Pamokos užrašai mano mylimai mamai. Mano mylima mama pamokos planas šia tema

8 „Mažoji gervė“

SANTRAUKA


apie socialinį ir dorovinį ugdymą
V vidurinė grupė

Tema: „Mano mylima mamytė“

Pedagogas:
Sleptsova S.V.

SANTRAUKA

tiesiogiai švietėjiška veikla
vidurinėje grupėje

Tema: „Mano mylima mamytė“

Ugdymo tikslai:
Išmokite parašyti trumpą istoriją apie mamą (vardas, tėvavardis, profesija, išvaizda ir kt.) pagal siūlomą planą.
Išmokite kalbėti lėtai.
Išplėskite savo žodyną.
Vystymo užduotys:
Ugdykite vaizduotę.
Ugdykite gebėjimą atlikti judesius pagal tekstą.
Edukacinės užduotys:
Ugdykite meilę ir pagarbą motinai.

Preliminarus darbas:
Motinos pavardės, vardo, patronimo ir profesijos išmokimas.
Žiūrint į nuotraukas.
Mokytis eilėraščių apie mamą.

Medžiaga:
Mamų portretai (fotografijos), dedami ant kelių molbertų arba ant lentos, atributika skirta vaidmenų žaidimas"Šeima".

Edukacinės veiklos eiga:
1. Vaikai stovi puslankiu šalia žaidimų kampelio.
- Vaikinai, kokį žaidimą jūs čia žaidžiate? (Šeimai)
- Kas yra žaidimo lėlės? (Vaikai.)
– Kas turi vaikų, kas yra jų giminės? (Vaikai turi mamas ir tėčius, senelius ir močiutes, brolius ir seseris.)
- Kas tu esi žaidime? (Mamos ir tėčiai.)
– Kai žaidžiate, ką sakote savo vaikams? (Kalbame maloniai, švelniai, galime dainuoti lopšinę.)
– Sakyk, kokius gražius žodžius tau sako tavo mamos ir tėčiai? (Jie meiliai kreipiasi į vaikus: dukrą, sūnų, saulę, kregždę, zuikį ir kt.)
– Kodėl savo šeimai ir artimiesiems sakome švelnius ir gerus žodžius? (Nes mes juos mylime.)

Iš visos širdies
Paprastais žodžiais
Šiandien, draugai,
Pakalbėsime apie mamą.

2. Žaidimas su gėle „Pasakyk, kuri mama“
Vaikai stovi ratu. Vaikas, turintis gėlę rankose, turi pasakyti, kuri mama yra, ir padovanoti gėlę šalia stovinčiam žmogui.
mama graži
mama protinga
mama gera
mama maloni
jauna mama
rūpestinga mama
mama švelni
mama drąsi
mylima mama
mama stilinga
darbšti mama

Vaikai sėdi ant kėdžių.
- Vaikinai, pasakykite man, kas tai yra? (Nuotraukos.)
– Kas ant jų pavaizduotas? (Mūsų grupės vaikų mamos.)
– Šiandien kalbėsime apie mylimiausią žmogų. Ko paklausiu, tas pasakys: pirma, būtinai turi pasakyti, koks tavo mamos vardas, kokia tavo mama (išvaizda), kam ji dirba, kaip padedate mamai namuose. Istoriją reikia pasakoti lėtai ir teisingai tarti žodžius.

Vaikų pasakojimai apie mamas. (3-4 vaikai)

Žaidimas „Mamos pagalbininkai“
Vaikai atsistoja savo valia ir parodo eilėraštyje minimus judesius.

Skalbiame, plauname.
Spaudžiame, spaudžiame.
Lyginame, lyginame.
Laistome, laistome.
Padedame išsiurbti.
Šluoja, šluoja
O žaislus pasidėjome.
Taip pat mamai kepsime blynus.

Gerai padaryta! Jie labai padėjo. Atsisėsk.

O dabar vaikinai skaitys mums eilėraščius apie mamą.

Jei mane skaudina,
Mama su malonia ranka
Malšina skausmą
Ir atneša ramybę.
O kai žaislas naujas
Džiaugiuosi garsiai
Šypsosi su manimi
Mano brangioji mama.
Tegul vėjas neša su savimi
Ką atskleisiu visiems:
Visame pasaulyje, visame pasaulyje
Mano mama pati geriausia.

Žaidimas „Daugiausia geriausias žodis»
Geriausias žodis visiems vaikams yra žodis „MAMA“. Kaip meiliai ištarti žodį mama? (Mama.)

Kas atėjo pas mane šį rytą? (vaikai chore) Mamyte!
Kas pasakė: „Laikas keltis? (vaikai chore) Mamyte!
Kam pavyko išvirti košę? (vaikai chore) Mamyte!
Ar turėčiau pilti arbatos į visų puodelius? (vaikai chore) Mamyte!
Kas vaikystėje mėgsta juoką? (vaikai chore) Mamyte!
Kas yra geriausias pasaulyje? (vaikai chore) Mamyte!

Vaikinai, apie ką mes šiandien kalbėjome? (Apie mamą.) Kokios tavo mamos? (Gražus, malonus, švelnus.) Gerai padaryta. Dabar šiek tiek pailsėkite, o tada pasidarykite gražių atvirukų mamoms.

Kalbos raidos pamoka

(vyresnioji grupė)

"Mylimoji mama"

Tikslas: Ugdyti vaikų verbalinį bendravimą per didaktinius žaidimus.

Tikslai: Tobulinti žodinio bendravimo įgūdžius; plėtoti diologinę kalbą.

Suformuokite humanišką kryptį brangiausiam žmogui savo mamai.

Ugdykite gerumo, pagarbos, reagavimo, meilės jausmą.

Medžiaga: Vaikų piešiniai „mamų portretai“, „saulės“, kubeliai, septynių gėlių gėlė, rutulys, muzika, gėlė (iš popieriaus).

Parengiamasis darbas: Eilėraščių apie mamą skaitymas; skaityti istorijas apie mamą; piešia mamų portretus.

Pamokos eiga

Pedagogas: Mano varpas skamba ir skamba

Ir vaikinai būriuojasi aplinkui

Mano varpas skamba ir skamba

Liepia visiems vaikinams ruoštis

Mano varpas skamba ir skamba

Ir mums visiems patinka jo skambučiai.

Vaikinai, pažiūrėkite pro langą ir pasakykite, koks šiandien rytas? Taip, geras, švelnus, giedras rytas. O saulė šypsosi mums ir išskleidžia savo spindulius, sveikindama mus visus.

Ištieskite rankas į saulę, nusišypsokite jam, o dabar atsigręžkite vienas į kitą ir padovanokite šypseną. Vaikinai, aš taip pat sveikinu jus visus, siunčiu jums savo šypseną.

Pedagogas: Šiandien aš noriu su tavimi pasikalbėti svarbi tema"Motina". Ar žinai kodėl? Nes noriu, kad būtumėte dar dėmesingesni ir atsargesni savo mamoms, kad jas dar labiau mylėtumėte. O dabar Kirilas ir Alina skaitys eilėraštį.

Eikite aplink pasaulį

Tiesiog žinokite iš anksto

Šiltesnių rankų nerasite

Ir švelnesnis nei mano mamos.

Pasaulyje akių nerasite

Meilingesnis ir griežtesnis

Mama kiekvienam iš mūsų

Vertingesnis už visus žmones

Šimtas takų, kelių aplinkui

Eikite aplink pasaulį

Mama yra geriausia draugė

Nėra geresnės mamos!

Koks, tavo nuomone, yra geriausias žodis pasaulyje? (Vaikų atsakymai yra gera ramybė, laimė, draugystė). Geriausias žodis pasaulyje yra mama. Pažiūrėkite, vaikinai, čia yra jūsų mamų portretai. Kokia graži, miela, meili. Ateikite fotografuoti mamų portretus, parodykite viena kitai savo nuostabias mamas. Susėskime ratu.

Pedagogas: Aš pažįstu tavo mamas, bet noriu daugiau sužinoti apie tavo mamas. Papasakokite apie savo mamas (vaikai paeiliui kalba apie savo mamą). Gerai padaryta vaikinai. Kas gali pasakyti?

Kur tavo mama dirba?

Ar ji pavargsta?

Ką mamos veikia namuose?

Ką tavo mama labiausiai mėgsta veikti?

Ar dažnai nervinate savo mamą?

Kaip tu gali nuliūdinti savo mamą?

Kokią dovaną padovanotum?

Šiek tiek pasvajokime ir įsivaizduokime. Jei turėtum daug pinigų, ką pirktum mamai?

Pedagogas: Vaikai, ar gerai jaučiatės šalia mamos? Kodėl? (Nes ji maloni).

Kiekvienas iš mūsų turi šiek tiek saulės, o saulė yra gerumas. O mama turi daugiausiai. Ji labai myli savo vaikus, o mamos meilė mus šildo kaip saulė. Tikrai, vaikinai?

Pažiūrėk, kiek mamos gerumo – saulės ant stalo, o štai kopėčios. Kiekvienas iš jūsų paimkite saulę į rankas, prisiminkite savo mamą ir pasakykite, kokia jūsų mama, ir padėkite saulę ant kopėčių.

D/žaidimas „Gerumo kopėčios“. Pažiūrėkite, kokios didelės pasirodė gerumo kopėčios. Kiek gražių ir šiltų žodžių buvo pavadinta.

Pedagogas: Mūsų mamos susidoroja su daugybe namų ruošos darbų.

Ar jiems sunku?

Ar mamos pavargo?

Ar rūpinatės vaikais?

Ar tau gaila mamos?

Ar tu jai padedi?

O vaikai turi kuo dažniau džiuginti mamas savo dėmesiu ir rūpesčiu. Kartais mamai reikia apkabinimo, bučinio ir gero žodžio. O kartais reikia padėti jai išplauti indus ir nuvalyti stalą, o kartais tiesiog padėti jos žaislus ar daiktus. O kartais tiesiog reikia nenuliūdinti mamos ir nebūti kaprizingam dėl smulkmenų, o kartais reikia suteikti mamai galimybę pailsėti ir netrukdyti jos savo triukšmingais žaidimais.

Pažaiskime žaidimą. Messiu tau kamuolį po vieną, o tu pasakysi, kas ir kaip padeda mamai.

D/žaidimas „Kaip padedi mamai“ (su kamuoliuku).

Auklėtoja: Kai buvai mažas, mama tave pasiimdavo, imdavo į savo ranką ir žaisdavo su tavimi.

Žaiskime ir pirštais.

Pirštų gimnastika "Mamyte".

KAIP LAPĖ ĖJO TAKU (orientacinis ir viduriniai pirštai kairė ranka „bėga“ nuo peties iki pirštų galiukų dešine ranka, išplėstas į priekį)

RASTA TELEGRAMĄ MEDVILNĖJE (plaštakos rodomasis ir viduriniai pirštai „bėga“ nuo peties iki kairės rankos pirštų galiukų, ištiestų į priekį)

JI SĖDĖJO ANT KLIENO IR SKAITYTI VISĄ DIENĄ (laikykite rankas sulenktas per alkūnes priešais save)

MAMĖ-MAMA (kiekvienam skiemeniui mažieji piršteliai atsidaro ir užsidaro)

MANO Brangusis (taip pat neįvardytas)

MOMMY-MAM (vidurinių pirštų pagalvėlės atlieka tuos pačius judesius)

MYLIU TAVE ( rodomieji pirštai prijunkite ir atskirkite, kai trinkelės liečiasi nykščiai vaikai imituoja bučinį lūpomis)

Pedagogas: Vaikinai, mūsų šalyje moterys gali dirbti bet kur. Įvardykite, kur moterys gali dirbti (gamyklos, gamyklos, įvairios įstaigos).

Taip, vaikinai, mūsų mamos gali dirbti bet kur ir moka statyti, vairuoti troleibusus, gydyti, mokyti vaikus, austi audinius.

Dabar pažaiskime žaidimą „Įvardink savo profesiją“.

Laiškų pristatymas – paštininkas

Stato namus – statybininkas

Vairuoja mašiną - vairuotojas

Gydytojas gydo žmones

Audinių audimas – audėjai

Mokytojai moko vaikus

Kirpykla daro plaukus

Gaminti – gaminti

Parduoda prekes - pardavėjas

Rašo knygas – rašytojas

Pedagogas: Gerai, gerai, vaikinai. Pažiūrėk čia. Kas gali perskaityti šį žodį? "MOTINA". Koks pirmasis šio žodžio garsas? (m). Teisingai.

Žaisime žaidimą „Pavadink žodį garsu (M). O kad mums būtų įdomu žaisti, perduosime „gėlę“ ir pavadinsime žodį garsu (M).

Pedagogas: Sako, mamos rankos nėra paprastos.

Sakoma, kad mama turi auksines rankas.

Kodėl apie mamos rankas sakoma, kad jos „auksinės“?

Būtent mamos rankasšvelniai glostykite galvą, skalbkite ir ruoškite maistą. Kiek daug mamos daro dėl mūsų! Bet kartais mes jų neklausome, esame kaprizingi, nemandagūs, įsižeidę... (groja tyli, rami muzika).

Prašau tavęs: atsistok, pasiimk mamų portretus, atsuk man nugarą ir atidžiai klausyk. Likęs vienas su savo motinos atvaizdu, prisimink įžeidimus, kuriuos jai padarei. Ir pagalvok, kaip jai buvo nemalonu.

Vaikai, kreipkis į mane. Namuose prašyk mamos atleidimo už viską. Ji supras ir atleis.

Pedagogas: Šiandien mus suvienijo meilė mamai. Visi pasakykime palinkėjimą mamai. Ateik ir pasiimk žiedlapį, kuris tau patinka, pasakyk savo norą ir įdėk žiedlapį į vidurį. (Vaikai sako linkėjimus). Taip pasirodė „daugiažiedė gėlė“. Ir aš tau dovanoju šias gėles. Ar žinai kodėl? Nes jūs, vaikai, esate gyvenimo gėlės.

Man buvo malonu susipažinti. Tikiuosi, kad po šios dienos pokalbio dar labiau pamilsite savo mamytes. Padėkokime vieni kitiems už malonų susitikimą. ačiū.


Marina Herzen
Pamokos santrauka „Mano mylima mamytė“

Aiškinamasis raštas:

Klasė« Mano mylima mamyte» buvo laikomas parengiamoji grupė MBDOU d/s Nr.40, kur yra 24 vaikai.

Vykdome edukacinę veiklą pagal pagrindinio bendrojo ugdymo programą ikimokyklinis ugdymas MBDOU d/s kombinuotas tipas Nr.40 pastatytas pagal apytikslę bendrojo ugdymo programą "Nuo gimimo iki mokyklos". Autoriai: Veraksa N. E., Komarova T. S., Vasiljeva M. A. ir kt.

Mūsų grupės vaikų programos įsisavinimo lygis yra 76%.

Žiūrėti klases: integruotas

Švietimo integracija regionuose: pažinimo ir kalbos raida.

Aktualumas:

Motina laikoma šeimos globėja.

Mama vaidina svarbų vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime.

Santykių tarp vaikų plėtra ikimokyklinio amžiaus o mama turi didelę reikšmę vaiko asmenybės raidai. Deja, vaikai meilę mamai dažnai sieja tik su materialinėmis vertybėmis. Ir ne dvasinis.

Duota klasė skirta ugdyti teigiamą vaiko požiūrį į jį supantį pasaulį, supažindinti vaikus su visuotinėmis žmogiškomis vertybėmis, meile artimiausiam ir brangiausiam žmogui – mamai. Šiuo metu negalima nuvertinti informacinių ir emocinių žiniasklaidos funkcijų. Televizija, radijas, spauda, ​​kompiuterizacija ir internetas tiesiogine prasme užpildė šiuolaikinio ikimokyklinuko vidinį pasaulį. Šiuo atžvilgiu vaikai pradėjo mažiau bendrauti su tėvais. Tačiau gyvas žmonių bendravimas gerokai praturtina vaikų gyvenimus, spalvomis ryškios spalvos jų pojūčių sfera. Šiuolaikiniai vaikai mažiau reaguoja į artimiausio žmogaus jausmus. Vaikas ne visada sugeba atpažinti ir valdyti savo emocijas, o tai lemia impulsyvų elgesį motinos atžvilgiu.

Žodyno darbas: mieloji, brangusis darbštus

Metodai: žaidimai, vizualinis, žodinis, motyvacinis.

Technikai: meninis žodis, multimedijos pristatymas, žaidimas.

Šiuolaikinio panaudojimas technologijas: IKT.

Pamoka buvo veiksminga, ką liudija aukštas programos medžiagos įsisavinimo rezultatas – 97 proc.

Tai klasė susideda iš dviejų dalių ir ją veda vienas mokytojas.

Keičiant veiklos rūšis vaikai tampa mažiau pavargę ir nukreipia dėmesį. Galima tam tikru būdu atskleisti kiekvieno vaiko gebėjimus ir padėti jam juos ugdyti.

Tikslai:

Didinti socialinę motinystės reikšmę, parodyti vaikui reikšmingą mamos įvaizdį.

Apibendrinti vaiko socialinę patirtį per jo kūrybinę ir kalbinę veiklą, supažindinti jį su visuotinėmis žmogiškomis vertybėmis, meile artimiausiam ir brangiausiam žmogui - mamai.

Užduotys:

1. supažindinti vaikus su naujais dalykais valstybinė šventė "Motinos diena";

2. toliau mokykitės, kaip pasakojime apie mamą teisingai atsakyti į klausimus ir formuoti sakinius

4. Praturtinti vaikų žinias apie moters vaidmenį.

5. Ugdykite pagarbą moteriai kaip gyvybę teikiančiai, židinio saugotojai, etninės grupės, visos civilizacijos kultūros vertybių nešėjai.

Medžiaga:

multimedijos pristatymas: „Viskas prasideda nuo mamos!

Preliminarus darbas: skaitymas grožinė literatūra. Su vaikais mokomės dainelių, šokių, eilėraščių. Mamų rankdarbių parodos įrengimas. Nuotraukų laikraštis „Viskas prasideda nuo mamos!

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas:

Auklėtojas: Rusijoje Motinos diena pradėta švęsti palyginti neseniai, ji švenčiama paskutinį lapkričio sekmadienį, pagerbiant mamų darbą ir jų nesavanaudišką auką vaikų labui. Nauja šventė– Motinos diena pamažu įžengia į rusų namus.

Ši šventė yra amžinybės šventė. Iš kartos į kartą kiekvienam žmogui mama yra svarbiausias žmogus gyvenime. Šią dieną vaikai mamoms dovanoja ne tik gerus žodžius ir šypsenas, bet ir daugybę savo rankomis pagamintų dovanų. Šią dieną norėčiau pasakyti padėkos žodžius visoms Mamoms, kurios dovanoja savo vaikams meilę, gerumą, švelnumą ir meilę. Tarp visų mūsų šalyje švenčiamų švenčių ypatingą vietą užima Motinos diena. Tai šventė, kuriai niekas neliks abejingas.

Vaikinai, klausykite eilėraščio ir pagalvokite, apie ką šiandien kalbėsime kalbėti:

Vaikas:

Mama – kaip nuostabiai tai skamba!

Mama – ji mums tiek daug pasakoja

Tai mielas žodis, artimas kiekvienam.

Mama - šis žodis tikrai nėra naujas,

Bet kiekvienam pasaulyje tai šventa,

Nors tas žodis buvo sukurtas seniai.

Ir net jei nemokate kitų kalbų,

Ir tebūnie svetimoje šalyje, pilnoje priešų,

Pasakyk šį žodį, visi tave supras -

Kiekvienas turi savo mamą.

Ir žinok, šis žodis žinomas visur -

Tai tas pats bet kuria kalba!

Kiekvienam mama yra brangus žmogus.

Niekada nepamirši savo mamos,

Nors kiekvienas iš mūsų gali būti užsispyręs,

Mama ateis tau į pagalbą.

Ji viską pamirš: reikalai ir metai,

Ji viską atleis ir visada padės!

Vaikai: apie mamą.

2. Pagrindinė dalis:

Auklėtojas: Dabar pasakykime nuostabius žodžius apie mamą, kiekviena po žodį, perduodame viena kitai šią gražią gėlę.

Žaidimas "Pasakyk maloniai".

Vaikai: mieloji, brangusis, malonus, gražus, švelnus, protingas, mylimas, žavus, dėmesingas, darbštus, draugiška, nuostabi, graži.

Auklėtojas: Puiku, tu labai mylėk savo mamas, tiek malonūs žodžiai sugalvojo. Dabar būsiu tikra, kad jūsų mamos nebus atimtos dėmesio ir švelnumo!

Anksčiau moterys viską darė savo rankomis, o dabar viskas pasikeitė. O moteriškos lyties atstovės turi daug pagalbininkų, o kokias sužinosite įmindami mįsles.

Mįslės „Mamos pagalbininkai“

1. Koks stebuklas! Tai skoninga.

Gali valgyti ir dulkes, ir šiukšles

Ir dūzgia kaip šimtai vapsvų.

Sunkus darbininkas...

(dulkių siurblys) .

2. Vasarą mūsų tėtis atnešė

Baltoje dėžutėje yra šerkšnas

O dabar šerkšnas pilkas

Turime vasarą ir žiemą.

Apsaugo maistą: mėsa, žuvis, vaisiai.

(šaldytuvas)

3. Nesigirdamas pasakysiu: Atjauninsiu visus aplinkinius!

Nusivylę žmonės ateina pas mane -

Su raukšlėmis, su raukšlėmis,

Jie palieka labai mieli, linksmi ir sklandžiai!

Taigi esu patikimas draugas, elektrikas...

(geležies)

4. Ar turėčiau jums gaminti pietus?

Tai negali būti paprasčiau!

Galiu greitai ir mikliai susitvarkyti,

(mikrobangų krosnelė) .

Auklėtojas: Puiku, tu tai padarei! Jau pasidarėte toks didelis, kad jau padedate mama: valymas, maisto gaminimas ir kt. Dabar patikrinsime, kurie padėjėjai esate.

Kūno kultūros minutė:

Ištiesiu rankas mamai (ištieskite rankas į priekį)

Padovanosiu mamai saulę (Rankas aukštyn)

Tegul mama man nusišypso (šypsosi vienas kitam)

Nes aš ją myliu (apkabink save abiem rankomis)

Vaikai užima savo vietas.

Auklėtojas: Atsistokite ratu žaisti.

Žaidimas: "Pagalvokime apie mamą".

Aš pakaitomis messiu tau kamuolį ir užduosiu klausimą apie mamą, Pavyzdžiui: „Ar būtina pasitarti su mama Jei manote, kad tai būtina, gaukite kamuolį; jei, jūsų nuomone, su mama Nereikia konsultuotis, tada praleidžiate kamuolį.

1. Ar reikia pasiilgti mamos?

2. Ar turėtum gailėtis savo mamos?

3. Ar turėčiau girti mamą?

4. Ar reikia nuolat laukti dovanų iš mamos?

5. Ar įmanoma apgauti savo mamą?

6. Ar reikia padėti mamai atlikti namų ruošos darbus?

Auklėtojas: Gerai padaryta.

Siūlau pažiūrėti vaizdo pristatymą.

Pristatymas: „Viskas prasideda nuo mamos!

3. Baigiamoji dalis:

Auklėtojas: Vaikinai, apie ką mes šiandien kalbėjome? Ką labiausiai prisimenate? Kas tau patiko klasė. Kokius brangiausius žodžius pasaulyje prisimeni?

Išvada: Dirbant su vaikais paaiškėjo, kad beveik visi vaikai žino ir gali pasakyti, ką jų mamos užimtas namuose, apie bendrą veiklą su jais, tačiau beveik pusė vaikų nežino, kur ir kas dirba jų mamos, ne visi vaikai gali kalbėti apie mamos pomėgius ir aistras.

Tikslas : Įskiepykite meilę ir pagarbą mamai, kaip artimiausiam ir brangiausiam žmogui.

Programos užduotys :

Žodyno darbas : nesibaigiančios šventės, vaizdo žinutė, kurk paguodą, mano žemiškasis angele

Medžiaga

salės dekoracijos, garso įrašas su dainomis: „Mama“ žodžiai. Entinas, muzika J. Bourgeois, V. Shainsky „Mama kūdikiui mamutui“, portretai ir eilėraščiai apie mamas, pagalvės vaikams, pristatymas „Mama – mano žemiškasis angelas“, garso įrašas su mamų kreipimais, minkštas žaislas„Širdis“, paveikslėliai asociacijų žaidimui „Mano meilė yra mamyte“, atvirukai žaidimui „Mamos profesijos“, aplikacijos „Sveikinimo atvirukas mamai“ ruošiniai - aksominio popieriaus lapai, spalvotas kartonas ir audinio gabalėliai.

Preliminarus darbas : peržiūrėti nuotraukų albumą „Kaip aš padedu mamai“, peržiūrėti skaidrių demonstraciją apie Motinos dieną per praėjusius metus, rengti: parodos „Mamos įgudusios rankos“, Mano mama pati gražiausia“; pokalbiai apie mamos profesijas, grožinės literatūros apie mamą skaitymas, mamos portretų kūrimas, vaikų bendras salės dekoracijų kūrimas su tėvais ir mokytojais,

Pamokos eiga

Skamba daina „Mama“ (to paties pavadinimo filmui, žodžiai Yu Entin, muzika Zh. Bourgeois), vaikai įeina į salę, žiūri į ją (kaip ir kuo ji papuošta, pastebi, ką jie padarė savo rankomis, kartu su mamomis, mokytojais, savarankiškai) ir atsisėsti ant joms paruoštų gražių pagalvėlių.

Auklėtojas: Vaikinai, žiūrėk. Kaip gražiai papuošta salė, kokios gėlės, saulė, paukščiai, viskas nuostabu, o svarbiausia – ar atpažįstate? (Vaikų atsakymai) Taip, tai jūsų amatai, kuriuos ilgą laiką dirbote. Protingos merginos. Labai gražu, ar ne? (Vaikų atsakymai) Šiandien mes čia susirinkome neatsitiktinai, nes netrukus švęsime pačią šviesiausią, švelniausią ir mylimiausią šventę – Motinos dieną. Kai gimei pirmą kartą, kai pirmą kartą nusišypsojai, žengei pirmą žingsnį, ištarė pirmą žodį, atsivėrė ir atpažinai mus supantį pasaulį Su tavimi visada buvo vienas brangiausias ir mylimiausias žmogus – mama! Ir dabar, kad ir kas nutiktų, mama palaikys džiaugsmą ar nelaimę, apkabins, supras ir niekada nepaliks savo kūdikio. Taip, vaikinai, mamoms jos vaikai labai ilgai išlieka kūdikiais.

Auklėtojas: Parašyta gana daug malonūs žodžiai
Apie mūsų mamas, brangias ir gražias.
Jie tarsi fėjos iš pasakų,
Jie įneša į mūsų gyvenimą nesibaigiančių atostogų.

Pedagogas: Vaikinai, aš žinau, kad išmokote labai gražių ir švelnių eilėraščių apie mamas. Papasakokime jiems dabar. ( Vaikai skaitė poeziją)

Malonių žodžių pasaulyje
Jis gyvena daug, bet yra malonesnis už visus kitus
Ir švelnesnis yra vienas iš dviejų skiemenų
Paprastas žodis „ma-ma“, o žodžių nėra,
Brangesnis už tai!

Jei mama šalia, stebuklų pasaulis pilnas,

Jums nieko nereikia, jei mama čia,

Stipriau paimsiu jos ranką

Savo mamos niekam pasaulyje neatiduosiu.

Jei mama šalia, pasaulis pilnas saulės,

Ji man padės visame kame, ji viską atleis,

Jis papasakos man istoriją, dainuos dainą,

Jei mama bus šalia, ji viską supras.

Neverksiu, jei nukrisiu

Mama bus šalia, ji sutvarkys bėdas,

Jis stipriai tave pabučiuos ir prispaus prie krūtinės,

Jei mama yra šalia, skausmas iškart praeis.

Jei mama bus namuose, aš žaisiu su ja,

Žinoma, viską smagiau daryti su mama,

Nieko nuo mamos neslėpsiu,

Niekada nepavargstu su ja žaisti.

Jei mama šalia, aš nebijau lietaus,

Net jei lyja su kruša, tai kas?

Daugiau niekada neverksiu

Jei mama šalia, lietus nėra problema.

Jei mama yra šalia, aš galiu padaryti viską,

Aš rūpinuosi mama nuo visų kančių,

Aš užmiegu pagal jos melodijas.

Leisk man svajoti apie savo mamą

Auklėtojas: Puiku, vaikinai, kokie jaudinantys ir nuostabūs eilėraščiai apie mūsų mamas. Gaila. kad dabar mūsų mamų nėra su mumis, jos dirba, kuria jaukumą namuose, bet turiu tau staigmeną! Prašome pažiūrėti į ekraną. (Grupės mamų vaizdo žinutė vaikams)

Pedagogas: Na, vaikinai, ar jums patiko mano staigmena (vaikų atsakymai). Žaiskime visi kartu žaidimą „Kas mano mama“?

Atlikta didaktinis žaidimas „Kokia mano mama“. Kiekvienas vaikas trumpai pasakoja apie savo mamą ir salėje randa jos portretą

Auklėtojas. Žaidėme puikiai, pažiūrėkime filmą apie mamas ( Žiūrėti pristatymą „Mama yra mano žemiškasis angelas“»

Auklėtojas. Per ilgai sėdėjome, sustokime ratu ir žaiskime žaidime „Švelnūs žodžiai“(Vaikai aplenkia „širdelę“ ratu, groja graži melodija, jei ji nutrūksta, o vaikas, turintis „širdelę“ rankose, meiliai kalba. švelnus žodis tavo mamai. Tai tęsiasi 6-7 kartus. vaikų prašymu).

Baigęs žaidimą, mokytojas kviečia vaikus eiti prie stalų ir atidžiai apžiūrėti paveikslėlius, kuriuose vaizduojama: saulė, dangus, širdis, gėlės, paukščiai, jūra, žolė ir kt.

Auklėtojas. Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite į nuotraukas ir pasakykite, kaip atrodo jūsų meilė jūsų mamai ir kodėl. vyksta asociacijų žaidimas „Mano meilė mamai“)

Auklėtojas. Šiek tiek sušildykime ir papasakokime, kaip padedame mamoms.

Pirštų žaidimas

Auklėtojas. Šiandien mums neįprasta diena ir staigmenos dar nesibaigė. Galvoju ir net žinau. Kad kiekvienas vaikas tikrai atpažintų savo mylimą mamą iš balso! Patikrinkim tai dabar.

(Dirigavo žaidimas „Atpažink savo mamą iš balso“. Mokytojas įjungia garso įrašą su vaikų mamų balsais (mamos arba skambina vaikui, arba deklamuoja trumpą eilėraštį. Vaikai atidžiai klausosi ir bando atspėti, kiekviena savo mamą).

Auklėtojas. Puiku, puiku vaikinai, atlaikėte tokį sunkų išbandymą. Pasakykite man, kokias profesijas įvaldė mūsų mamos (Vaikų atsakymai) Siūlau žaisti kitą žaidimą „Mamos profesija“ ir pasirinkite jos profesijai tinkančius įrankius didaktinis žaidimas„Mamos profesija“)

Auklėtojas. Mums viskas puikiai pavyko. Šiandien prisiminėme ir sužinojome daug įdomių ir naudingų dalykų apie savo mamas. Kas nori dar ką nors papasakoti apie mamą?

(Vaikai pasakoja eilėraščius apie savo mamą“)

Apeiti visą pasaulį
Tiesiog iš anksto žinokite:
Šiltesnių rankų nerasite
Ir švelnesnis nei mano mamos.
Pasaulyje akių nerasite
Meilingesnis ir griežtesnis.
Mama kiekvienam iš mūsų
Visi žmonės yra vertingesni.
Šimtas takų, kelių aplinkui
Keliaukite po pasaulį:
Mama yra geriausia draugė
Nėra geresnės mamos!

Kiek žvaigždžių yra danguje!

Šios žvaigždės skirtos mamai

Dar kartą duosiu.

Ir vieną rytą,

Žiūrėdamas į mane

Mama nusišypsos: „Mano mažoji žvaigždė!

Mama - tai reiškia švelnumą,

Tai meilė, gerumas,

Mama yra ramybė

Tai džiaugsmas, grožis!

Mama yra pasaka prieš miegą,

Tai ryto aušra

Mama yra užuomina sunkiais laikais,

Tai išmintis ir patarimas!

Mama yra vasaros žalia,

Tai sniegas, rudens lapas

Mama yra šviesos spindulys

Mama reiškia GYVENIMĄ!

Auklėtojas. Vaikinai, aš taip džiaugiuosi. Kad žinote tiek daug gerų, malonių ir gražių dalykų apie savo mylimas ir brangias mamas. Baigkime pokalbį padovanodami nuostabias dovanas mamoms. Juk įprasta per šventes dovanoti dovanas (Vaikų atsakymai).

Vaikai ir jų mokytojas eina prie stalų ir pradeda dirbti kartu gamyba sveikinimo atvirukai su linkėjimais mamoms.(Trimatė aplikacija iš aksominio popieriaus, spalvoto kartono ir audinio.)

Auklėtojas. Mūsų susitikimo pabaigoje noriu jums padėkoti ir pasakyti tik vieną dalyką

Jei mamos nėra namuose,
Labai labai liūdna.
Jei mama ilgesniam laikui išvykusi,
Neskanūs tie pietūs.
Jei mamos nėra šalia
Bute šalta,
Jei mamos nėra šalia,
Tai blogai visame pasaulyje.
Jei mama toli,
Vaikams tai labai sunku.
Aš tau pasakysiu tiesiai:
- Rūpinkis savo mama!!!

Baigę mokytojas ir vaikai su atvirukais ir mamų portretais išeina iš salės skambant animacinio filmo „Mama mamutei“ (autorius V. Šainskis).