Technologijų pamoka „Medžiagos drabužių apdailai ir dekoravimui“. Pamokos užrašai "nėriniai" technologijų pamokos planas tema Pamokos pastabos: rėmo dekoravimas pynute ir nėriniais

Liudmila Ulšina

Tikslas: supažindins vaikus su Lipecko srities liaudies amatais« Yelets nėriniai» ;

Užduotys:

1. Išmokite matyti skirtingas matmenų raštų konstrukcijas nėriniai, brėžiniuose naudokite atskirus elementus Yelets nėriniai.

2. Pamatyk grožį nėriniai lengvumo, subtilybes.

3. Tobulinti techninius įgūdžius piešimas teptuko galu.

4. Ugdykite vaizduotę ir estetinį suvokimą.

5. Ugdykite patriotizmo jausmą ir pasididžiavimą mūsų kultūros paveldu, domėjimąsi ir pagarbą darbui raišteliai.

Įranga:

Vaizdinė medžiaga:

Pamokos laikas: lapkritis – gruodis.

Psichologinė gimnastika.

Siekdamas saulės

Jie paėmė spindulį

Prispaudė prie širdies

Ir davė vienas kitam

Pasibelsti į duris

Kažkas į mus beldžiasi!

Snaigė įeina su krepšiu rankose

Kas tu esi, mergaite?

Snaigė:

Aš esu graži Snaigė

Sidabrinis pūkas

Mano močiutė, Winter

Ausiau antklodę.

Jis išima iš krepšio antklodę.

Bet antklodė be snaigių,

Šviesiai baltas pūkas

Greitai paimk

Ir padėk papuošti!

Auklėtojas:

Nagi, Snaigė, pažiūrėkime, kokią antklodę mums atsiuntė žiema.

Išskleidžiame ir vokas nukrenta.

Vokas? Kieno gali būti šis vokas?

Usmano miestas, Lipecko sritis, darželis "Saulė", vaikų grupė "bitė".

Mieli vaikinai!

mano žiemos laikas jau senokai. Sniego dar mažai, o aš nupyniau antklodę, kuri geriau padengs žemę. Bet visiškai nėra laiko sugalvoti raštų, kaip jį papuošti, nes dar turiu daug darbo. Prašau jūsų, vaikinai, padėti man sugalvoti lovatiesės modelius, o mes su Morozu per vieną naktį užbaigsime darbą ir papuošime.

Būsiu labai dėkingas už jūsų pagalbą.

Viso gero. Žiema.

Na, vaikinai, ar sutinkate padėti Zimushka - žiemai? Atsakymai.

Pažiūrėkime į užvalkalą. Jis plonas, lengvas, sniego baltumo. Bet kokius modelius galite sugalvoti? Kaip jiems sekasi piešti? Juk noriu pamaloninti Zimushka - Winter, kad ji mus palepintų sniegu, sniego čiuožyklomis, ledo takais, lygia čiuožykla. Manau, kad sugalvojau... gal nuvažiuosim į ekskursiją į miestą. Dace, kuris garsėja savo nėrinių gamyba. Pažiūrėkime, kaip jie audžia amatininkės nėriniai, kokius elementus jie naudoja ir tada mums bus lengviau sugalvoti savo lovatiesės modelius. Ar sutinkate? Atsakymai.

Vyksime su jumis mikroautobusu "Gazelė". Užimkite savo vietas salone. Prisisekite saugos diržus, o jūs, gerbiamas vairuotojau, būkite atsargūs kelyje ir nepažeiskite taisyklių eismo. Užimsiu gido vietą ir kelionės metu šiek tiek papasakosiu apie Jelets miestą. Taigi, eikime!

- Dace– miestas labai senovinis. Jis visais metais vyresnis už Maskvą. Kas žino, kokiame rajone yra miestas Dace? Atsakymai.

- Dace yra mūsų Lipecko srityje. Jei Lipeckas yra pagrindinis regiono miestas, tada Jeletas yra antras po jo. Jis įsikūręs prie vaizdingos Sosnos upės. Kaip ir bet kuriame kitame mieste, Jeletas turi gamyklas, gamyklas, mokyklas ir darželius, parduotuves, klinikas ir kt.

Parodau nuotrauką.

Pažiūrėk ką gražūs gaminiai. Iš ko jie austi? Atsakymai vaikai: Jie austi iš siūlų.

Amatininkės, kurios audžia nėriniai, paskambino raišteliai. Gamykloje dirba 250 žmonių raišteliai. Jiems liepiama austi viską: kepures, drabužius, servetėles, net skėčius, pirštines, nėrinių portretai. Žiūrint į nuotrauką.

- Nėriniaižinoti, kaip austi matuojamas ir sukabinimas nėriniai. Išmatuota tai vadinama nėriniais, nes kad jį galima išmatuoti ir supjaustyti. Taigi nėriniai Galite papuošti staltieses, stalo servetėles, patalynę. Pažvelkite į šiuos dalykus atidžiau nėriniai. Kaip atrodo modeliai? nėriniai? (Atsakymai: ant vorų)

Parodau tau šaliką.

Šis šalikas taip pat pagamintas iš matuotų nėriniai. Čia yra net trys piešiniai nėriniai.

Vaikai ieško.

Išmatuota nėriniai Galite austi rankomis arba specialia mašina. Visi nėriniai, kuriuos matote ant pastelinių skalbinių ir ant skarelės - yra austi mašina. Mašina nėriniai Gamykla per metus pagamina 800 km! Tai daug daugiau nei atstumas nuo Usmano iki Maskvos.

O čia labai graži staltiesė. Parodau nuotrauką.

Jis pagamintas rankomis. Ši staltiesė yra labai brangi, 65 tūkstančiai rublių! Tai yra net 9 dviračiai, tokie kaip Yura. Norite sužinoti kodėl?

1. Nė vienas rankų darbo gaminys nėra toks pat kaip kitas.

2. Dirbome visą mėnesį.

3. Lininiai ir medvilniniai siūlai, iš natūralių medžiagų, todėl ir kaina didelė.

Jei pažvelgsite į subtilų ornamentą Yelets nėriniai, tada atrodo, kad jie atspindi laisvą grožį supančią gamtą: ir aukštas žvaigždėtas dangus virš pievos naktį, laukinės miško gėlės karštą vasaros dieną, o žiemą virš užšalusios upės – šerkšno apaugę medžiai. Gimtoji gamta. Štai iš kur jie tai gauna Yelets raišteliai naujų temų jums nėriniai!

Mane supa nėriniai -

Kiaulpienė vos drebėjo

Plonas ketera ant lygios bangos

Ir raštas ant apšalusio lango.

Nėriniai laumžirgio sparnuose

Ir skrendant per debesis.

Erdvaus miško tinkle,

Nesvarioje miško snaigėje.

Virš manęs sukasi nėrinių lapas.

Susipainiojo nėrinių žolė -

Nėriniai, nėriniai, nėriniai.

Vaikinai, ar norite sužinoti, kokie įrankiai veikia? nėrinių kūrėjai ir nėrinių kūrimas? Persikelkime į kitą mūsų gamyklos kambarį.

Pereikime prie kito stendo.

Pagrindinė audimo priemonė nėriniai yra pagalvėlė pagalvėlė. Nėriniai dažniausiai audžiami nedideliais mediniais pagaliukais, aplink juos suvynioti siūlai. Tai yra ritės. Ir taip pat smeigtukų pagalba, kurie pertvarkyti pagal modelį.

Parodau nuotrauką.

Raštas, naudojamas pynimui nėriniai, vadinamas lustu. Jis pagamintas iš storo popieriaus ir pritvirtintas prie volelio. Amatininkė mėto rites iš vienos rankos į kitą, o siūlus apvijo į pagalvėje įsmeigtus smeigtukus. Palaipsniui perstatydama kaiščius dizaino taškuose, meistrė sukuria sudėtingą audimo sistemą. Štai viskas nėriniai.

Vaizdo įrašas 1 minutė 45 sekundės – apie audimą nėriniai.

sėdi nėrinių gamintoja. Priešais ją – volelis su ritėmis. Ir kaip nesibaigiantis srautas iš ritinėlio teka ažūrinė juostelė nėriniai. Jos rankose trinkteli ritės.

Ritės yra kaip stebuklingos arfos,

Jie skamba ir skamba be galo.

Du šimtmečiai puikių raštų

Visur virpa širdys.

Sunku patikėti, bet nėrinių gamintoja prisimena kiekvieną siūlą, nesuklys, nesupainios. O dabar laikas mums pažvelgti į meno dirbtuves. Čia daromos skaldos arba brėžiniai nėriniai. Šiame seminare jūs ir aš nupiešime savo lovatiesės raštus. Visai lovatiesei iš karto modelių piešti neįmanoma nes tai užtruks daug laiko. Pirmiausia padarysime raštus lovatiesės krašteliui, tai yra nupiešime matmenis nėriniai. Pažiūrėkite, kokius elementus jie naudoja savo brėžiniuose Yelets raišteliai.

Vaikai ieško.

Elementai gali būti naudojami jūsų brėžiniuose. Štai keletas brėžinių pavyzdžių nėriniai, kur naudojami tie patys elementai. Yelets nėriniai jie audžiami iš baltų, o kartais iš juodų siūlų ir pridedami spalvoti, mėlyni, pilki, raudoni. Kadangi mūsų šydas yra baltas, mes tai padarysime piešti baltus nėrinius. Lengvi nėriniai, plonas, erdvus. Jo reikia piešti teptuko galu. Pažiūrėkite, kaip galite nubrėžti gardelę, voras, "nasnovku", "vilyushka".

aš tau rodau.

Sėdėkite teisingai, ištieskite nugarą, suglauskite kojas. Į darbą. Jūsų užduotis yra piešti unikalius modelius.

Vaikai dirba.

Atėjo laikas grįžti į Usmaną.

Pakeliui pasakysiu.

Jeletuose, išskyrus gamyklą nėrinių gamyba, yra batų vėlimo fabrikas. Ten gamina batus iš veltinio.

Parodau nuotrauką.

Snaigė: - Na, laikas man atsisveikinti

Reikia grįžti prie pasakos.

Atsigręžiu į snaigę.

Pasakykite Zimai, kad kitoje pamokoje mes piešime nėrinių raštai ant apskritimo, kvadratas, trikampis ir viską atiduoti su sniego seneliu – paštininku.

Mes jį atiduodame piešti modeliai Snaigė.

Viso gero!

Publikacijos šia tema:

Niekada negali nustatyti, kada ateis tikroji žiema. su sniegu, šalna. Ji prisėlina nepastebėta. užmigdyti žmones namuose. myliu.

Fotoreportažas „Pažintis su gimtojo krašto liaudies gyvenimu“ Parengė: mokytoja Marija Makarova Tikslas: Supažindinti vaikus su liaudies daiktais.

Pačios edukacinės veiklos „Pažintis su rusų liaudies kostiumais vyrams ir moterims“ santrauka Panardinti vaikus į liaudies kultūros, menų ir amatų pasaulį, tradicijas ir šventes neįmanoma nesusipažinus su rusišku kostiumu.

Integruotos edukacinės veiklos su menine ir gamybine veikla santrauka „Rudens mezginiai nėriniai“ Integruotos edukacinės veiklos su meninės ir gamybinės veiklos įtraukimu santrauka „Rudeniniai mezginiai nėriniai“ Pildo: auklėtojai.

Vaikai

Vaikų kūrybos centras „Yunost“

Atviros pamokos metmenys

"Nuotraukų rėmelis"

Papildomo ugdymo mokytoja

Tambovas 2011 m

Programos skyrius:„Fantazijos iš juostų“.

Pamokos tema:„Nuotraukų rėmelis“.

Pamokos forma: sujungti.

Pamokos laikas: 90 minučių.

Klasės dalyviai: mokinių vaikų asociacija„Magijos dirbtuvės“, 10-11 m. 2 studijų metai.

Tikslas:

Vaiko meninės kultūros pagrindų formavimas ir ugdymas per menus ir amatus.

Užduotys:

· Vaikų įtraukimas į meninę ir kūrybinę veiklą, įgūdžių ir gebėjimų ugdymas atliekant kūrybinį darbą;

· Kognityvinių procesų (atminties, dėmesio, vaizduotės, stebėjimo, loginio mąstymo) ugdymas;

· Vaikų meninių ir kūrybinių gebėjimų ugdymas: fantazijos, vaizduotės mąstymas, erdvinė vaizduotė ir kt.;

· Puoselėti estetinę kultūrą, meninį skonį, saiko jausmą, įprotį į gyvenimą diegti grožio elementus;

· dvasinių savybių, kolektyvizmo ir savitarpio pagalbos jausmo formavimas;

Įranga:

1. Kompiuteris;

2. Multimedijos projektorius;

4. „Fantazijos iš juostų“ pristatymas;

Medžiagos ir įrankiai:

1. Technologinis žemėlapis „Nuotraukų rėmelio gamyba“;

2. Satino juostelės 1, 2, 5 cm pločio ir apie 40 cm ilgio;

3. Kartoninis rėmas aptrauktas audiniu;

4. Siūlas ir adata;

5. Universalūs skaidrūs klijai;

Pamokos planas:

aš.Parengiamasis blokas.

1 etapas Organizacinis.

Užduotis: Vaikų paruošimas darbui klasėje.

II.Pagrindinis blokas.

2 etapas. Parengiamasis (pasirengimas naujam turiniui).

Užduotis: Motyvuoti vaikus ir priimti ugdomosios bei pažintinės veiklos tikslus.

3 etapas. Naujų žinių ir veiksmų metodų įsisavinimas.

Užduotis: Ryšių ir santykių suvokimo, supratimo ir pirminio įsiminimo užtikrinimas tiriamajame objekte.

4 etapas. Praktinis darbas.

Užduotis:Įgytų žinių pritaikymas praktikoje.

III.Galutinis blokas.

5 etapas. Apibendrinant.

Užduotis: Tikslo pasiekimo sėkmės analizė ir įvertinimas, tolesnio darbo perspektyvų nustatymas.

6 etapas. Atspindys.

Užduotis: Mobilizuoti vaikus savigarbai.

Pamokos eiga:

. Organizacinis blokas.

1 etapas. Organizacinis. 2 min.

Pamokos pradžios organizavimas, kūrimas psichologinė nuotaika apie edukacinę veiklą ir dėmesio suaktyvinimą.

II. Pagrindinis blokas.

2 etapas. Parengiamasis. 5 min.

Edukacinio užsiėmimo temos, tikslo, uždavinių perteikimas ir vaikų ugdomosios veiklos motyvavimas.

3 etapas. Naujų žinių įsisavinimas. 20 min.

Pristatymas(Paraiška).

1 skaidrės numeris. Pradžios pastabos mokytojas:

Šilko juostelės puošia mūsų kasdienybę ir lydi visą gyvenimą. Naujagimio antklodė perrišama rožiniu arba mėlynu kaspinu. Daug džiaugsmo merginoms teikia plaukų segtukai su kaspininėmis gėlėmis, ažūrinės apykaklės ir blizgiomis šilko juostelėmis dekoruoti apdarai. Šios blizgios juostelės persipina vestuvine puokšte, papuošti nuotakos aprangą, papuošti automobilius.

E Jei norite išmokti ko nors naujo, pasigaminkite savo rankomis daiktus, kuriais žavėsis jūsų artimieji, draugai ir pažįstami, išbandykite siuvinėjimą satino juostelės. Šio tipo rankdarbiai leidžia įgyvendinti bet kokias „gėlių“ fantazijas ir sukurti tikrą išskirtinumą. Darbas, atliktas naudojant šią techniką, pasirodo didelis ir ryškus. Iš pirmo žvilgsnio sudėtingus modelius sukurti gana lengva. Bet pirmiausia keli žodžiai apie tokio tipo rankdarbius. Šiek tiek istorijos.

2 skaidrės numeris. Šilko juostelių protėvis buvo iš augalinių pluoštų pagaminta virvė: iš pradžių pavirtusi pynute, ji laukė staklių išradimo ir tapo išskirtine juostele. Juosta – šventės, šventės simbolis!

3 skaidrės numeris. Jei kaspinėlį užrišite aplink paprasčiausią dėžutę, ji taps dovana. Prie bet kurio automobilio pririšus kaspinus iškart paaiškės, kad jis važiuoja į šventę. O kaip į plaukus įaustas kaspinas puošia merginą ar moterį...

4 skaidrės numeris. XIV amžiuje, kai Italija išmoko pasidaryti šilko siūlus, prancūzų karalius Liudvikas 11 pakvietė italų audėjas į Lioną, kad jos mokytų šio meno vietos amatininkus.

Ir kaip tik šiuo metu į madą atėjo kamzoliai ir apsiaustai, gausiai apipjaustyti brokato ir aukso juostelėmis, todėl šių galanterijos prekių paklausa nuolat augo. Į madą atėjo ir šilko juostelės. Subtilus, minkštas, jie puošė ne tik kamzolius, bet ir sukneles. Jie buvo naudojami dekoravimui apatinis trikotažas, kuri Prancūzijoje visada buvo svarbiausia apranga. Apskritai viskas – nuo ​​kelnių iki batų. Siuvinėjimas juostelėmis visada traukė prabangos žinovus ir teismo madingus!

5 skaidrės numeris. O kitas prancūzų monarchas, istorikams žinomas tuo pačiu vardu, bet jau numeriu XV, mėgo siuvinėti juostelėmis ir mielai dovanojo dvariškiams visokias šlovingas pagamintas smulkmenas. savo rankomis. Tai ne veltui vadinama karalių siuvinėjimu! Taigi, SIUVINĖJIMAS ŠILKINIAIS KASPUTOMIS ėmė formuotis kaip atskira labai elegantiškų rankdarbių rūšis pačioje „nerimtiškiausioje skraidančioje“ epochoje – ROKOKO eroje.

Iš pradžių savo sukneles pradėjo puošti kilmingos damos, puošdamos korsažus mažomis „a la rococo“ rožytėmis, lapeliais ir daugybe išsibarsčiusių gėlių perlais ir kristalais.

6 skaidrės numeris. Tada atėjo laikas skalbti. Jis tapo vis prabangesnis ir įmantresnis. Ateljė, kuri turėjo aukštą titulą „Karališkųjų rūmų tiekėjai“, naudojant paprastą adatą ir juosteles buvo sukurti tikri šedevrai.

7 skaidrės numeris. Na, o tada iš Prancūzijos, visuotinai pripažintos tendencijų kūrėjos, juostelių siuvinėjimas akimirksniu paplito visame pasaulyje. Iš pradžių į Angliją, paskui į Ameriką, o paskui į visą pasaulį.
Kaspinų siuvinėjimo klestėjimas atėjo XIX amžiaus aštuntajame dešimtmetyje – tada juostelėmis buvo siuvinėti ne tik drabužiai, bet ir lovatiesės, šviestuvų gaubtai, skėčiai, užuolaidos ir viskas, ką galima puošti. .

8 skaidrė. Dabar, pastaraisiais dešimtmečiais, tiek pas mus, tiek už jos ribų, pradeda vystytis rankdarbiai. Pigūs kinų amatai tampa praeitimi ir pradedami vertinti. rankų darbo! Parduotuvėse yra visko rankdarbiams – ko tik širdis geidžia!

Kiekvienas gali rinktis rankdarbius pagal savo širdį ir išgales.

9 skaidrė. Kuo siuvinėjimas juostelėmis skiriasi nuo kitų siuvinėjimų?

Greiti rezultatai(žinoma, priklauso nuo darbo sudėtingumo ir dydžio). Ne lengviau, bet greičiau! Pavyzdžiui, norint susiūti lapą kryželiu, reikia padaryti keletą siūlių. Su juostele lapelis dažniausiai išsiuvinėjamas vienu dygsniu.

Siuvinėjimo tekstūra. Juostos siūlių apimtis darbui suteikia didesnės realybės.

Siuvimo klaida ne tik nesugadina formos, bet ir suteikia jai originalumo, o kartais ir pagimdo nauja išvaizda dygsnio.

Kokia šventinė nuotaika!

Pertrauka 10 minučių.

4 etapas. Praktinis darbas. 45 min.

Į padaryti nuotraukų rėmelį unikalus ir spalvingas, viskas, ko jums reikia, yra platus satino juostelė, o visa kita tikriausiai jau turite namuose. Ar pradėsime?

Darbas pagal technologinį žemėlapį(Paraiška).

1. Paruoškite rėmą. Uždenkite kartono ruošinį arba gatavą rėmą audiniu ir juostelėmis, kraštus pritvirtinkite klijais iš kitos pusės.

2. Padaryti gėles. Sekant žingsnis po žingsnio instrukcijas gaminti rožes. Papuošimui reikės 3-5 skirtingų dydžių rožių.

3. Papuoškite rožes lapais. Naudodami siaurą juostelę, padarykite peleną ir pritvirtinkite siūlu ant rožės.

4. Sukurkite rėmelį. Naudodami universalius skaidrius klijus, pritvirtinkite rožes prie rėmo.

III. Galutinis blokas.

5 etapas. Apibendrinant. 10 min.

Sėkmės siekiant tikslo analizė. Rinkitės neįprastus, ryškius, tvarkingus darbus. Surengti darbų parodą.

Paskutiniai mokytojo žodžiai:

Gamta yra begalinis kūrybinių idėjų šaltinis. Tai atveria galimybę žmogui jaustis gražiai ir jaustis įgudusiu amatininku. Aplinkinio pasaulio grožis veikia vaizduotę, priežastis kūrybinis jausmas. Siuvinėjimas šilko juostelėmis – gyvybingas kultūros reiškinys, praturtinantis ir suteikiantis džiaugsmo bendravimui su tikru menu.

Atidžiau pažvelkite į vaivorykštį šilko kaspinų blizgesį ir atsiras jūsų kūrybinės idėjos. Taikykite atidumą siuvinėjimo procese, daugiau fantazijos, kantrybės, užsispyrimo, kūrybinio įkvėpimo, ir kruopštumo rezultatas bus patys gražiausi gaminiai.

6 etapas. Atspindys. 8 min.

Vaikų savivertė, jų veikla, psichologinė nuotaika, nekokybiško darbo priežastys, ugdomojo darbo naudingumas.

Literatūra:

1. Gėlių ABC. Komp. – Sankt Peterburgas, 1998 m.

2. , Popovas įprastų dalykų. – M., 1992 m.

3. Siuvinėjimas šilko juostelėmis: Technika. Technikai. Produktai. _M, 2003 D. Chioti Papuošalai iš šilko juostelių, M.: Knygų pasaulis, 2007 m.

4. Konysheva darbo mokymas jaunesniųjų klasių moksleiviai. Dizaino ugdymo pagrindai. – M., 1999 m.

5. Programa švietimo sritis"Technologija". - M., 1994 m.

6. Sukhorukovas gaminti gėles. M., „Kultūra ir tradicijos“, 1994 m

7. Tereškovičius namams. – M., 2001 m.

8. Juostelės siuvinėjimo juodraštis. – Rostovas n/d.: Feniksas, 2005 m.

9. Anne Cox šilko juostelių siuvinėjimas. Per. iš anglų k., Iš „Christina – New Age“, 2006 m.

Dailės pamoka 2 klasė

Tema "Juvelyrika ir fantazija. Nėrinių raštai"

Pamokos tipas - kombinuotas.

Didaktinis tikslas- sudaryti sąlygas suvokti ir suprasti temą „Papuošalai ir nėrinių raštai“, pamokoje organizuojant dalinius paieškos darbus.

Turinio tikslai:

Švietimo:

  • suteikti idėją apie gamtos elementų atspindį dekoratyvinių meistrų darbuose, laisvą vaizduotę raštų tema naudojant gamtos motyvus;
  • supažindinti su liaudies meniniais ir dekoratyviniais amatais – siuvinėjimu, nėriniais.

Švietimas:

  • sudaryti sąlygas vystytis gebėjimui kūrybiškai transformuoti realaus pasaulio formas į įprastai dekoratyvias;
  • tobulinti įgūdžius dirbant su įvairia linija, sujungta į kompoziciją, bet kokia gaminio forma.

Švietimas:

  • sudaryti sąlygas domėtis vaizduojamuoju menu ir dekoratyvine veikla formuotis;
  • ugdyti rūpestingą požiūrį į gimtąją gamtą ir tautines tradicijas.

Mokymo metodai : dalinės paieškos metodas ugdymo problemoms spręsti.

Švietimo veiklos organizavimo formos:

  1. Grupė
  2. Individualus
  3. Priekinė

Pamokos įranga:guašas, šepečiai, servetėlės, klijai.

Regėjimo diapazonas: nėrinių skaidrės, papuošalai, siuvinėjimai ir patys namų apyvokos daiktai, dekoratyviai dekoruoti, mokinių darbai šia tema, pristatymas.

Literatūrinis serialas:mįslės šia tema, vadovėlis 2 klasei pagal B.M. Nemenskio „Menas ir tu“.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Sveikinimai.

Darbo vietos parengties tikrinimas.

Kas vaikšto su knygų maišu
Ryte einu į mokyklą...(mokinys)
Ar skambintas ilgai lauktas skambutis?..(taip)
Pradėkime savo... (pamoka)

II. Įvadas į temą.

Skaitykite ištrauką iš knygos „Stebuklingi raštai“

„Kažkada, sako, buvo pasakiška Veretenos močiutė ir mokėjo pasidaryti tokią skarą, kad ją ne pasiūta, ne ausdavo, o ausdavo iš oro sidabrinę adatą ir auksinį siūlą, atsisėsk ant laiptų priešais trobelę ir, gerai, per orą žaisk su adata Sidabrinė adata traukia auksinį siūlą, siuva orą, meta kilpas, mazgus ir auksinis raštas stingsta ore priešais ją – skara lengva kaip debesis, graži kaip ryto aušra, erdvi, skaidri, raštuota, o nuo tokio meistriškumo, nėrinių įgūdžių galima tik aiktelėti.

Atsakykite į klausimus:

  1. Kokiais įgūdžiais išgarsėjo Verpstės močiutė?
  2. Ką ji naudojo kurdama savo nėrinių gaminius?

Tai pasaka. Apie tai nuo seno buvo pasakojama Riazanės, Novgorodo ir Vologdos žemėse, kur pasirodė pirmosios rusų nėrinių meistrės.

Pažiūrėkite, kokie gražūs amatininkių kūriniai!(Jie taip pat žiūri į daiktus, atsineštus į klasę).

Kas jiems padeda sukurti tokį grožį?

Todėl mūsų pamokos tema „Juvelyrika ir fantazija“.

III. Nauja medžiaga.

Šiandien turime sugalvoti savo nėrinių raštus. Bet pirmiausia, norėdami sukurti gražų modelį, pagalvokite ir pasakykite:

Ar gamtoje yra šablonų? (Pateikite savo pavyzdžių)

Kur galime juos stebėti?

Žmogus mokosi iš gamtos, o kurti gražius dalykus reikia ne tik būti pastabiam, bet ir mokėti fantazuoti.

Pažvelkite į papuošalus iš brangakmeniai- juk šiuos lapus ir žiedus su rasos lašeliais transformuoja menininko vaizduotė!

Iš lapų ir gėlių menininkas gali sugalvoti daugybę dalykų, pavyzdžiui, papuošti kokoshniką – senovinį moterišką galvos apdangalą.

Kur meistras pradės savo darbą? Ką jam reikia padaryti, kad sukurtų tokį grožį?

(= Pirmiausia dailininkas, kaip įvaizdžio meistras, nupiešė daug gėlių ir lapų piešinių. Tada, kaip dekoracijos meistras, sugalvojo iš jų raštą siuvinėjimui. Ir tada dailininkas sukūrė kokošniko formą. ir uždėjo ant jo siuvinėjimą).

Pažiūrėkite į šią žuvį. Jos piešinys ir spalvų derinys įkvėpė menininkę sukurti suknelės dizainą.

Pažvelkite į šiuos nėrinius.

Kokias gamtos formas jame galima įžvelgti?

Kas davė žmogui idėją sukurti nėrinius, austas servetėles, staltieses, skaras ir kitus panašius gaminius? Kas išmokė vyrą austi nėrinius? Atspėk.

Nuo šakos iki šakos,
Užkabinęs ant šakos,
Puikus tinklelis
Traukė... (voras)

Apsvarstykite trapų, subtilų senovės gamtos šeimininko – voro – kūrinį – jo namus – voratinklį.

Ar kada nors matėte voratinklių lauką miške? Jų gležnose gijose matosi lapai, lietaus lašai, rasa ir įsipainioję vabzdžiai. Voratinkliai yra miško puošmena. Gražius nėrinių gaminius kuriančios amatininkės raštų ieško gamtoje.

Ne veltui senovės rusų nėrinių raštų pavadinimai tokie paprasti ir poetiški: „žuvis“, „upelis“, „tėkmė-upė“, „šalnas“, „žvaigždės“, „guličiki“, „gėlė“. , "eglutė" ir kt.

Pabandykite pakartoti nėrinių kūrėjų raštus. Nupieškite juos ant juodo užrašų knygelės popieriaus lapo. gelio rašiklis arba flomasteris. Sugalvokite ir nupieškite savo modelius.

(Vaikai dirba savarankiškai, sugalvoja savo modelius)

Pažiūrėkime, ką turite. Ką tu įsivaizdavai?

(Mini paroda, aptarimas ir darbo rezultatų vertinimas)

Išklausykite eilėraštį ir įvardykite tas gamtos formas, kurias meistrės galėtų panaudoti kurdamos nėrinių raštus ant įvairių gaminių.

Mane supa nėriniai -
Kiaulpienė vos dreba,
Putplasčio ketera ant lygios bangos
Ir raštas ant apšalusio lango.
Nėriniai – laumžirgio sparnuose
Ir skrendant per debesis,
Erdvaus miško tinkle,
Nesvariame išpjovos šešėlyje.
Virš manęs sukasi nėrinių lapas,

Žolė pinta nėriniais -
Nėriniai, nėriniai, nėriniai...

Kūno kultūros minutė

IV. Praktinis savarankiškas darbas.

Sugalvokite nėrinius, kurie atrodo kaip snaigės, voratinkliai, žvaigždės.

Papuoškite savo apykaklę, servetėlę, staltiesę (nebūtina) nėrinių raštu. Darbą galima atliktiįvairiais būdais.

1 variantas - ant kraštovaizdžio lapo, naudodami ploną šepetį, nupieškite nėrinių servetėlę ir apykaklę. Jūsų pasirinkimo dažai (guašas arba akvarelė).
2 variantas - iš servetėlės ​​iškirpkite reikiamą servetėlės ​​ar apykaklės formą, o baltu guašu pieškite raštus.
! Atkreipkite dėmesį į tai, kad modelio elementai neiškristų, tai yra, jie turi būti sujungti vienas su kitu sriegio linijomis.

Darbo pavyzdžiai

V. Pamokos santrauka

biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

Sokolskio savivaldybės rajonas

„Bendrojo ugdymo darželis Nr. 31 „Romaška“

Anotacija tiesiogiai švietėjiška veikla

"Įvadas į nėrinius"

vyresnioji grupė

Sudarė: mokytojas

Blinova Viktorija Ivanovna

Programos turinys:


  • Išplėskite vaikų supratimą apie Vologdos nėrinius ir jų ypatybes.

  • Lavinti kompozicinius įgūdžius, darbo su guašu įgūdžius, tapybos teptuko galu, visais šereliais, drožimo technikas.

  • Ugdykite domėjimąsi savo gimtojo krašto liaudies amatais – nėrinių kūrimu.
Integracija su švietimo sritimis:

  1. Socializacija

  2. Meninė kūryba

  3. Bendravimas

  4. Muzika

  5. Grožinės literatūros skaitymas

  6. Kūno kultūra
Preliminarus darbas:

  • Ekskursija į Namą Vaikų kūrybiškumas- įvadas į nėrinių gamybos pramonę.

  • Dekoratyvinės ir taikomosios dailės objektų, albumų, knygų apžiūra.

  • Didaktiniai žaidimai: „Liaudies amatai“, „Rusiški raštai“.

  • Tėvelių darbų parodos „Stebuklinga snaigė“ surengimas.

  • Tėveliai ir vaikai mintinai mokosi eilėraščius apie Vologdos nėrinius.

  • Rašto piešimas ant kraštinės juostos. Šaliko dekoravimas nėrinių raštais.

  • Informacija tėveliams: „Apie Vologdos nėrinius“, „Pažintis su nėrinių gamyba“.
Medžiagos ir įranga:

  • Iliustracinė medžiaga tema „Nėrinių kūrimas“.

  • Tėvelių darbų paroda „Stebuklingos snaigės“.

  • Nėrinių gaminių paroda.

  • Medžiagos kūrybiniam darbui: guašas, šepečiai, puodeliai vandens, langų ruošiniai.

  • Muzikinio akompanimento įrašymas.
^ KLASĖS EIGA

Mokytojo veikla

Vaikų užsiėmimai

Organizacinis momentas
Vologdos nėriniai...
Pirštai skraido virš ritės,
Ir raštai yra kaip dainos žodžiai,
Austi ploni siūlai.

– Vaikinai, ar atspėjote, apie kokią žvejybą šiandien kalbėsime? (Dėmesio parodai).

Pažvelk į šį grožį. Ar žinai, ką reiškia žodis nėriniai? Nėriniai yra panašūs į žodį "ratai", o tai reiškia, kad jie "supa" drabužius ir įvairius daiktus savo grožiu. Kas daro tokį stebuklą? (Nėrinių kūrėjas audžia nėrinius.) Kodėl nėriniai vadinami Vologdos nėriniais? (Mūsų Vologdos regione). Kur matėme, kaip audžiami nėriniai? (Namuose liaudies menasį ekskursijas).

O kaip audžiami nėriniai, sužinosime, jei atspėsime mįslę: „keturiasdešimt mažų zuikių muša letenas“. Tai yra ritės. Kas dar padeda amatininkei pinti nėrinius? (cutuz, siūlai, smeigtukai, piešinys)

Siūlau pasiklausyti garso mįslės (klausytis ritės garso)

Ei, vaikinai, kas tas beldimas – ar atpažįstate šį garsą? (vaikų atsakymai).

Nėriniai susideda iš skirtingų raštų, turi pavadinimus – kokius elementus jau žinote (pinigai, vorai, sagos, grotelės, beržas, lankeliai, silkės, raktai, vėžliai, narvas, kilpa, pynė, banguotos ir tiesios linijos). iliustracijas ir įvardykite pažįstamus piešinius.

Vaikinai, dabar Vologdoje veikia visa įmonė: „Snežinka“, kurioje dirba nėriniai. Jie gamina: nėrinių lovatieses, staltieses, servetėles, pelerinus, užuolaidas,

šalikai, skaros, šalikai, kepurės, beretės, apykaklės, liemenės, suknelės, megztiniai, pirštinės, kaklaraiščiai.

Kiek gražūs nėriniai aplinkui yra servetėlės, apykaklės ir pelerinos. Tai bandė tavo močiutės ir prosenelės.

Vaikai sėdi puslankiu.

Pokalbis. Vaikų atsakymai.

Darbas su iliustracijomis. Vaikų atsakymai.


II. Pagrindinė dalis

– O dabar kviečiu jus visus, atvykite į mūsų parodą ir apžiūrėkite gaminius. Vaikinai, nėrinius galima ne tik austi naudojant rites, bet ir nerti. Aplink yra tiek daug gražių nėrinių. Kokius produktus atpažinote? (servetėlės, apykaklės ir stebuklingos snaigės). Tai bandė jūsų močiutės, mamos ir net prosenelės. Pasiklausykime eilėraščių, kuriuos išmokote namuose su tėvais.
Iš ko pagaminta nėrinių snaigė? -

Nuo šalčio ir vandens garų,
Aš suspaudžiau sniego gniūžtę ir čia yra jos pėdsakai -




O siela nukreipta į skrydį.
Vologdos raižyti nėriniai -
Juose gyva visa žmonių esmė.




Lyg pati žiema audė.
Sėskite, vaikinai, šiandien mes lankome savo mamą, amatininkę Olgą Aleksandrovną ir jos dukrą, padėjėją Ksyusha. Jie papasakos apie savo gaminius.

Ačiū už įdomią ir naudingą istoriją. Dabar atėjo laikas mums sušilti.

Vaikai artėja prie parodos

Skaito vaikų poeziją.

Vaikai atsisėda.

Tėvų kalba: pasakoja ir parodo savo darbus.


Fizminutka

Anksti ryte nuėjome į parką (vaikščiojome vietoje)

Ten jie padarė sniego senį („mes darome gumulėlius“ rankomis)

Ir tada jie nuriedėjo nuo kalno (bangų judesiai rankomis)

Mes linksminomės ir linksminomės (šokinėdavome į vietą)

Žiemą vaikščioti šalta (kratome pirštus, linkčiojame galvomis)

Greitai bėgame namo (grįžkime į savo vietas)


Vaikai daro apšilimą.

Vaikinai, klausykite mįslės:

^ Koks čia meistras?

Ant stiklo uždėjau nėrinių

Juose yra žvaigždžių, snaigių,

O tai... (Šerkšnas).

Kur dar pamatysime – ir apsnigtą mišką, ir šalti raštai, ir pūkuotas snaiges, kurios atrodo kaip nėriniai? (ant stiklo) Kalėdų Senelis burtininkas taip pat audžia sniego nėrinius, Dažyti raštais puošia namų langus. (rodomos iliustracijos)

Ar norite tapti meistrais ir amatininkėmis? Papuoškime savo langus nėriniuotomis snaigėmis ir gražūs raštai. Pagalvokite, kaip dažysite snaiges, kuriuos elementus – plono teptuko galu, o kuriuos – visu teptuku. Paruoškime medžiagą ir pradėkime dirbti.

Rodomi raštai

Vaikų darbas - Snaigių ir raštų piešimas ant langų.


Paskutinė dalis.

vaikiškų darbų paroda ir analizė.

Pažiūrėkime, ką gavai. Kuris gražūs langai(kiekviename darbe pažymėkite sėkmingiausią elementą).

Nuostabios snaigės ir raštai.

Su mirksinčiomis žvaigždėmis
Tai yra palyginami
Tik baltas raštas
Ką nėriniai audžia.

Vaikinai ir mamos, ačiū už jūsų kūrybiškumą. Yra jums sniego skanėstas.

Vaikai žiūri į darbus.
Spanguolių skanėstas cukraus pudra.

Apie Vologdos nėrinius

Nėriniai yra tekstilės gaminys su kiauryme

tinklelio raštas susidariusios susipynus siūlams.

Rusiškas šio produkto pavadinimas yra susijęs su žodžiu

"sukimas ratu". Galbūt tai nurodė jo

tikslas:

"surround" elegantiškas drabužių ir namų apyvokos daiktų dekoravimas ir

Nėriniai yra labai senovinis dekoratyvinis ir pritaikytas tipas

str. Archeologijos, meno istorijos ir rašto duomenys rodo, kad nėrinių kūrimas buvo žinomas egiptiečiams ir graikams dar prieš mūsų erą. Pirmosios žinios apie nėrinius Rusijoje datuojamos XIII a. Nėriniai austi iš lininių, šilko ir medvilnės siūlų. Dažniausiai baltos arba perlamutrinės pilkos spalvos.

Pagrindinis įrankis yra ritės. Kiekvienas iš jų yra suktas pagaliukas, kurio vienas galas pastorintas, o kitame – kaklelis su sagute siūlams vynioti. Naudojamas skirtingas ritių skaičius. Jie gaminami iš klevo, obuolio, sausmedžio, viburnumo ir eglės.

Nėrinių gamintojui reikia ir atramos – pailgos pagalvės, sandariai prikimštos šiaudų ar avižų lukštų. Jis dedamas ant „barstytuvo“ (mažų pjūklelių). Kaiščiai įstrigo į volelį.

Vologdos nėriniuose dizaino kontūrai audžiami pynėmis. Pačios amatininkės tai vadina „vilyushka“. Į jį dažnai įaustas „Scan“ – sutirštintas siūlas, suteikiantis nėriniams reljefo. Būdingi ženklai bet kokie nėriniai - skaidrumas, ažūrinis, elastingumas, raštas. Vologdos nėriniai išsiskiria ypatingai lygių linijų dizainu ir sodriu raštu. Nėriniai sukelia emocijas, panašias į skambančios melodijos įspūdžius.

Sunku tiksliai pasakyti, kada nėrinių gamyba tapo žinoma Rusijos šiaurėje. Galima daryti prielaidą, kad jo atsiradimas Vologdos regione buvo susijęs su Šiaurės jūros kelio atradimu XVI a.

1820 metais dvarininkas V.A. Zasetskaja atidarė pirmąją nėrinių gamyklą Kovyrino kaime netoli Vologdos. XIX amžiaus antroje pusėje nėrinių kūrimas buvo plačiai paplitęs centriniuose Vologdos gubernijos rajonuose: Grjazovece, Kadnikovskoje ir Vologdoje.

1876 ​​m. Vologdos nėriniai buvo labai vertinami Filadelfijoje. Jie buvo demonstruojami Čikagoje, Paryžiuje, Briuselyje. 1893 metais Vologdos gubernijoje nėrinių prekyba užsiėmė 4 tūkst. Per pirkėjus gatava produkcija pasiekė Maskvą ir Sankt Peterburgą.

Šiandien nėrinių gamybos centras Vologdos regione yra įmonė „Snezhinka“ (manoma, kad ji savo pavadinimą skolinga garsiajai V. N. Elfinos staltiesei „Snaigė“ Vologdos nėriniai išsiskiria ryškiu padalijimu į foną ir). raštas, didelės išraiškingos formos ir vingiuotas kontūras. Nėrinių gaminių ornamentas dažniausiai yra geometrinis - grotelės, sudarytos iš šešiakampių, apskritimų, kvadratų. Nėriniai turi unikalius liaudiškus pavadinimus: pinigai, voras, saga, beržas. mazgas“, „kosoryadka“, „lankai“, „pinigai“, „raktai, porcelianas“, „eglutė“, „rožė“, „geležinkelis“, „vėžlys“, „amerikietiškas čekis“, „Ustyanskaya tarka“ ir daugelis kitų. Vologdos meistrai taip pat naudoja augalų raštus. Dažnai, norint suteikti dizainui reljefo, įaudžiamas sutirštintas siūlas – filigranas. Asociacijos gaminamai produkcijai naudojama apie 400 skirtingų dizainų. Ažūriniai Vologdos nėriniai – tai apsnigtas miškas, šerkšno raštai ant stiklo, purios snaigės... Amatininkės sugalvoja savo raštus. Vologdos nėrinių gaminių asortimente yra: aprangos detalės ir jų apdailos detalės - suknelės, tunikos, liemenės, palaidinės, džemperiai, apykaklės, įdėklai, raukšlės rankovėms, kišenės suknelėms; tualeto reikmenys - kaklaraiščiai, diržai, pirštinės; produkcija: nėrinių lovatiesės, servetėlės.

Užuolaidos, šalikai, šalikai. galvos apdangalai - šalikai, šalikai, kepurės, beretės; dekoratyviniai daiktai - bėgikai, staltiesės, servetėlės, puodelių laikikliai, krekeriai, lovatiesės, pelerinos; suvenyrai – įvairaus dydžio panelės su įvairia tematika.

Iš ko pagaminta nėrinių snaigė? -
Visi tai žino nuo vaikystės:
Nuo šalčio ir vandens garų,
Aš suspaudžiau sniego gniūžtę ir čia yra jos pėdsakai -

Taip nėrinių meistras audžia nėrinius,
O apie raštą naktį net nesapnuosi.
Jie sako apie tokius žmones: „Jis audžia savo siela!
O siela nukreipta į skrydį.
Vologdos raižyti nėriniai -
Juose gyva visa žmonių esmė.

Iš po stebuklingos amatininkės pirštų,
Nėriniai teka kaip snaigės.
Nežemiškas grožis išves jus iš proto,
Lyg pati žiema audė.

2 skyrius. APDAILOS GAMINIAI SU APLIKOMIS

Pamoka Nr.17-18

Tema. PRODUKTŲ DIZAINAS SU APLIKOMIS

Praktinis darbas „Aplikacijos kūrimas“

Pamokos tikslas:

edukacinis: užtikrinti, kad mokiniai įgytų žinių apie įvairių būdų galutinis gaminių projektavimas su aplikacijomis ir jų priežiūra, ugdyti gebėjimą įrėminti gaminį;

ugdyti: ugdyti estetinį skonį, vizualinis suvokimas, dėmesys;

lavinimas: ugdyti atkaklumą, tikslumą, draugiškas požiūris vienas kitam.

Įranga, medžiagos ir matomumas: gaminamas gaminys su aplikacija, gaminių su aplikacija iliustracijos ir dizaino pavyzdžiai, adata, adata, antpirštis, žirklės, smeigtukai, siūlai, pynė, nėriniai, rėmelis, kartonas, juosta arba klijai.

Darbo objektas: gaminys su audinio aplikacija. .

Pamokos tipas: įgūdžių ugdymas

Mokinių buvimo ir pasirengimo pamokai tikrinimas.

Sukurti teigiamą darbo nuotaiką.

Mokytojas. Sveikiname visus susirinkusius, kurie savo sunkiu ir atkakliu darbu, mokydamiesi gaminių su aplikacijomis gamybos pagrindų, įrodė, kad siekia tapti išsivysčiusiomis, kūrybingomis, sėkmingomis, kūrybingomis asmenybėmis. Credo kūrybinis vystymasis mokinys: „Pažink save, surask save, tikėk savimi! Taip dirbkite – ir tikrai pažinsite save, ieškosite, susipažinsite su naujais dalykais – ir atrasite save, o svarbiausia – tikėkite savo jėgomis, nes esate individualūs, vadinasi, jums viskas bus gerai.

II. ATNAUJINTOS MOKINIŲ PAGRINDINĖS ŽINIOS

Nuo tada, kai pradėjote kurti savo gaminį, praėjo gana daug laiko. Darbo metu buvo naudojamos įvairios medžiagos ir įrankiai. Prisiminkime kai kuriuos iš šių dalykų.

1. Storas, kietas specialiai pagamintas popierius. (kartonas,)

2. Maži dekoratyviniai karoliukai su skylute suverti ant siūlų, meškerės ar vielos. (Karoliukai)

3. Tekstilės medžiaga, pagaminta supynus siūlus per audimo procesą staklės. (Tekstilė)

4. Akmuo yra mineralas, iš kurio gaminamas audinys. (Asbestas)

5. Įvairių meninių vaizdų darymas juostele, dalių klijavimas iš įvairios medžiagos. (Aplikacija)

6. Rašymo priemonė, kurios rašymo dalis sudaryta iš grafito, o dėžutė tvirta, medinė. (Pieštukas)

Koks žodis buvo suformuotas paryškintame stulpelyje? (Pabaiga)

III. MOKINIŲ MOKYMOSI VEIKLOS MOTYVACIJA

Prisiminkime populiarią išmintį: „Pabaiga yra pagyrimas“, tai yra, darbo rezultatas labai priklauso nuo galutinio gaminių apdorojimo.

IV. PAMOKOS TEMOS PRANEŠIMAS

V. NAUJOS MEDŽIAGOS MOKYMASIS

Darbas su vadovėlio tekstu (p. 90-93)

1. Gaminio kraštų su aplikacija dizainas:

a) sagos skylutės dygsnis - 99 pav. (vadovėlio p. 91);

b) pynė ir nėriniai - 100 figūra (vadovėlio p. 91);

2. Gaminio įrėminimas - 101, 102 brėžinys (vadovėlio 92 sk.);

3. Gaminių su aplikacijomis priežiūra:

a) skalbimo ir lyginimo gaminiai su aplikacijomis - p. 95;

b) valymo priemonės su aplikacijomis - p. 97.

VI. PRAKTINIS DARBAS „PARAIŠKOS REGISTRAVIMAS“ (INSTRUKCIJA VADOVĖLĖJE 93 PUSL.)

1. Praktinio darbo užduočių analizė

2. Atidėjimas reikalingų įrankių ir medžiagas

3. Saugos taisyklės (žr. priedą)

4. Savarankiškas praktinio darbo užduočių atlikimas:

a) sagos skylutė - p. 91 vadovėlis;

b) pynė ir nėriniai - p. 91 vadovėlis;

c) gaminio įrėminimas – p. 92-93 vadovėlis.

5. Mokytojo kontrolė, siekiant nustatyti mokinių žinių ir įgūdžių trūkumus

6. Nuolatinis instruktažas (individualus, grupinis, jei reikia)

7. Mokinių savikontrolė ir savikontrolė.

8. Praktinio darbo apibendrinimas:

VII. ŽINIŲ IR ĮGŪDŽIŲ TIKRINIMAS

Užduočių atlikimas, siekiant patikrinti gaminių gamybos ir apdailos su aplikacijomis žinias (žr. 12 priedą).

VIII. ATSPINDIMAS

Mokymosi pasiekimų įsivertinimas du balai už reikalavimų įvykdymą pagal šiuos kriterijus:

1. Gamybos nepriklausomumas.

2. Pasirengimas pamokai (priemonių, medžiagų, drabužių prieinamumas).

3. Darbo kultūros laikymasis (neblaškosi pokalbių, neišėjo iš darbo vietos, nepažeidė darbo saugos taisyklių, tvarkė darbo vietą baigus darbą).

4. Produkto kokybė:

Atitiktis nurodytiems gaminio matmenims;

Atitiktis gaminio formai, nurodytai brėžinyje;

Produkto tikslumas.

IX. PAMOKŲ PAŽYMĖJŲ MOTYVAVIMAS, SKELBIMAS ŽURNALE, DIENORŲ

X. NAMŲ DARBAI

Pakartokite sąvokas „darbo objektas“, „darbo įrankiai“, „darbo produktas“ (p. 4-5).

Paruoškite gaminį parodai.

Aukštas lygis: užminkite mįsles apie paprasčiausius įrankius ir prietaisus.

XI. DARBO VIETOS VALYMAS