Pamoka sunshine 1 jaunių grupė. Pamokų užrašai pirmajai jaunių grupei „Saulė“

Edukacinė sritis:"Kūryba".

Skyrius: modeliavimas

Tikslas:

  • Praktikuokite plastilino gumulėlius tarp delnų tiesiais abiejų rankų judesiais. taikyti fone ir išlyginti (spauskite pirštais)
  • Skatinkite vaikus aktyviai bendrauti, lavinti kalbą ir mąstymą. (formos pojūtis, lytėjimo pojūčiai. Stiprinti pirštus ir rankas. Stiprinti žinias apie saulę. (kam ji skirta, kokia).
  • Formuoti susidomėjimą ir teigiamą požiūrį į žaidimą, norą dalyvauti bendrame veiksme.

Žodyno darbas: Nuimkite, išlyginkite

Įranga: saulės gerų darbų iliustracijos, dalomoji medžiaga: geltonas plastilinas, proskynos dizainas, dangus, kalnai, saulės kamuolys, pavyzdinė ekspozicija.

Pamokos eiga

Vaikai įeina į grupę pagal muziką. Atsistokite puslankiu

Vaikinai, pažiūrėkite kiek turime svečių, pasisveikinkime su svečiais (Svečius sveikina vaikai)

Taip pat siūlau sustoti ratu ir pasisveikinti su saule. (vaikai sudaro ratą ir juda pagal tekstą)

Ryto ratas.
Laikykimės už rankų draugai
Nusišypsokime vieni kitiems
Linkime visiems gero
Ir pasakykite „Sveika saule“.
Vaikinai, mįskite įdomią mįslę.
Tai sušildo visą pasaulį
Ir jis nežino nuovargio
Šypsosi prie lango
Ir visi jį vadina (saule).

Teisingai vaikai. Tai yra saulė. Ji pabunda anksčiau už visus kitus, išsiplauna iš debesies ir pakyla aukštai į dangų daryti gerų darbų.

O kokius gerus darbus daro saulė? Pažiūrėk nuotraukas ir pasakyk. (Vaikai žiūri į nuotraukas ir atsako į klausimą)

Mokytojas daro išvadą.

Saulė turi daug gerų darbų. Sušildyk žemę, apšviesk ją ryškia šviesa ir pažadink visus savo švelniais spinduliais.

Siūlau aplankyti saulę.

Ar sutinkate ateiti su manimi? (vaikai sutinka aplankyti saulę)

Kaip manote, kur gyvena saulė? (už laukų, už miškų, už kalnų.)

Tada eime. Eime į saulę

Už saulės po saulės.
Eikime visi pievos taku, laimingi
Kartais vasarą
Paukščiai čiulba, kandys garsiai plazdėja.
Prieiname prie kalno (namo).
Vaikai, bet saulės nesimato, vadinkime jį. (vaikai vadina saule)
Saulė, saulė
Pažiūrėk pro langą
Vaikai tavęs laukia
Maži vaikai.

Vaikinai, kaip galite padėti saulei? (galite apakinti spindulius).

O iš kokios medžiagos lipdysime spindulius?

Prisiminkime darbo su plastilinu taisykles.

Nedėkite plastilino į burną.
Negalima mesti ant grindų
Po darbo nuvalykite sausu skudurėliu, tada nuplaukite muilu ir šiltu vandeniu.
Vaikai prieina prie stalų.

Pasakyk man, kaip pagal formą sužinoti, kokia tai saulė?

Įkišime pirštą ir apsukame saulę. Yra kampai. (ne) atrodo, kad saulė sukasi ir rieda. Taigi kokia ji forma? (apvalus)

Kaip atrodo saulė? (ratas, vairas, ratas, mygtukas ir kt.)

Kokios spalvos yra saulė? (geltona)

Pažvelkite į nuotraukas, pas mus šviečia saulė. Ką lipdysime? (spinduliai).

Kaip atrodo spinduliai? (pieštukas, lazdelė, paštas, dešra)

Kaip mes raižysime spindulius.

Šou ore.

Kiek spindulių turi saulė? (daug). Todėl ir yra daug plastilino gabalėlių.

Reikia paimti plastiliną ir padalinti į 2 dalis. Vieną dalį dedame, o kitą dedame tarp delnų ir susukame dešrą, tada išlyginame arba prispaudžiame prie lapo, kad spindulys nenukristų.

Savarankiškas vaikų darbas. Individuali pagalba. Ant baigto rato vaikai lipdo spindulius. Darbo pabaigoje vaikai žaidžia lauko žaidimą.

Lauko žaidimas „Saulė“.

Vaikai atsikelia apvaliame šokyje. Saulėje yra vaikas. Vaikai vaikšto ratu ir atlieka judesius pagal tekstą.

Saulė yra ratas,
Tu esi mūsų draugas
Tu apšviesi viską aplinkui
Per dieną tu esi (ploji)
Naktį miegate (delnai po skruostais)
Ryte skubate mūsų aplankyti. (Ratu stovintį vaiką apdengiu skarele; pritūpia)
Saulė dingo
Naktis užklupo žemę. (vaikai sustoja, lyg drebėtų nuo šalčio)
Saulė nešildo
Naktį pučia šaltis.
Išeik greičiau, saule,
Greitai sušildyk mus. (vaikas atsistoja, ištiesia rankas: "Aš tau nešu šviesą, saulę. Be saulės nėra gyvenimo!"

Vaikai džiaugiasi ir ploja rankomis.

Kol jie žaidė, saulė man dovanojo linksmus ir liūdnus veidukus.

Pamokos santrauka.

Jei veikla patiko, pasiimk linksmą jaustuką, o jei nepatiko – liūdną jaustuką. ir padėkite jį savo saulėje.

Pirmosios jaunimo grupės projektas tema: „Saulės spindulys“

Įgyvendinimo laikotarpis: trumpalaikis (viena savaitė)

Projekto tipas: informacija ir tyrimai

Dalyviai: mokytojai, vaikai 1 ml. grupės, tėvai.

Projekto tikslas:

aktyvaus vaikų žodyno formavimas organizuojant įvairias veiklas: žaidimus; pažinimo (stebėjimai, eksperimentas, meninė raiška); muzikinis-estetinis, produktyvus.

Užduotys:

Tikėtinas rezultatas:

Vaikų aktyvaus ir pasyvaus žodyno turtinimas žodžiais: „ryškus“, „šviesus“, „šiltas“, „šviečia“, „šypsosi“, „šildo“ ir kt.

Pažintinis domėjimasis eksperimentais;

Vaikų stebėjimo įgūdžių ugdymas

Projekto etapai:

  1. 2. Eilėraščių, eilėraščių, mįslių, žaidimų ruošimas, naudojant „saulę“, iliustracinė medžiaga. 3. Žaidimų ir užsiėmimų atributikos paruošimas.

Pagrindinė scena:

  1. 2. Lauko žaidimas „Saulė ir lietus“. 3. Didaktinis žaidimas „Kaip tai atrodo? (pagal formą, spalvą, jausmą). 4. Gamtos pokyčių, susijusių su saule, stebėjimas. 5. Bendrų piešimo užsiėmimų vykdymas tema „Saulė“. 6. Bendrų modeliavimo veiklų vykdymas tema „Spinduliuojanti saulė“. 7. „Saulės“ atributo panaudojimas kaip netikėtumo momentas 8. Rytinių mankštų kompleksas „Spindinti saulė“. 9. Saulėtekio ir saulėlydžio stebėjimas (jei įmanoma grupėje, naudojant iliustracijas, padedant tėvams namuose). 10. Eksperimentas „Šalta - šilta“ 11. Sėdimas žaidimas „Pastatyk saulę“.

Paskutinis etapas: Apibendrinant projektą.

Projekto įgyvendinimas:

daina „Guliu saulėje“ Sėdžiu saulėje, žiūriu į saulę, sėdžiu ir sėdžiu, Ir žiūriu į saulę. Raganosis-ragas-ragas eina, krokodilas-dilas-dilas plaukia, Tik aš dar sėdžiu ir žiūriu į saulę. Aš guliu saulėje, aš žiūriu į saulę, guliu ir guliu, Ir aš žiūriu į saulę. Šalia guli liūto jauniklis ir linguoja ausimis, bet aš vis tiek guliu ir nežiūriu į liūto jauniklį. Tik aš vis dar guliu ir nežiūriu į liūto jauniklį.

Eilėraščiai ir eilėraščiai apie saulę. Kibiro saulė! Greitai atsikelkite, apšvieskite, sušildykite veršelius ir ėriukus, net mažus vaikinus.

Degink, degink aiškiai! E. Blaginina Saulė raudona, Degi-degk skaidri! Plauk kaip žuvis danguje, atgaivink mūsų kraštą, sušildyk visus pasaulio vaikus, sušildyk juos, padaryk juos sveikus!

Žudikas banginis ryja, Skrisk pas mus greitai, Skubėk iš tolimų kraštų, Ir pavasaris ant tavo sparnų atnešk šilumą

  1. Tikslas: Išmokyti, bendradarbiaujant su mokytoja ir kitais vaikais, sukurti išraiškingą linksmos saulės vaizdą. supažindinti vaikus su prieinamais gamtos reiškiniais; lavinti smulkiąją rankų motoriką. lipdydami formuokite taisyklingą laikyseną: sėdėkite laisvai, nesilenkite žemai virš stalo. ugdyti norą žaisti lauko žaidimus su paprastu turiniu.
  2. Tikslas: išmokti piešti saulę, išmokyti kompozicijos elementų, įtvirtinti spalvą, formą, išmokti tapyti kontūro viduje, ugdyti domėjimąsi aplinkiniu pasauliu, sukurti džiugią nuotaiką, lavinti vaizduotę. Parengiamasis darbas: stebėjimas, iliustracijų žiūrėjimas, pokalbis.
  3. (su kvėpavimo pratimų elementais ) „Apsilankymas saulėje“. Vaikai stovi ratu. Auklėtojas. Vaikinai, pažiūrėkite, kaip šiandien mūsų grupėje lengva ir šilta. Ar žinai kodėl? Viskas labai paprasta – lankome saulę. Saulė apšviečia ir šildo viską aplinkui.

Žaidžiamas žaidimas „Sunny Bunny“. Auklėtojas. Saulės spindulys pažvelgė į tavo akis. Uždarykite juos. Jis bėgo toliau veidu. Švelniai glostykite jį delnais: per kaktą, nosį, burną, skruostus, smakrą. Atsargiai glostykite, kad neišgąsdintumėte saulės spindulio, galvos, kaklo, pilvo, rankų, kojų. Jis užlipo ant apykaklės, paglostė ir ten. Zuikis nėra piktadaris – jis tave tiesiog myli ir glosto, o tu jį glostyk ir draugauji. ĮŽANGA DALIS Ėjimas į visas puses po saulės spindulio (15 sekundžių). Bėgimas į visas puses (15 sekundžių). Formavimasis ratu. PAGRINDINĖ DALIS 1. „Šypsokis saulei“. I. p.: stovi, kojos šiek tiek viena nuo kitos, rankos ant pečių. Pakelkite dešinę koją ir ištieskite dešinę ranką į priekį, delnu aukštyn ir šypsokitės. Grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite tuos pačius judesius su kaire ranka ir koja. Grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite 3 kartus. Instrukcijos vaikams: „Atidžiai ir aiškiai atlikite užduotį: vienu metu veikite dešine ranka ir dešine koja“.

  1. IP: sėdi, kojos kartu, rankos žemyn. Ištieskite kojas į šonus, delnais suglauskite kelius. Grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite 6 kartus. Instrukcija vaikams: „Nelenkite kelių“. 3. „Atsipalaidavimas saulėje“. IP: guli ant nugaros, kojos sulenktos per kelius ir prispaustos prie krūtinės. Pasukite ant dešinės pusės. Grįžkite į pradinę padėtį. Pasukite ant kairiojo šono. Grįžkite į pradinę padėtį. 3 kartus kiekviena kryptimi. Mokytojo demonstravimas ir paaiškinimas. 4. „Vaikai laimingi“. I.p.: pėdos kartu, rankos ant diržo, šokinėjimas vietoje. Pakartokite 3 kartus. Instrukcija vaikams: „Šok aukštai, lengvai“. BAIGIAMOSIOS DALIS Vaikščiojimas po salę kolonoje po vieną (15 sekundžių). Žaidimas lauke „Saulė ir lietus“. Pagal komandą: „Saulėtas“, vaikai laksto po salę pagal komandą: „Lietus“, jie pritūpia. Žaidimas kartojamas 2 kartus. Ėjimas po salę lėtu tempu (15 sekundžių). Kvėpavimo pratimas „Pučiant į saulę“ (15 sek.). Vaikai atsisveikina su saule ir grįžta į grupę.

Mokytojų ir vaikų bendradarbiavimo veikla.

Pokalbis „Spindinti saulė“

Tikslas: Supažindinti vaikus su gamtos objektu saule. Formuoti vaikų idėjas apie saulės poreikį gyvybei žemėje. Išmokykite vaikus atsakyti į mokytojo klausimus, pasirinkti būdvardžius ir veiksmažodžius. Suaktyvinkite vaikų žodyną

Bendra veikla (FCCM)

Tema: „Aplankyti saulę“. Tikslas: Įtvirtinti gebėjimą grupuoti vienarūšius objektus pagal nurodytas charakteristikas, įvardyti jų skaičių, naudojant sąvokas „didelis“, „mažas“, „daug“, „mažas“ Ugdyti vaikų motorinę veiklą įgyvendinant. žaidimų „Pilkas zuikis“, „Pabudo saulė“ Praturtinkite ir suaktyvinkite aktyvų vaiko žodyną žodžių žaidime „Apibūdink saulę“ Savarankiška vaikų veikla

Žaidimo situacija: „Maša pabudo - saulė jai nusišypsojo“

Tikslas: mokyti vaikus žaisti kartu, skatinti vaikų vaizduotės ugdymą, anksčiau įgytų žinių įgyvendinimą savarankiškuose vaikų žaidimuose.

Vaikų žaidimai su mozaikomis: „Saulė“

Istorijos žaidimas: „Saulė pabudo“ (vaikai gamina lovelę, plauna lėlę)

Dokumentai atsisiųsti:

Integruota tiesioginė edukacinė veikla 1-oje jaunesniųjų grupėje „Saule, pabusk!

MBDOU "Darželis Nr.1" n. Palapinės mokytojas: Musatova E.V.

Tikslas: supažindinti vaikus su nauju eilėraščiu apie saulę, padėti suprasti jo turinį. Skatinti vaikų vaizduotės vystymąsi. Išmokite rasti nubrėžtų dėmių, linijų, pėdsakų panašumą su daikto atvaizdu. Suteikite savo vaikui džiaugsmo ir pasitenkinimo darbu.

Ugdymo sritys:

Kognityvinis vystymasis, kalbos raida, meninis ir estetinis vystymasis, fizinis vystymasis.

Užduotys:

Švietimas:

  • Stiprinti gebėjimą atskirti objektų skaičių, sampratą "daug - vienas" , "vienas yra daug" , "vienas" , "Niekas" .
  • Su kitais vaikais pasakykite žinomą darželio eilėraštį.

Vystomasis:

  • Lavinkite smulkiąją motoriką spausdami pirštų galiukais "ausys" drabužių segtukai
  • Ugdykite vaikų idėjas.
  • Atkreipkite dėmesį į aktyvaus žodyno plėtrą ir pirminių idėjų apie aplinką formavimą.
  • įveskite žodį į vaikų žodyną "oranžinė" .

Švietimas:

  • Ugdykite susidomėjimą tapyti dažais netradiciniu būdu – delnais.
  • Privesti prie kompozicijos perdavimo.
  • Ugdykite norą dirbti kartu su kitais vaikais

tikslumas dirbant su guašu.

Metodinės technikos:

  1. G. Boiko eilėraščio skaitymas "Saulė" .
  2. Mokymasis eilėraščio „Saulėta, pabusk!
  3. Rodyti "miega" Ir "šypsosi" saulė.
  4. Darbas su skalbinių segtukais.
  5. Žaidimas pirštais, žaidimas lauke.

Įranga:

  • vatmano popierius su apskritimo atvaizdu (saulė), jokių spindulių
  • "miega" Ir "šypsosi" Saulė
  • kiuvetės su putplasčiu, oranžiniu guašu
  • dubenėlis vandens rankoms plauti
  • geltoni drabužių segtukai.

Žodyno aktyvinimas: įtraukite žodį į vaikų žodyną "oranžinė" .

Individualus darbas: padėti sunkiai sergantiems vaikams įveikti baimę panardinti delnus į guašą.

Pedagogas:

„Pažiūrėkite už lango, visi takai tirpsta!

Vistiek einam pasivaikščioti – ausime batus.

(vaikai vaikšto po grupę "vaikščioti" )

Tai iš dešinės kojos!

Tai iš kairės kojos!

Vaikai parodo mokytojui pakaitomis dešinę ir kairę kojas, atidengdami

jai ant kulno (dešinės ir kairės kojos mokytojo veidrodinis ekranas).

Vaikai "vaikščioti" ir ateiti į vietą, kur ant debesies "miega" saulė be spindulių.

Pedagogas:

Visą dieną švietė saulė, savo spinduliais šildė žemę ir visus aplinkinius, suteikė šilumos, pavargo ir užmigo.

Vadinkime saulę, mums nuobodu ir šalta be jo, „Mes blogai jaučiamės be saulės, nieko aplinkui nematome!

Vaikai skaito eilėraštį:

„Saulėta – pabusk,

Aišku – šypsokis!

Kačiukai, ančiukai,

Taip, mažiesiems! - vaikai skaito 2 kartus.

Pedagogas:

Saulė pabunda, atveria akis (apversk saulę

Kita pusė). Bet tai kažkaip liūdna.

Kodėl manai, kad saulė liūdna?

Vaikų atsakymai...

Apibendrinkite vaikų atsakymus į tai, kad saulė neturi spindulių.

Pedagogas:

  • Kad nebūtų liūdna ir vėl mus sušildytų savo spinduliais

padovanokime saulei keletą spindulių. Pažiūrėk, ką aš turiu?

Kokios spalvos yra skalbinių segtukai?

Kiek drabužių segtukų turiu?

Kiek saulės turime?

Paimkite viską po vieną skalbinių segtuką. Kiek... Sasha drabužių segtukų turite?

Ateik, prisegk vieną skalbinių segtuką prie saulės. Vaikai

pritvirtinkite drabužių segtukus prie saulės.

Kiek skalbinių segtukų – spindulių – dabar turi saulė?

Mėgaukitės gaunama saulės šviesa.

Mokytoja skaito G. Boiko eilėraštį

"Saulė"

„Debesis slepiasi už miško,

Saulė žiūri iš dangaus

Ir toks grynas

Geras, švytintis!

Jei tik galėtume jį gauti

Mes jį pabučiuotume!

Mokytojas dar kartą perskaito eilėraštį ir pasiūlo padėti vaikams

deklamuoti eilėraštį (vaikai baigia žodžius, eilučių pabaigas).

Nusišypsokime saulei ir pasiųsime jam bučinį.

Trečią kartą perskaito eilėraštį ir baigia eilute

"Ir tada... jie nupiešė!"

Pedagogas:

O, vaikinai, pažiūrėkite, kokią gražią krūtinę jis mums padovanojo

smolnyshka! Pažiūrėkime, kas jame yra, ar ne?

Saulė davė mums naujų dažų, oranžinės spalvos. Pažiūrėk ką

Ji yra graži (pataiso žodį "oranžinė" )

Žiūrėk, aš jau nupiešiau pačią saulę.

Ką aš pamiršau nupiešti? Ar nupieškime saulės spindulius?

Vyksta diskusija "Su kuo turėtume piešti?"

Vaikų užsiėmimai.

Delnais pieškite saulės spindulius.

Kokios spalvos yra mūsų spinduliai? Pasigrožėkite gaunama saulės šviesa.

Vaikai, nusiplaukime rankas vandens dubenyje. Vaikų užsiėmimai

Kokį gražų vandenį turime. kokios ji spalvos?

Kas dar yra krūtinėje? - išima apelsiną.

Saulė vaišina vaikus apelsinu. Koks jis gražus ir šviesus.

Ir taip pat oranžinė. Pataisykite apelsinų žiedą.

Kiek apelsinų mums davė saulė? (Vaikų atsakymai).

Mes "daug" , ir oranžinis...vaikiški atsakymai.

Bet mums nebus liūdna. Jūs ir aš žinome, kaip dalytis apelsinu, tiesa?

Pirštų ir lauko žaidimas

"Mes pasidalinome apelsinu..."

„Mes pasidalinome apelsinu!

Mūsų daug, bet jis vienas!

Šis gabalas skirtas ežiukui!

Šis gabalas skirtas greitiesiems!

Šis gabalas skirtas kačiukams!

Šis gabalas skirtas ančiukams!

Šis gabalas skirtas bebrui!

O vilkui – žievelė.

Jis pyksta ant mūsų, bėda

Bėk į visas puses! -

"vilkas" - žaislas, kuris paveja vaikus.

Neįsižeisk "vilkas" Mes lygiai padalinsime savo apelsiną ir pavaišinsime jus.

Kaip gerai šiandien dirbome, pamaloninome savo saulę, padovanojome jam, nupiešėme

„Danguje vėl ryškiai švies saulė!

Duokite vaikams apelsiną.

Žaidimo pamokos antrojo gyvenimo metų vaikams „Saulė ir lietus“ santrauka

Įranga:

Saulė iškirpta iš kartono ir pritvirtinta prie virvelės.
Garso įrašai: E. Griegas „Rytas“, „Lietus-lietus, guli-lys“.
Iš kartono iškirpti geltoni apskritimai, skaičiavimo pagaliukai.
Skėtis, saulė ant pagaliuko.
Padėklai su manų kruopomis.
Prie jos pritvirtinta lazda su permatomais maišeliais, supjaustytais juostelėmis.
Būgnai.
Pudelės (popierius), takai (taisymas).
Mėlyni kartoniniai lašai ant virvelių, dubenėlio.
Modeliavimo lentos, geltonas plastilinas, iš kartono iškirpti debesėliai.

Pamokos eiga:

Sveikinimai „Ryte patekėjo saulė“

Auksiniame lopšyje
Saulė nusileido per upę.
(Tėvai pasodina kūdikius ant kelių, kūdikių rankos sulenktos prieš krūtinę, suformuojant apskritimą „lopšį“. Kūdikio siūbavimo ant rankų imitacija).

Ryte pakilo saulė ir pažadino vaikus.
Vaikai išėjo pasivaikščioti
Jie pradėjo šokinėti ir šokinėti.
(Rankos sklandžiai pakyla, atsiskiria, sklandžiai krenta. Pakaitomis suplokite delnais į kojas, tuo pačiu paglostykite).

Ir... (vaiko vardas) yra čia.
(Atkištais delnais rodome į vardinius vaikus).

Klausantis ištraukos iš E. Griego muzikinio kūrinio „Rytas“

Pavadinkime saulę. Kartok paskui mane:

Saulėta, greitai parodyk save!
Sušildykite mus, vaikinai!

Skambant muzikai mokytojas pakelia saulę už siūlo.

Skaitome Agnios Barto eilėraštį „Saulė žiūri pro langą“

Saulė žiūri pro langą.
Sušildo mūsų kambarį
Suplojome rankomis
Labai džiaugiamės saule.

Didaktinis pratimas „Taip teka saulė“

Tai yra ratas. Geltona spalva. Tai bus mūsų saulė. Paimkite geltoną apskritimą į rankas.

Taip kyla saulė.
Aukščiau, aukščiau, aukščiau.
(Pakelkite ranką saulei aukštyn, ištieskite)

Naktį saulė nusileis
Žemiau, apačioje, apačioje.
(Lėtai pritūpkite, nuleiskite ranką ant grindų)

Gerai Gerai.
Saulė juokiasi.
Ir po saule mums
Gyvenimas smagus.
(Ploti)

Didaktinis pratimas „Debesis uždengė saulę“

Staiga papūtė vėjas. Kaip šitas. Pūsk kaip pučia vėjas. Vėjas atnešė debesį. Štai ji. Debesis uždengė saulę. Ant viršaus uždėkite debesį, kad jis uždengtų saulę. Vėl pūtė vėjas. Smūgis. Ir debesis nuskriejo. Saulė atsivėrė ir švietė.

„Spinduliuojančios saulės“ statyba

Dabar galite patys pasidaryti gražią saulę. Geltonas apskritimas yra saulė, o spindulius darysime iš pagaliukų. Turite juos išdėstyti aplink geltoną apskritimą. Kaip šitas. (Mokytoja rodo).

Lauko žaidimas „Lietus ir saulė“

Skaisčiai šviečia saulė ir visi vaikai vaikšto. (Mokytojas laiko saulę ant lazdos, vaikai vaikšto ant kilimo)
Tačiau saulė pasislėpė už debesies ir pradėjo lyti. Jūs visi bėgate po mano skėčiu. (Mokytojas atidaro skėtį, vaikai bėga prie jo).

Pirštų gimnastika „Lietaus lašai“

Lietaus lašai
Jie nukrito ant žolės stiebų.
lašeliniai lašeliai,
Lašelis-lašelis mažas.
(Atverkite vieną delną, bakstelėkite kitos rankos pirštų galiukais, imituodami lietaus lašus)

Vaikiški delnai
Jie gaudo šiuos lašus.
lašeliniai lašeliai,
Lašelis-lašelis mažas.
(Tą patį darome su kitu delnu)

Pratimas „Surinkite lašelius“

Tiek lašelių iš debesies nukrito. Daug lašų. Surinkime juos ir įmeskime į šį baseiną.

Piešimas pirštais ant javų „Lietus varvėjo“

Kai lašai nukrenta iš debesies į žemę, jie palieka pėdsakus. Nubrėžkime lašelių takus. Padėkite pirštą, paspauskite ir nuimkite. Nukrito vienas lašas. O jų debesyse krenta daug lašelių, tad darykime tai pirštu daug kartų. Gausite daug kritimo žymių. Kiek lašų nukrito iš debesies? Daug lašų.

Muzikinė-ritminė mankšta "Lietus-lietus, gulėk"

Vaikai pagaliomis muša ritmą ant būgnų.

Skaityti eilėraštį „Lietus“

Vaikai, prašykime lietaus, kad nustotų ant mūsų pilti lašus. Mokytoja skaito eilėraštį, o vaikai purto rodomąjį pirštą.

Lietus, lietus,
Pilkite jį pilnai
Sušlapinkite mažus vaikus!

Žaidimas lauke „Šok per balą“

Tai po lietaus likusios balos. Pabandykite peršokti per balą. Ir ši bala yra labai didelė, mes negalime jos peršokti. Todėl numeskime per jį tiltą ir eikime juo.

Didaktinis žaidimas „Nesušlapk“

Štai mano lietaus dušai (prie jos pritvirtinta lazda su permatomais maišeliais, supjaustytais kaspinais). Mokytojas bando „lietiu“ paliesti tas vaikų kūno dalis, o vaikai jas paslepia.

Lietus, lietus, smagiai!
Lašinkite, lašinkite, nesigailėkite!
Tylėk, nebelsk -
Nešlapinkite mūsų rankų!
Tylėk, nebelsk -
Nedrėkinkime ausų!
Tylėk, nebelsk -
Nedrėkinkite mūsų skruostų!
Tylėk, nebelsk -
Nešlapinkite mūsų antakių!
Tylėk, nebelsk -
Nešlapinkite mūsų pečių!

Bareljefinė skulptūra „Saulė“

Vaikai ant debesėlio pavidalu iškirpto kartono klijuoja geltono plastilino rutulį, prispaudžia ir pirštais ištiesia spindulius.

Dinaminė pauzė „Saulė išlindo iš už debesies“

Saulė išlindo iš už debesies,
Ištiesime rankas į saulę.
Ištieskite, rankas aukštyn.

Tada rankos į šonus
Išskleisime plačiau.
Ištieskite, rankos į šonus.

Baigėme apšilimą.
Pailsėkite kojomis ir nugaromis.

Svetlana Tikhonova
Projektas pirmoje jaunių grupėje „Tender Sun“

Tikhonova Svetlana

« Švelni saulė» "

Problema. 2-3 metų amžiaus vaikai mažai žino apie gamtos reiškinius, įskaitant gamtos objektą - Saulė. Negana to, kai kuriems pokalbiuose su vaikais buvo sunku įvardyti, kokios spalvos, kokios formos Saulė. Veiksmažodžiai ir apibrėžimai, susiję su saulė.

Tikslas projektą: aktyvaus vaikų žodyno formavimas organizuojant įvairius tipus veikla: žaidimai (pirmiausia); edukacinis (stebėjimai, eksperimentas, meninė raiška); muzikinis-estetinis, produktyvus.

Užduotys:

1. Suteikite vaikams pagrindines idėjas apie gamtos objektą - Saulė, jo įtaka aplinkiniam pasauliui.

2. Formuoti vaikų pažintinę veiklą atliekant eksperimentus ir stebėjimus.

3. Praturtinkite vaikų žodyną šia tema.

4. Sustiprinti sąvokas "geltona", "apvalus", "Atrodo", "ne taip atrodo".

5. Ugdykite darbo su teptuku, dažais, klijais įgūdžius.

6. Įskiepyti vaikams teisingą požiūrį į elgesį Saulė, saugos taisyklių.

Tipas projektą: informacija ir tyrimai.

Dalyviai: Mokytoja-auklėtoja Tikhonova S.P., vaikai pirmoji jaunimo grupė, tėvai.

Trukmė: 4 savaites (trumpas)

tikėtinas rezultatas:

Vaikų stebėjimo įgūdžių ugdymas (jie atpažįsta ir skambina saulė knygose, nuotraukose);

Praturtinti aktyvų ir pasyvų vaikų žodyną žodžius: "ryškus", "šviesa", "šiltas", "šviečia", "šypsosi", "šildo", « Saulė» , "spinduliuojantis" ir tt

Jie atpažįsta ir įvardija geltoną spalvą;

Parengiamasis etapas:

1. Pokalbiai su vaikais, siekiant išsiaiškinti vaikų žinias apie Saulė.

2. Eilėraščių, eilėraščių, mįslių, žaidimų ruošimas, panaudojimas « saulė» , iliustracinė medžiaga.

3. Žaidimų atributikos paruošimas, GCD.

Pagrindinė scena:

1. Eilėraščio skaitymas ir įsiminimas « Saulė» , kūno kultūros minutės – dainos „Aš įjungtas Aš guliu saulėje» .

2. Lauko žaidimas « Saulėti zuikiai» .

3. Gamtos pokyčių, susijusių su saulė.

4. Piešimo ir modeliavimo atlikimas tema « Saulė» .

5. Žaisk su saulės spindulys.

6. Rytinės mankštos kompleksas "Spinduliuojantis Saulė» .

7. Saulėtekio ir saulėlydžio stebėjimas saulė(jei įmanoma, į grupė, pagal iliustracijas, padedant tėvams namuose, žiūrint animacinį filmuką „Lokomotyvas iš Romaškovo“.

8. Eksperimentuokite "Šalta - šilta"

9. Kompiuterinis eilėraščio pristatymas « Saulė» .

10. Didaktinis žaidimas „Lašeliai ir debesys“ Ir « Saulė» .

11. Lauko žaidimas « Saulė ir lietus» .

15. Žaidimas „Atspėk, kokios aš nuotaikos Saulėta

16. Pirštų gimnastika

17. Artikuliacinė gimnastika

18. Saugaus elgesio taisyklės saulėtas oras(kam jie skirti? akiniai nuo saulės, Panamos skrybėlė ir kt.)

Galutinis etapas:

Apibendrinant projektą.

Prezentacijos ruošimas naudojant nuotraukas.

Perspektyvoje -

1. Eksperimentuokite su augalais „Augalai ir Saulė»

2. Eksperimentuokite "Ledinis vanduo"

3. Sezoninių gamtos pokyčių stebėjimai, susiję su saulė(medžių, žolės, gėlių stebėjimas)

Išvada:

Norėjau suteikti vaikams pagrindinį supratimą Saulė ir jo poveikis gamtai. Taip pat kiekvieną dalyvį įtraukti į aktyvų, edukacinį ir kūrybinį procesą.

Įgyvendinant tai projektą vaikai susidomėję stebėjo užsiėmimą saulė, padarė išvadas apie jo poveikį gamtai. Tai prisidėjo prie vaikų pažintinių gebėjimų, stebėjimo ir kūrybinės vaizduotės ugdymo.

Įrankiai: Kompiuteris, internetas, baltas popierius, spalvotas popierius, gofruotas popierius, spalvotas kartonas, klijai, žirklės, stalai, kėdės, teptukai, guašo dažai, spalvoti pieštukai, flomasteriai, rašiklis, magnetofonas, kompaktinis diskas su vaikiškomis dainelėmis, plastilinas, skėtis, akiniai nuo saulės, kibirų kepurės, kompaktiniai diskai, segiklis, sąvaržėlės segtukui, saldainiai, skylamušis, plona juostelė, nėriniai, lipni juosta, lankeliai, stiklas, metalas, šluostė, šluostės.

Nuorodos:

1. Januško E. A. „Modeliavimas ir piešimas su mažais 1-3 metų vaikais“

2. Januško E. A. „Mažų vaikų kalbos raida. 1-3 metai“.

3. T. N. Zenina „Supažindinti vaikus su gamta“

4. A. G. Ruzskaya, S. Meshcheryakova "Kalbos raida"

5. S. N. Teplyuk „Veiklos pasivaikščiojimams su vaikais“

6. T. G. Filippova „Bendros veiklos su mažais vaikais pasivaikščiojimų organizavimas“.

7. Medžiaga iš interneto.

Prašymai dirbti“ Projekto veikla pirmoje

jaunesnė grupė« Švelni saulė»

1. Kūno kultūros minutės.

2. Pratimų rinkinys rytinei mankštai (su kvėpavimo pratimų elementais).

3. GCD modeliavimui pagal temą: "KAM aplankyti saulę» .

4. GCD matematikoje įjungta tema: "Apsilankymas saulė» .

5. GCD grožinei literatūrai tema: « Saulė yra varpas» .

6. GCD piešimui « Saulė šviečia, linksmai nusišypsojo...“ (Kolektyvinis piešimas delnais).

7. Piešimas ant manų kruopų « Saulėta» .

8. Teminiai pasivaikščiojimai:

- "Sveiki, saulėtas zuikis.

- « Saulės mozaika» .

- "Stebėjimas saulės šviesa pavasarį» .

9. Lauko žaidimas: « Saulė» . (L. Chadova).

10. Lauko žaidimas: « Saulė ir lietus» .

11. Gimnastika akims.

12. Didaktinis žaidimas „Padėk man rasti spindulius“.

13. Eilėraščiai ir mįslės apie Saulė.

14. Vasaros linksmybės "Grįžti saulės šviesa»

15. Eilėraščio pateikimas kompiuteriu « Saulė» .

16. Pasiruošimas pristatymui " Projektinė veikla pirmoje jaunesniųjų grupėje« Švelni saulė» ".

rezultatus projektą.

Projektas« Švelni saulė» trumpalaikis ir truko 4 savaites. Nes projektą informacija ir tyrimai, vaikai daug sužinojo apie gamtos objektą - Saulė ir jo poveikis aplinkai, pastebėti gamtos pokyčiai, susiję su saulė. Vaikai to išmoko dėka augalai gyvena saulėje,žmonės, gyvūnai, be saulėŽemėje nebūtų gyvybės.

Eksperimento metu "Šalta-šilta" vaikai to išmoko saulė šildo, tai daro jį šiltą, lengvą ir be saulė – šalta ir tamsu. Aktyvus ir pasyvus vaikų žodynas buvo praturtintas žodžiais "ryškus", "šviesa", « meilus» , „Šviečia, šypsosi, šildo“ ir tt Atsirado susidomėjimas eksperimentine veikla, vaikai tapo pastabesni ir žingeidesni.

Lauko žaidimų metu « Saulė ir lietus» , « Saulėti zuikiai» vaikai išmoko sąmoningai ir prasmingai atlikti veiksmus su tekstu.

Tiesiogiai organizuotoje modeliavimo veikloje mokėmės spaudžiančiais smiliaus judesiais ištepti plastilinu ant kartono ir pavaizduoti Saulė.

Išmoko eilėraštį « Saulė» .

Taigi, uždaviniai ir tikslai projektai buvo baigti: elementarios idėjos apie Saulė; Eksperimentų ir stebėjimų metu formavosi vaikų pažintinė veikla, turtėjo jų žodynas.

Eilėraščiai ir mįslės apie Saulė:

M. Fabijanskis

Išėjo saulė už debesų,

ištiesė spindulį Katjai.

Katya palietė jos ranką:

Čia tu, Saulė, kuris!

Šiltas, mažas apskritimas.

Na, kur tu eini, mano drauge?

R. Karapetjanas

Ir saulė – šimtas rūpesčių:

Šildykite mūsų sodą

Žydi visos gėlės,

Likite verandoje

Po lietaus, bėgant,

Padarykite vaivorykštės lanką.

Ir Nataša juokiasi

Mesti kanapes ant nosies.

I. Schastneva

Saulė truputį graužia -

Paslėpta saulės debesys.

Man labai gaila vargšelio:

Tai taip toli!

Esu kosmiškai sveikas

Ir aš pasiruošęs jam padėti

Vienintelė problema yra su transportu,

Ir pėsčiomis aš niekur nevažiuosiu!

Ne aukštai, ne žemai,

Nei toli, nei arti.

Kamuolys plūduriuoja danguje

Karšta kaip ugnis.

Virš Koloboko miško.

Kolobokas yra karšta pusė.

O kaip pasislėpti už miško.

Oranžinė tarp dangaus

Naktį pasislėps -

Kieme taps tamsu.

Ryte vėl prie mūsų lango

Džiaugsmingi ritmai... (Saulė)