Piešimas su kopūsto lapu darželyje. Dar kartą apie piešimą su kopūsto lapu


Peržiūra:

Netradicinis piešinys. Parengiamoji grupė. Tema:"Žiema. Žiemos miškas“.

Tema: „Žiema. Žiemos miškas“.

Švietimo sričių integracija: "Meninė kūryba“, „Bendravimas“, „Muzika“.

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaidimų, komunikabilus, muzikinis ir meninis, produktyvus.

Tikslas: Mokyti vaikus netradicinių piešimo technikų, kad vaikai susidarytų apibendrintą idėją apie žiemą kaip sezoną.

Programinės įrangos užduotys:

  1. Švietimas:

Išmokti spausti kopūsto lapą ant tamsinto (mėlyno) popieriaus ir padaryti atspaudą ant popieriaus;

Supažindinkite su technika - įspaudimas kopūsto lapeliu, piešimas vatos tamponu, kempine, dekoravimas cirkoniais.

Išmokite rasti žodžius, apibūdinančius gamtos grožį, veiksmo laiką.

2. Vystymasis:

Ugdykite kūrybišką individualumą ir atmintį.

Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankas

Skatinti vaikų kūrybiškumo ugdymą dirbant savarankiškai.

3. Švietimo:

Įskiepyti vaikams grožio jausmą, meilę savo gimtajam kraštui per vaizduojamieji menai, muzika, poezija.

- Ugdykite tikslumą dirbdami su dažais.

Technika: Atspaudo (atspaudo) piešimas kopūsto lapeliu ir piešimas vatos tamponu, kempine, dekoravimas cirkoniais.

Įranga : molbertas, plunksnos, žiemos iliustracijos, grotuvas, guašas baltas; tamsinto popieriaus lapai mėlyna spalva, šepečiai, stiklainiai su vandeniu, servetėlės, vatos tamponai, kempinė, kopūstų lapai, sniego gniūžtė su staigmena viduje, sniego gniūžtė.

Žodyno praturtinimas ir aktyvinimas:

Senoviniai mėnesių pavadinimai: niūrūs, nuožmi, snieguoti;

Pamokos eiga:

1.ORGANIZACIJOS AKMENTAS.

Pedagogas:

Vaikinai, kviečiu į kelionę į žiemos gamtos karalystę...

Laikykimės tvirčiau už rankų,

Ir šypsokimės vieni kitiems,

Apsisukime, padarykime ratą platesnį,

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Pedagogas: Vaikinai, noriu pradėti mūsų pamoką A. S. Puškino eilėraščiu „Žiemos rytas“:

Po mėlynu dangumi
Nuostabūs kilimai,
Sniegas spindi saulėje,
Vien tik skaidrus miškas juoduoja,
O eglė žaliuoja per šalną,
Ir upė blizga po ledu.

2. PAGRINDINĖ DALIS.

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, koks metų laikas aprašytas eilėraštyje? (Žiema). – (Įdedu žiemos nuotrauką).

Taip, bet žiema, deja, baigiasi, ir norėčiau, kad šiandien pagaliau prisimintume žiemą ir pakalbėtume apie šį nuostabų metų laiką.

Pedagogas:

Kiekvienas sezonas turi savo 3 mėnesius. Ar žinai žiemos mėnesius? Pavadink juos prašau.

Vaikų atsakymai:

gruodį, sausį, vasarį.

Pedagogas:

Vaikinai, ar žinote, kad senais laikais žmonės gruodį vadindavo „niūriu“. Kodėl manote? (Vaikų atsakymai) Teisingai, nes gruodį saulė retai žvilgčioja pro žemus pilkus debesis, dienos niūrios ir be saulės.

O senais laikais sausis buvo vadinamas „nuožmiu“. Kodėl manote? (Vaikų atsakymai). Sutinku su tavimi, nes šaltis smarkus, šaltis traška, o sniegas po kojomis girgžda. Vasaris buvo populiariai vadinamas „sniego kritimu“. Kodėl? Taip, šį mėnesį sniego audros ir pūgos sukuria aukštus sniego pusnis, ir būtent šiuo metu iškrenta daugiausiai sniego.

Kl.: Kokius žaidimus vaikai labiausiai mėgsta žaisti žiemą?

Žaidimas: "Sniego gniūžtė"

Kviečiu žaisti sniege, messiu tau sniego gniūžtę (rutulį), o žiemą privalai apibūdinti vienu žodžiu. Pavyzdžiui: „Kokia čia žiema? – apsnigta, šalta...“ ir mesti sniego gniūžtę atgal.

Sakyk, prašau, kokia čia žiema?

Vaikų atsakymai:

Balta, šalta, snieguota, graži, pūkuota, pūga, paslaptinga, stebuklinga, putojanti, atšiauri, šalta, sidabrinė, ledinė, netikėta, pasakiška, nenuspėjama, netikėta.

Pedagogas:

Taip, vaikinai, jūs teisūs, mūsų žiemos iš tiesų labai skirtingos. Ir šalta, ir tirpsta, su pūga ir varva sniegas, su traškiu sniegu.

Auklėtojas.

Poetai, menininkai, kompozitoriai labai dažnai savo kūriniuose mėgsta pasakoti apie žiemą. Poetai – žodžiais (eilėraščiai, pasakojimai), kompozitoriai – garsais (muzika), menininkai – spalvomis (paveikslai).

Auklėtojas.

Kompozitoriai savo kūriniuose muzikoje perteikia žiemos charakterį ir nuotaiką. Siūlau šokti ekspromtu šokį pagal Sviridovo muziką „Pūga. Valsas“ ir kurkite vaizdus, ​​kuriuose berniukai matys žiemos medžius, o merginos – sniegą.

(Vaikams dovanojamos plunksnos ir „lietus“, vaikai atlieka improvizuotą šokį pagal G. Sviridovo muziką „Pūga. Valsas“. Pasibaigus muzikai, vaikai sėdi ant kėdžių ir pasideda atributiką.

Puiku, vaikinai, jūs puikiai šokate.

3. VIENO IŠ PAVEIKSLŲ SVARSTYMAS.

Pasigrožėkime paveikslu: Šiškino „Žiemos miškas“

Kaip suprasti, kad vaizduojama žiema?
Ką pavaizdavo menininkas?
Kokios spalvos dažus naudojo dailininkas?
Kokios mintys ir troškimai kyla pažvelgus į šią nuotrauką?

Vaikinai, bet mes patys galime perteikti žiemos charakterį ir nuotaiką. Pabandykime patys nupiešti paveikslą žiemos tema.

4. TARYBOS MOKYTOJO PAAIŠKINIMAS.

Pažiūrėkite, kokių neįprastų dalykų yra ant jūsų stalų? (kopūstų lapai ir vatos tamponai, kempinė, kalnų krištolas)

Vaikinai, šiandien noriu supažindinti jus su neįprasta piešimo technika. Piešimo technika, su kuria šiandien supažindinsiu, vadinasi kopūsto lapų įspaudas, piešimas vatos tamponu, kempine. Pažiūrėkite, kaip ši technika atliekama.

Pirmiausia reikia pasirinkti ryškesnę, išgaubtą kopūsto lapo pusę. Kopūsto lapą teptuku ištepkite baltais dažais.

Spausdiname.

Medis beveik paruoštas! Tada nupiešime kamieną ir šakas šiek tiek ryškesnius ir išraiškingesnius.

Galite paimti kelis šaltus atspalvius, mes nusprendėme paimti mėlyną ir taip pat užtepti kopūsto lapą, pasirodo labai įdomu.

Pabaigoje galite nupiešti sniegu padengtus žemės dreifus (kempinėle)

Ir vatos tamponu nupieškite sniego gniūžtę. Pirmiausia pamerkite vatos tamponą į vandenį, tada į dažus. Piešiame snaiges, o pabaigoje papuošiame savo darbelius mėlynais kalnų krištolais, klijuodami juos ant darbelio.

Tačiau pirmiausia paruošime pirštus darbui.

5. PIRŠTŲ GIMNASTIKAS.

Baltos snaigės pradėjo suktis ir suktis.

(žibintuvėliai)

Baltu pulku aukštyn skraidė lengvi pūkai.

(rankos aukštyn ir žemyn, judina pirštus)

Piktoji pūga šiek tiek nurimo – nusėdo visur.

(nuleidžia rankas)

Jos spindėjo kaip perlai – visi stebėjosi stebuklu.

(pirštus sugnybti, atspausti)

Vaikai ir senos moterys skubėjo pasivaikščioti.

(vienos rankos pirštus perkeliame per kitos delną)

6. DARBO ATLIKIMAS:

Vaikinai, nuo ko pradėti? (darbo atlikimo seka fiksuota)

7.KOMANDINIS DARBAS.

Vaikinai, siūlau visus darbus sudėti ant lentos į vieną eilę ir pasigrožėti nesibaigiančiu žiemos mišku.

8. DARBO ANALIZĖ:

Kaip manote, kas gavo sniegingiausią darbą?

Kas turi tankiausią mišką? Kas turi gražiausius ir teisingiausius žiemos medžius? Kas, jo manymu, atliko jo darbą? Kas šiandien neturėjo gero darbo?

9. PAMOKOS REZULTATAS.

Taigi, vaikinai, apie kokį metų laiką mes šiandien kalbėjome? Kokiu nauju būdu piešėme medžius? Ką naudojome, norėdami pavaizduoti krentantį sniegą? Sniego pusnys? Kaip papuošėme savo darbus?

Šiandien mūsų pamoką norėčiau užbaigti poeto S. Jesenino eilėraščiu:

Baltas sniegas, purus,

Sukasi ore
Ir žemė tyli
Krenta, guli.
O ryte sninga
Laukas pasidarė baltas
Kaip šydas
Viskas jį aprengė.
Tamsus miškas – kokia kepurė
Pridengtas keistai
Ir užmigo po ja
Stiprus, nesustabdomas...

Noriu, kad dalis mūsų pamokos liktų jūsų širdyje ir kad ši neįprasta, stebuklinga sniego gniūžtė jums patiktų. (vaikai savarankiškai sulaužo sniego gniūžtę ir išima dovanas)


Piešimas su kopūsto lapais. medžiai.

MBOU 1 vidurinė mokykla

Pradinių klasių mokytoja

Mishina Julija Evgenievna



Šiandien, vaikinai, piešime

neįprasta technika. Ir vadinasi

"Piešimas su kopūsto lapu"

Mums reikės:

Kopūsto lapas

Guašu arba akvareliniai dažai,

Storas šepetys


Žingsnis po žingsnio vykdymas

1. Išdėliokite plokščią kopūsto lapą


Žingsnis po žingsnio vykdymas

2. Sudrėkiname teptuką vandenyje, tada žaliais dažais ir pradedame dažyti savo lakštą. Vandens turi būti mažai, kitaip mediena bus ištepta. Kuo daugiau dažų bus dedama, tuo sodresnė bus mediena.


Žingsnis po žingsnio vykdymas

3. Paimkite mūsų lapus, apverskite juos ir padarykite atspaudą ant popieriaus lapo. Galite padaryti keletą skirtingų dydžių, spalvų ir formų atspaudų.


Žingsnis po žingsnio vykdymas

4. Prie gatavų spaudinių pridėkite kamieną ir žolę. Žolę galima paprasčiausiai pasidaryti paspaudus šepetėlį ant popieriaus.


Žingsnis po žingsnio vykdymas

Supratome gražūs medžiai, Labai

panašūs į tikrus.

Taip pat galite eksperimentuoti su

spalvos, dydžiai, formos.


MBDOU Nr. 95

„Netradicinių piešimo technikų panaudojimas vaizdinėje vaikų veikloje ikimokyklinio amžiaus. Piešimas su lapais Pekino kopūstas»

Tikslas: supažindinti mokytojus su netradicinių piešimo technikų metodais ir technikomis bei jų panaudojimu dirbant su vaikais.

Tikslai: vaikų supažindinimo metodų ir technikų demonstravimas netradicinė technologija piešimas su pekino kopūsto lapais. Skatinti mokytojus naudoti netradicines piešimo technikas dirbant su vaikais.

Medžiagos: tamsintas popierius, teptukai, baltas ir žalias guašas, pekino kopūsto lapai.

Meistriškumo klasės etapai.

1 etapas. Pradžios pastabos meistrai

Meistras: „Vaikai turėtų gyventi grožio, žaidimų, pasakų, muzikos, piešimo, fantazijos, kūrybiškumo pasaulyje (Sukhomlinsky).

Ikimokykliniame amžiuje vaiko jį supančio pasaulio pažinimo procesas turi emocinio ir praktinio pažinimo pobūdį. Tokio amžiaus vaikas atranda jį supantį pasaulį, džiaugiasi ir stebisi savo atradimais, nori aktyviai veikti, išbandyti savo gebėjimus savo veiklos praktikoje. Vizualinė veikla suteikia jam visas tokias galimybes.

Vaizdinė veikla turi didelę reikšmę vaiko asmenybės formavimuisi. Lavina smulkiąją motoriką ir vaikų intelektinius gebėjimus. Jos dėka vaikai gali atspindėti savo įspūdžius, perteikti savo nuotaiką ikimokyklinukai gauna didelį malonumą iš savo veiksmų vaizdine medžiaga.

Piešimas naudojant netradicinės medžiagos o nestandartinės technikos suteikia unikalią galimybę tobulėti kūrybiškumas ikimokyklinukai. Suaugusiojo padedami jie mokosi mąstyti ir rasti neįprastų panaudojimo būdų. įprasti dalykai. Tokios technikos kaip tapyba delnu, monotipija, blotografija, koliažas lavina vaizduotę. Bakstelėjimas kietu šepetėliu, įvairūs atspaudai, popieriaus plėšymas ir kt. - lavina judesių koordinaciją, akis, smulkiąją rankų motoriką. Vaikai pradeda eksperimentuoti ir kurti ne tik per švietėjiška veikla, bet ir savarankiškos veiklos metu. Jiems kyla naujų idėjų derinimui skirtingos technikos brėžinys ir medžiagos.

Netradicinės piešimo technikos efektyvios kuriant išraiškingus vaizdus, ​​tai yra demonstruojant ir ugdant vaikų talentą piešti. Nusprendžiau gilintis į temą „Netradicinių piešimo technikų panaudojimas ikimokyklinio amžiaus vaikų vaizduojamajame mene“, nes tai padeda vaikams sėkmingai įsisavinti vizualinė veikla, lavina jų kūrybiškumą.

Šios temos pagrindą ėmėsi R. G. Kazakovos metodika „Piešimas su ikimokyklinio amžiaus vaikais: netradicinės technikos, planavimas“. Selektyviai naudoju metodus ir straipsnius, publikuotus žurnaluose ir internete.

(Rodomas pristatymas)

Savo darbe piešimui naudoju įvairias medžiagas: antspaudus, sausus lapus, žvakes, kokteilių šiaudelius, vatos tamponėlius, suglamžytas popierius ir tt Piešimas pekininio kopūsto lapų atspaudais sukėlė didelį vaikų susidomėjimą. Iš pradžių vaikai tiesiog piešė kopūsto lapą ir juo margindavo. Vaikų akyse buvo labai malonu, kai jie pakėlė paklodę ir pamatė vaizdą. Ir tada visi kartu fantazavome, kaip tai būtų? Tada vaikams kilo noras susikurti tam tikrą įvaizdį.

Pirmiausia mokytojas turi atlikti parengiamąjį darbą. Paprašykite vaikų įsivaizduoti, kokį paros laiką jie norėtų pavaizduoti savo piešinyje? Atsižvelgdami į tai, pasiūlykite pagalvoti, kokių spalvų dažus jie naudos fonui? Paruoškite foną bet kokiu žinomu būdu. Pirmiausia guašiniais dažais tiesiog nupieškite pekino kopūsto lapą ir atspausdinkite ant lapo. Vaikai patys pamatys, ką jiems primena lapo atspaudas. Kažkas susuka popieriaus lapą, kažkas kopūsto lapą, kažkas nuplėšia lapo gabalėlius ir pan. Dėl to atsiranda gėlių, drugelių ir žuvų.

Jei kopūsto lapą iš pradžių išspausdinsite žaliai, o paskui baltai, gausite nuostabią žalią eglutę!

Dėl to vaikai įpratę išmokti valdyti procesą, piešti su kopūsto lapo dalimi arba būtent toje vietoje, kur reikia atspaudo pagal piešinio projektą.

2 etapas. Pagrindinis.

Meistras: O dabar noriu supažindinti jus su dažymo pekino kopūsto lapais ir vatos tamponėliais būdais ir technikomis. Kviečiu prisijungti prie manęs 4 žmones.

Pasiklausykite ištraukos iš F. Tyutchevo eilėraščio.

Kerėtoja žiemą

Užkerėtas, stovi miškas.

Ir po sniego pakraščiu,

nejudantis, tylus,

Jis spindi nuostabiu gyvenimu.

Ką poetas aprašo eilėraštyje? (miškas)

Kaip pavadintumėte šį mišką? (nuostabus, užburtas, miegantis)

Siūlau nupiešti šio eilėraščio paveikslą.

Darbus atlieka mokytojai: paruoštus kopūsto lapus nudažo guašu, kopūsto lapą deda ant mėlyno popieriaus lapo, stipriai paspaudžia, palieka antspaudą. Visiems įspaudus savo lapus, mokytojai užbaigia bendrą kompoziciją snaigėmis, pavaizduodami jas vatos tamponėliais.

3 etapas. Modeliavimas.

Meistras: Kurie iš aprašytų metodų, jūsų nuomone, lavina smulkiąją pirštų motoriką? Kaip manote, ar verta daug dėmesio skirti techninei darbo pusei ar sutelkti dėmesį į kūrybinį šios veiklos komponentą? Kokiomis dar netradicinėmis piešimo technikomis galima pavaizduoti žiemos peizažą?

4 etapas. Atspindys.

Meistras: O dabar kviečiu įvertinti meistriškumo klasę. Tam siūlau naudoti snaiges. Balta snaigė reikš, kad patiko, o tokias piešimo technikas galite panaudoti savo darbe. O raudona snaigė reiškia, kad tau buvo sunku arba neaišku. (Mokytojų pasisakymai, klausimai).

Meistras: Ačiū už dėmesį. Linkiu visoms sėkmės ir sėkmės!

Pamokos pastabos jaunesnioji grupė

(nuo 3 iki 4 metų)

Tema: „Pasivaikščiojimas žiemos miške“

Technika: « piešimas kopūsto lapų stilius monotipiją ».

Tikslai ir uždaviniai:

Supažindinkite vaikus su metodunetradicinės piešimo technikos – piešimaskopūsto lapų stiliusmonotipiją;

Apibendrinti vaikų žinias apie tai, kaip gyvūnai žiemoja miške, ką jie valgo, kas su jais vyksta žiemą, kaip jie ruošiasi žiemai – gebės įminti mįsles, plėsti savo žodyną;

Formuoti vaikų estetines vertybesjausmus : gebėjimas įžvelgti grožį kasdienybė, gebėjimas kurti"grožis" savo rankomis naudojant natūralias medžiagas,naudojant monotipijos metodą;

Ugdykite susidomėjimą gamtos supratimu ir gautų idėjų reflektavimą meninėje veikloje.

Įranga: Kalėdų eglutės, snaigės, gyvūnų pėdsakai, garso įrašas "Žiemos melodija» , tamsintas vatmano popieriaus lapas, baltas guašas, kopūstų lapai, servetėlės ​​rankoms, šepečiai.

Sveikinimai "Labas"

Vaikai įeina į grupę skambant ramiai muzikai.

Mokytojas skaito eilėraštį :

Sveika, auksine saule!

Sveiki, dangus mėlynas,

Sveiki, laisvas vėjelis,

Labas, maža balta sniego gniūžtė!

Mes gyvename tame pačiame regione -

Sveikinu jus visus!

Grojamas garso įrašas "Žiemos melodija"

Mokytojas: Vaikinai, pasakykite man, koks dabar metų laikas?(žiema) . Taip, tiesa, atėjo žiema.

Vaikinai, žiema mums atnešė šaltį, sniegą ir vėją. Kaip pučia vėjas žiemą? (Vaikai giliai įkvepia per nosį ir, išpūtę skruostus, stipriai iškvepia keturis kartus, 3–4 kartus.)

Imitacijos žaidimas "Snaigės"

Vėjas atnešė snaiges. Jie skrido ir sukosi! (Mokytojas siūlo vaikams"perkeisti" į snaiges ir skristi pagal muziką.)

Vėjas nurimsta, snaigės lėtai krenta ant žemės.(Vaikai sėdi arba guli ant kilimo savavališkai pozomis) .

Sniegas šilta antklode dengė kelius, laukus ir miškus. O kas nemiega miške žiemą?(Vaikų atsakymai.)

Mokytojas: Siūlau padarytivaikščioti po žiemos mišką , ir patys pažiūrėkite, kurie gyvūnai nemiega žiemą. Nori eiti su manimi? Tada laikas ruoštis keliui.

Žaidimas su įsivaizduojamais objektais

Mokytojas kreipiasi į vaikus:

Apsivilsime veltinius batus, kepures, kailinius, susegsime visomis sagomis, užsirišime šalikus ir būtinai užsimaukite pirštines.(Vaikai, mėgdžiodami mokytoją, imituoja judesius.)

Dabar visi apsirengę ir galime eiti į lauką.

Simuliacinis pratimas „Vaikštome per sniego pusnis“

Mes einame per sniego pusnis,(Vaikai vaikšto aukštai iškėlę kojas)

Per stačias sniego pusnis.

Pakelkite koją aukščiau

Padarykite kelią kitiems.

Mes vaikščiojome labai ilgai,

Ir mes atsidūrėme miške.

Vaikinai, štai mes ir atėjome į mišką. Pažiūrėk, kaip gražu aplinkui! Ar žinote mūsų miške augančių medžių pavadinimus?

Taip, tai yra Kalėdų eglutės.

Vaikinai, pasakykite man, ką dar matėte mūsų miško proskynoje?(snaigės) Gerai padaryta, pažiūrėkite, kokie jie gražūs. Jų buvo tiek daug, kad mūsų proskyna buvo padengta sniegu.

Bet kas tai yra, vaikinai? Matau kai kuriuos pėdsakus sniege. Kaip manote, kas tai yra? Teisingai, tai yra pėdsakai. Ar žinai kieno jie?(Ne) Dabar eisime taku, o kartu bandysime atspėti, kas paliko šį taką.

Didaktinis pratimas„Atpažinkite gyvūną iš pėdsakų įmindami mįslę“

O, vaikinai, čia yra keletas vokų. Skaitau mįslę.

Miško šeimininkas, pabunda pavasarį.

O žiemą, pūgos kaukimo metu

Jis miega sniego trobelėje. (meška)

(Po kiekvienos mįslės mokytojas atplėšia voką ir parodo nuotrauką su atsakymu).

Teisingai, tai lokys. Kas gali pasakyti, kaip vadinasi jo namai?(denas) . Teisingai, lokys jau užmigo savo guolyje.

Pažiūrėkite, kokie dideli jo pėdsakai. Jie šiek tiek panašūs į žmogaus pėdsakus, tik lokys turi ilgus, aštrius nagus.

Kaip lokys ruošiasi žiemai?(Jis kaupia daug riebalų ir visą žiemą miega duobėje) .

Eikime pažiūrėti, kieno tai kitas takas. Skaitau mįslę.

Šokite ir šokite - bailys dingo,

Tai mažas... (zuikis)

Taip, teisingai, gerai padaryta. Šis mažas zuikis paliko pėdsakus.

Kas nori papasakoti, kaip kiškis praleidžia žiemą? (Iki žiemos keičia kailį į baltą, slepiasi po krūmu, visų bijo, valgo medžių šakas.) Ar zuikis turi savo namus?(ne, jis miega po krūmu) .

Kieno kiti pėdsakai liko sniege? Skaitau mįslę.

Ji gudresnė už visus gyvūnus,

Ji vilki raudoną kailinį.

Krūma uodega yra jos grožis.

Šis miško gyvūnas? (lapė)

Teisingai, tai lapė. Žiūrėk, jos pėdsakai atrodo kaip gėlė.

Kas nori papasakoti, kaip lapė praleidžia žiemą?(Rengiasi šiltu kailiniu, gyvena duobėje, medžioja peles ir zuikius) . Kas žino, kaip vadinasi lapės namas?(Nora) .

Mokytojas:

Danguje sukosi snaigės

Ir jie krito ant mūsų pečių.

Aplink grožis ir ramybė,

Na, laikas mums grįžti namo.

Mokytojas: Vaikinai, mūsų atėjo galas.eiti per mišką, siūlau grįžti į dailės studiją ir visiems kartunupiešk taiką tu ir aš matėme miške, betdažaiAr sutariame ne įprastu būdu, o kopūsto lapo pagalba? Tada eime:

Kelias gyvatės po tavo kojomis,

Su jumis grįšime namo.

Kolektyvinis piešimas « Žiemos miškas »

(paaiškinimas piešimo technikos )

Pirmiausia įdėkite kopūsto lapą briaunota puse į viršų, patepkite baltais dažais, tada atsargiai apverskite lapą ir užtepkite ant albumo lapo, gerai prispaudę, nepamiršdami kraštų. Nuimame lapą. Pasirodė gražus žiemos medis, belieka pataisyti kamieną ir šakas.

Netoliese galite padaryti kitą medį, o norėdami paįvairinti mūsų mišką, galite pridėti porą potėpių kitokių dažų. Vaikinai, kokie dažai labiau tinka žiemos miškui? Teisingai – mėlyna, šviesiai mėlyna.

Taip pat galite pridėti baltų sniego gniūžčių ir sniego. Mes piešiame sniegą naudodami ausies pagaliuką, naudodami kišimo metodą.

Mokytojas: Pažiūrėkite, kokį nuostabų vaizdą gavome, ar jis panašus į proskyną, kurioje buvome?

Mokytojas: Ar jums patiko mūsųvaikščioti po žiemos mišką? Ką prisimeni apie ją?

Kaip tu gali pasakyti, kurispasivaikščiojimas pavyko gerai? (linksmas, džiaugsmingas, žiema )

Ačiū, vaikinai, kad sutikote eiti su manimi į mišką.

Kokia tavo nuotaika dabar?(gerai) .

Duokime savo gera nuotaika kitiems.(Vaikai išmuša nuotaiką iš delnų) .

Galina Karpova

Piešimas su kopūsto lapais.

Na, man labai patiko technika kopūsto lapų piešinys, apie kurią ji mums papasakojo taip, kad negalėjau neišbandyti šios nuostabios technikos su vaikais. Vaikus ši idėja iškart pakerėjo. Pirmiausia paruošėme foną. Piešimasšlapias akvareliniais dažais. Paprašiau vaikų įsivaizduoti, kokiu paros metu jie nori vaizduoti: rytas, diena, vakaras ar naktis, be to, tai rodo, kad oras gali būti skirtingas. Galbūt tai yra šviesus saulėtas rytas arba debesuota diena. Atsižvelgdama į tai, ji pasiūlė pagalvoti, kokias spalvas jie naudos fonui. Tada dar šlapias lapas uždenkite suglamžyta plėvele, prispauskite ir leiskite šiek tiek išdžiūti. Gauti fonai atrodo maždaug taip.


Nerašysiu apie pačią techniką, ji labai išsamiai aprašyta Marinos Yakurinos tinklaraštyje. Štai mūsų darbai. Mažos detalės baigtas plonas šepetys ir flomasteriai.






Bet tai dar ne viskas. Po pamokos man šovė mintis, ir aš pati nusprendžiau prisidėti « kopūstų kūrybiškumas » . Jeigu kopūsto lapų apverskite viršų aukštyn kojomis ir iš pradžių atspausdinkite žaliai, o po to baltai, gausite nuostabią apsnigtą eglutę.


Išbandžiau ir pavyko! Dar kartą ačiū Marina!