius parduotuvėje (pinigai). Mūsų parduotuvėje vietoj pinigų galite atsiskaityti monetų blokais. O kainų etiketės – kortelės su nuosavybės simboliais. Galite pasirinkti savo pirkinius.

Žaidimas » Parduotuvė «

Tikslas:

Ugdykite gebėjimą identifikuoti ir abstrahuoti savybes, argumentuoti ir pagrįsti savo pasirinkimą.

Vaikai „perka“ žaislus paaiškindami „monetų bloko“ pasirinkimą.

Mokytojas apibendrina pamoką ir teigiamai įvertina vaikų sėkmę.


Jelena Dmitrievna Tsukanova

Žaidimo tikslas – suteikti vaikams galimybę žaidimo metu įtvirtinti turimas matematines žinias ir sąvokas.

Žaidimo tikslai:

Atminties, vaizduotės, loginio mąstymo ugdymas;

Plėsti ir aktyvinti vaikų žodyną, gebėjimą reikšti savo nuomonę;

Kiekybinio ir eilinio skaičiavimo įgūdžių stiprinimas per 10;

Gebėjimas sudaryti ir spręsti aritmetinius uždavinius;

Žinių apie geometrines figūras atnaujinimas ir gebėjimas įžvelgti pažįstamas geometrines figūras supančios tikrovės objektuose;

Elementariųjų laiko sampratų formavimas, gebėjimas nustatyti ir įvardyti savaitės dienų seką.

1. Žaidimo pratimas: „Surask trūkstamus skaičius“.

Tikslas: Sustiprinkite savo supratimą apie ryšius tarp gretimų skaičių 10 ribose.

Vaikai žiūri į „Matematikos laikrodį“, nustato trūkstamus skaičius ir tuščius langelius pakaitomis užpildo kortelėmis su skaičiais. Tada numeriai iškviečiami pirmyn ir atvirkštine tvarka.

2. Didaktinis žaidimas: „Surask skaičiaus kaimynus“.

Tikslas: Stiprinti gebėjimą įvardyti ankstesnius, paskesnius ir trūkstamus skaičius, pažymėtus skaičiumi.

Mokytojas iškelia korteles su skaičiais 2, 5, 8 ir paprašo vaikų atpažinti šių skaičių kaimynus, surasti atitinkamas korteles ir įkišti jas į tuščius langus. Mokytojas išsiaiškina: „Kokie skaičiai tapo dviejų (penki, aštuoni) kaimynais? Koks yra ankstesnis (iš eilės) skaičius du (penki, aštuoni?) (Vaikai pagrindžia savo atsakymą.)

3. Žaidimo pratimas: „Atspėk skaičių“.

Tikslas: Stiprinti gebėjimą sudaryti skaičių iš dviejų mažesnių ir išskaidyti jį į du mažesnius skaičius per 10. Lavinti loginį mąstymą.

Mokytojas duoda vaikams užduotis: „Įvardykite skaičių, kurį sudaro šie skaičiai: nustato laikrodžio rodykles į penkis ir du, du ir keturis, penkis ir tris, keturis ir šešis. Pavadinkite skaičius, sudarančius skaičių trys (skaičius pateikia viršuje). Vaikai turėtų naudoti rodykles, kad parodytų (vieną ir dvi, dvi ir vieną). Įvardykite skaičius, iš kurių susideda skaičius penki (septyni, devyni).

4. Žaidimo pratimas: „Išspręskime problemą“.

Tikslas: Išmokykite vaikus sudaryti ir spręsti aritmetines užduotis, apimančias sudėjimą ir atimtį. Ugdykite dėmesį, atmintį, loginį mąstymą.

Mokytojas pasakoja vaikams apie uždavinio sudarymo seką: „Pirmiausia reikia sukurti problemos sąlygą, o tada užduoti klausimą. Mokytojas siūlo sudaryti papildymo uždavinį. Nurodo skaičius, kurie bus užduotyje. Vaikai sukuria problemą: „Ant medžio buvo 4 voverės. Prie jų pribėgo dar 2 voveraitės. Kiek voverių iš viso yra ant medžio? Mokytojas ir vaikai nustato užduoties struktūrą. Kokia yra problemos būklė? Koks yra problemos klausimas? Vaikai nustato uždavinio sąlygas „Matematikos laikrodyje“ ir ją išsprendžia.

5. Žaidimo pratimas: „Kaip tai atrodo“.

Tikslas: Toliau ugdykite gebėjimą matyti pažįstamų geometrinių figūrų formą aplinkiniuose objektuose.

Vaikai žiūri ir įvardija matematikos laikrodžio paveikslėlius. Mokytojas parodo geometrinę figūrą ir paprašo vaikų ją pavadinti ir nustatyti, kuris objektas yra panašus į šią figūrą.

6. Žaidimo pratimas: „Visus metus“.

Tikslas: Stiprinti gebėjimą nuosekliai įvardyti metų laikus ir mėnesius.

Mokytojas ant paveikslėlių uždeda strėles ir duoda vaikams užduotis:

Įvardink pavasario kaimynus.

Įvardykite mėnesį, kurį praleidote: gruodis, vasaris.

Įvardink žiemos kaimynus.

Pavadinkite žiemos mėnesius.

Koks mėnuo ateina po sausio.

Pavadinkite mėnesius eilės tvarka.

7. Žaidimo pratimas: „Sukurk savaitę“.

Tikslas: Stiprinti gebėjimą nuosekliai identifikuoti ir įvardyti savaitės dienas.

Mokytojas duoda vaikams korteles su skaičiais ir kviečia jas padėti laikrodžio langeliuose. Vaikas, ant kurio kortelės užrašytas skaičius 1, pirmasis deda kortelę (pirmadienis), antras, kurio kortelės numeris yra 2 ir tt Tada vaikai įvardija savaitės dienas eilės tvarka išsiaiškina: „Kas yra pirmadienio kaimynai?“ ir pan. d (Vaikai pagrindžia savo atsakymą)

Publikacijos šia tema:

Autoriaus didaktinis žaidimas „Profesijų pasaulis“ Aktualumas ir reikšmė Žaidimas yra gyvybiškai svarbus vaikui. Todėl beveik visur, kur tik yra galimybė: ir namuose, ir darželyje.

Mieli kolegos - Maam nariai! geros dienos jums! Norėčiau jūsų dėmesiui pristatyti originalų didaktinį matematikos žaidimą.

Aktualumas ir reikšmė Šeima yra pirmoji socialinė institucija, su kuria vaikas susiduria gyvenime ir kurios dalis ji yra. Šeima.

Stalo žaidimas spausdinimui. Naudojamas kaip vaizdinė priemonė, skirta lavinti regimąją atmintį ir dėmesį. Įdomi matematika.

Didaktinis žaidimas „Matematikos galvosūkiai“ Stalo ir spausdintas žaidimas. Naudojamas kaip vaizdinė priemonė, skirta regėjimui tobulinti.

Didaktinis žaidimas „Kelionės laikrodis“. 1. Žaidimo aprašymas. Didaktinis žaidimas „Eismo laikrodis“ yra ciferblatas, ant kurio jis yra.

Skaičių kaimynai yra matematinės užduotys, kuriomis siekiama įtvirtinti eilinio skaičiavimo žinias. Vykdydamas šias užduotis vaikas turės atpažinti kaimynus pagal duotus skaičius. Norėdami tai padaryti, jis turi mintyse įsivaizduoti skaičių seriją nuo 0 iki 10 ir nustatyti, kurie skaičiai yra prieš ir po užduotyje nurodyto skaičiaus.

5. Atsisiųskite korteles „Kaimynų skaičius“

Puslapio apačioje esančiuose prieduose galite parsisiųsti korteles „Kaimynų skaičius“ – 2 formos viename faile. Atspausdinkite korteles spalvotu spausdintuvu ir gaukite papildomą vadovą, kaip mokyti vaiką matematikos, kad sustiprintumėte temą „Skaičių kaimynai“. Atspausdinę formas, kiekvieną lapą supjaustykite į 4 dalis ir gausite 8 spalvų korteles su užduotimis savo vaikams. Be to, kad vaikas turės rašyti skaičių kaimynus apskritimais, jis taip pat turės papildomai išspręsti pavyzdžius namuose, kad sustiprintų temą „Skaičiaus sudėtis“.

Kortelės „Skaičių 2, 4, 6, 8 kaimynai“.

Kortelės „Skaičių 3, 5, 7, 9 kaimynai“.

Ketvirtoje užduotyje vaikui reikia padėti gyvūnams: karvei, arkliui, kiaulei, lapei, ėriukui, vilkui, kačiukui, zuikiui ir į kaimynų namų langus užrašyti dešimt skaičių. Kai vaikas atliks aštuonias užduotis, paprašykite jo įvardyti skaičių 1 ir 3, 5 ir 7, 8 ir 10, 6 ir 8, 2 ir 4, 3 ir 5, 4 ir 6, 7 ir 9 bendrą kaimyną.

Skaičių kaimynai – ar mokate eilinį skaičiavimą?

Pirmoje užduotyje nupieštas kaimas su daugybe namų. Bet kiekvienas namas nėra vienas, jis turi savo kaimynus. Skaičiaus kaimynai yra kiekvieno namo, esančio centre, kaimynai. Vaikas turi identifikuoti kiekvieną centrinio namo kaimyną, mintyse įsivaizduodamas matematinių skaičių seriją iki 10, o tada įvesti šiuos skaičius dešinėje ir kairėje (ląstelėse su taškais). Po pirmąja namų eile yra numeriai, iš kurių reikia pasirinkti kaimynus. (Nors jums nereikia žiūrėti į šiuos skaičius, nes jie nėra eilinio skaičiavimo skaitinė eilutė).

Jei vaikui kyla sunkumų atliekant užduotį ir jis vizualiai neįsivaizduoja eilinio skaičiavimo nuo 0 iki 10, padarykite jam užuominų lapą, kuriame užrašykite skaičių tvarką iki 10. Leiskite vaikui žiūrėti, kol išmoks mintinai .

Antroje užduotyje vėl tikriname skaičiavimo įgūdžius – čia reikia suskaičiuoti kiekviename paveikslėlyje esančius objektus ir apibraukti atitinkamą skaičių.

Atsisiųskite užduotis paveikslėliuose - Skaičių kaimynai - Ar mokate eilinį skaičiavimą? - galite prieduose puslapio apačioje

Raskite skaičių sudėtį ir skaičių kaimynus namuose

Pirmoje užduotyje piešiami daugiaaukščiai namai, ant kurių stogo užrašytas skaičius. Vaikas turi nustatyti šio skaičiaus sudėtį, atsižvelgiant į tai, kad vienas iš skaičių jau yra nurodytas kiekviename aukšte. Belieka pridėti antrą skaičių prie tuščių langelių.

Antroje užduotyje turite nustatyti skaičiaus kaimynus ir įvesti gautus skaičius į tuščius langelius. Atlikę užduotį galite spalvinti paveikslėlius.

Užduotis „Kaimynų skaičius“ (spalvotos ir nespalvotos nuotraukos) galite atsisiųsti puslapio apačioje esančiuose prieduose.

Skaičių namai – skaičių nuo 2 iki 9 sudėtis

Šis vadovas padės jūsų vaikui įtvirtinti savo žinias apie skaičių sudėtį nuo 2 iki 9 aštuonių daugiaaukščių namų pagalba, kurių languose vaikas užrašys trūkstamus skaičius. Ant namų viršaus surašyti skaičiai, kurių kompozicija turi būti kiekviename aukšte dviejuose languose. Kai pirmas terminas rodomas viename lange, vaikas turi atsiminti ir pridėti antrąjį kitame lange.
Šalia namelių mažylis ras įvairių daiktų, kurių skaičius atitinka ant namelio nurodytą skaičių.

Užduotį – Skaičių namai – galite atsisiųsti puslapio apačioje esančiuose prieduose

Taip pat galite atsisiųsti kitas matematines užduotis paveikslėliuose:

Šioje medžiagoje pateikiami matematikos užsiėmimai ikimokyklinukams padės paįvairinti veiklą su vaikais, mokydami juos pačių pagrindinių matematinių sąvokų.

Čia galite rasti matematikos pavyzdžių (1 klasė), juos atsispausdinti ir panaudoti kaip mokomąją medžiagą matematikos pamokose ar darželiuose ruošiantis stoti į mokyklą.

Matematinės užduotys 1 klasei – tai ryškūs spalvingi paveikslėliai su lavinančiais matematikos pratimais, įskaitant įvairias žaidimų užduotis vaikams.

Čia rasite įdomių matematikos uždavinių (1 klasė) paveikslėliuose, kurie išmokys vaikus logiškai mąstyti ir atlikti paprastus matematinius veiksmus.

Čia galite peržiūrėti ir atsisiųsti spalvingas užduoties nuotraukas, kuriose reikia vienodai padalinti įvairius objektus. Tokia veikla paruošia vaikus vienai iš sudėtingų matematinių išraiškų – dalybai.

Šiose įdomiose užduotyse vaikai sužinos, kas yra eilinis skaičiavimas iki 10. O tie, kurie jau susipažinę su šia sąvoka, gali parodyti savo žinias šiuo pratimu.

Čia mes paruošėme jums protinį skaičiavimą per 10 matematinių užduočių pavidalu paveikslėliuose. Šios užduotys lavina vaikų skaičiavimo įgūdžius ir prisideda prie efektyvesnio paprastų matematinių veiksmų mokymosi.

Čia galite atsispausdinti skaičių sudėtį iki 20 skaičių lentelės pavidalu ir duoti ją užpildyti savo vaikui. Ši veikla puikiai lavina ikimokyklinukų skaičiavimo įgūdžius, taip pat moko juos spręsti iki 20 pavyzdžių.

Čia jūs ir jūsų vaikas galite išmokti geometrinių figūrų ir jų pavadinimų, dalyvaudami smagioje piešimo veikloje.