Série divokých zvierat n menshikova a vzdelávanie. Vypracovanie príbehu podľa zápletky „Jerzy

Anna Vinogradová
Zhrnutie lekcie o vývoji reči pre staršiu skupinu „Príbeh maľby„ Ježek “

Integrácia vzdelávacích oblastiach: „Komunikácia“

cieľ: pomôcť naučiť deti skladať príbeh po obrázkuna základe svojich znalostí o živote zvierat; tvorte vety správne; slová vyslovujte zreteľne.

Úlohy:

„Komunikácia“

Vychovávať schopnosť porozumieť významu obrazných výrazov v hádankách;

- rozvíjať slovnú zásobu detí: prídavné mená (pichľavý, citlivý, slovesá (akcie);

Precvičte si schopnosť porovnávať ihlu na šitie a ihlu na ježka;

Opravte správnu výslovnosť zvukov Ч a Щ;

Naučte sa rozlišovať tieto zvuky, vyslovujte slová zreteľne a zreteľne pomocou Ч a Щ, zvýraznite tieto zvuky slovami.

Materiál:

Obrázok„Jerzy“ (séria "Divoké zvieratá", autorka P. S. Menshikova); snímky: ježko, ihla, lopta, kefa, kefa, šťuka, hodinky, štít, šteňa, kanvica, kufor, pohár.

Metodické techniky:

Praktické: hra;

Vizuálne: šou, ohľaduplnosť;

Slovné: vysvetlenie, otázka.

Prípravné práce:

Konverzácia k téme: „Kto je ježko?“.

Priebeh hodiny

Učiteľ robí hádanku ježko:

Nahnevaný nedotknuteľný žije v divočine lesa,

Existuje veľa ihiel, ale ani jedna niť.

(N. Artyukhova)

Zobraziť predmet obrázok ježka... Prečo sa hovorí, že ježko je dojímavý? (Pretože je to všetko v ihličkách, nemôžete sa ho dotknúť, je pichľavý, môžete pichať, nemôžete ho brať holými rukami). Prečo ježko potrebuje ihly? (Na obranu pred líškou, vlkom, schovaj sa pred problémami)... Čo žerie ježko? (Myši, červy, chrobáky, korene stromov)... Čo si myslíte, ako sa jablko, huba a hruška dostali na chrbát ježka? (Spadol zo stromu, niekto mi pomohol položiť si ma na chrbát)... Nohy ježka sú malé, krátke, on sám si nemôže niečo položiť na chrbát.

Prstová hra.

Pripravené prsty ich vtlačili do hradu.

Ježko, ježko, výstredný,

Ušila som špicatú bundu.

Chce si s nami zahrať

Vystavené obrázok„Jerzy“. Dobre zvážtečo je na tom namaľované obrázok? (Ježkovia, ježkovia s ježkami) Aký názov sa dá tomu pomenovať obrázok? (Ježko) Ako môžete nazvať svoju mamu ježko? (Ježko) A jej deti? (Ježko)

Kde sú ježko a ježko? (V lesoch) Čo tu robia? (Žijú

chôdza). Aké je ročné obdobie obrázok? (Leto) Ako si uhádol? (Pretože tráva je zelená, bobule rastú, stromy sú zelené) A čo robia ježkovia? (Jeden ježko pije vodu, ďalší pozrie na žabu a tretí pozorne

pozrie sa na chrobáka) Čo robí ježko? (Sleduje jeho ježkov) Čo myslíte, urobia ďalej? (Choď domov, choď na návštevu)

Učiteľ dá úlohu, ktorú má vymyslieť príbeh o tomto obrázku, pričom v ňom použil slová, ktoré práve hovorili o ježkovi. Pripomína tieto slová (pichľavý, citlivý atď.) Každý by si mal prísť na svoje príbeh... Po dvoch príbehy odpovede hodnotia deti pomocou otázok učiteľa (SZO príbeh bol najzaujímavejší)

Po vyjadreniach detí učiteľ zhrnie (Príbeh je zaujímavý, krátke, hotové)

Učiteľ navrhuje vytvoriť kolektív príbeh... Privolá tri deti, pozve ich dohodnúť sa: kto začne, kto bude pokračovať a kto skončí. Po splnení úlohy deti odpovedajú na otázku, čím je to pre nich zaujímavejšie rozprávať: jeden po druhom alebo skupina.

Telesná výchova.

Zdvihnite vešiaky

Skáčte kobylky

Skok-skok, skok-skok

Prestaň! Sadli sme si!

Ate tráva

Počúvali ticho

Vyššia, vyššia vysoká

Ľahko skočte na prsty.

Čím je pokryté telo ježka? (S ihlami) Áno, máte pravdu, telo ježka je pokryté ihlami, je pichľavé. Hádanku o ježkovi už poznáš. Vypočujte si ešte jednu hádanka:

som malý

Tenký a ostrý

Hľadám cestu nosom,

Vtiahnem chvost za sebou.

(Ihla)

Čo to je? (O ihle) V čom sú si ihla ježka podobná? Zobrazuje šijaciu ihlu. (Sú tenké, dlhé a ostré)

Teraz sa trochu poďme hrať. Počúvajte zvuky, - hovorí nahlas učiteľka „H“potom aj nahlas „Щ“... Aký zvuk ste počuli ako prvý? (Zvuk „H“) A potom čo? (Zvuk „Щ“) Odpovede sú zborové a individuálne. Teraz vydám ten zvuk „H“potom zvuk „U“... keď počuješ „H“, zdvihni ruku a kedy „Щ“ skryť ruky za chrbtom. Buďte veľmi opatrní.

Na stole rôzne obrázky sú zavesené(lopta, hodinky, včela, motýľ, pero, šťuka, kefa, štít, šteňa)... Učiteľka sa pýta detí, čo to je? (Otázka je položená pre každého obrázokako celok skupinaa jednotlivé deti). Aký je zvuk v tomto slove „H“ alebo „Щ“?

Na čom sa ti najviac páčilo povolania?

Kde môžu byť tieto vedomosti pre nás užitočné?

Súvisiace publikácie:

Synopsa otvorenej komplexnej lekcie vývoja reči a modelovania v strednej skupine „Jerzy“ Mestská vzdelávacia rozpočtová inštitúcia "Kiselninekaya stredná škola»(Predškolské skupiny) D. Kiselnya Abstrakt otvoreného komplexu.

Zhrnutie tried venovaných rozvoju reči pre deti staršej skupiny. Príbeh o maľbe "Ježci" Účel: Formovanie schopností zostaviť na základe obrázka podrobný príbeh. Úlohy: Náučné: Vyučovať podľa plánu zostaviť príbeh na základe obrázka.

Zhrnutie lekcie o vývoji reči pre deti staršej skupiny „Vypracovanie tvorivého príbehu podľa maľby„ Stavba domu “ Zhrnutie lekcie o vývoji reči pre deti staršej skupiny „Vypracovanie tvorivého príbehu podľa maľby„ Stavanie domu “(pomocou technológie TRIZ).

„Domáce zvieratá“. Zhrnutie lekcie o vývoji reči pre staršiu skupinu. Technológia spoločenských hier „putovanie v obraze“ Zhrnutie lekcie o vývoji reči pre skupinu seniorov. Technológia soc. Hier „Potulky obrázkom“ Téma: „Domáce zvieratá“. Integrácia

Zhrnutie lekcie o vývoji reči. Príbeh o maľbe „Zimné radovánky“ (prípravná logopedická skupina) Účel hodiny: Zlepšenie zručnosti pri komponovaní príbehu na základe zápletky. Úlohy: Nápravné vzdelávacie úlohy: - Aktualizácia.

Skladanie príbehu

založené na obrázku pozemku "Ježci"

Abstrakt vzdelávacie aktivity podľa krajov

„Komunikácia: vývoj reči“

pre staršie deti predškolský vek

Úlohy:

  • vzdelávacie:rozvíjať súvislú reč, naučiť sa vyberať znaky a postupy pre slovo „ježko“, upevňovať používanie predložiek v reči, formovať schopnosť pozerať sa na obraz a rozumieť nad jeho obsahom, učiť sa na jeho základe skladať príbeh
  • nápravné: rozvíjať vizuálnu pozornosť, koordináciupohyby, sledovanie funkcie oka
  • vzdelávacie: zintenzívniť záujem o hodinu, pestovať úctu k prírode, vštepovať lásku k zvieratám

Vybavenie:

Demo materiál:

naratívny obrázok O.S. Ushakovej „Jerzy“ mäkká hračka ježko, jesenný list, fotografovanie ježka

Podklady:

taniere s nastrihanými kúskami ježka pre každé dieťa (vyrobené z filcu)

Vedenie GCD:

1 rozhovor o ježkovi

Pedagóg: Chlapi, skúste uhádnuť hádanku a zistíte, o kom sa dnes bude v triede hovoriť.

Je pichľavý na všetky strany,
Je na ňom len kopa ihiel.
Vyzerá to ako malá šmykľavka.
Hľadá huby a vtiahne ich do nory.
Jeho nos je strmhlavý, čierny,
A postava je tichá, ale tvrdohlavá.
Blúdi trávou bez stôp.
Neboj sa ho, toto ...ježko

Skúmanie ježka (učiteľka ukáže deťom hračku - ježka)

Pedagóg: Pozri, pribehol ježko, aby nás navštívil. Povedzte nám, čo je ježko. (malý, pichľavý, šikovný, smrkajúci, zábavný) Čo môže ježko robiť? (behať, spať, jesť, čuchať, dupať) Pomenujte rodinu ježkov. (otec je ježko, mama ježko, mláďatá ježko)

Nájdite hru o ježka

Pedagóg: Poďme sa hrať s našim ježkom.Náš ježko sa rád skrýva, skúsme ho nájsť. Kde je ježko? (Ježko sa skrylpod list. Ježko sa skrylblízko stoličku. Ježko vyliezolna skrinke ...)

Zaujímavé informácie o ježkovi

Ježek žije v lese. Chrbát zvieraťa je pokrytý ihlami. Farbenie ihiel: biele v spodnej časti a na konci, a čierne v strede. Kožušina je sivá. Papuľa je predĺžená a končí ostrým nosom. Oči sú čierne a okrúhle. Malé uši a chvost. Zadné končatiny sú o niečo dlhšie ako predné.Zuby ostrý. Ježci komunikujú pomocou píšťalky. Reptajú, keď sa nahnevajú. Ježci majú veľmi dobrý sluch a vôňu. Jesť hmyz, slimáky, červy, bobule, žalude, huby. Miluje mlieko. Ježci v zime spia a na jar sa začnú prebúdzať a aktívne jesť všetko, čo môžu, sú veľmi nenásytní. Na jar sa ježkovia objavujú v ježkoch. Novonarodené ježky sú nahé, slepé a bezbranné. Nepriatelia pre ježkov: sovy, líšky a iné predátory. Tŕne a curling sú prirodzenou obranou proti predátorom. Nie vždy to však pomôže - líška ježka zroluje do vody tak, aby sa otočila. Nikdy si neberte svojich ježkov domov! Prakticky nežijú v zajatí. Ježci sú navyše nositeľmi najnebezpečnejších kliešťov pre človeka.

2. Preskúmanie maľby

Navrhujem nášho ježka pustiť do lesa. Zatvor oči. Učiteľ vystavuje obraz „Ježci“. Otvor oči. Pozri, ukázalo sa, že nejde o ježka, ale o ježka a s ním aj o malých ježkov. Ako sa dá nazvať tento obrázok? (starostlivý ježko, rodina ježkov) Aké ročné obdobie je znázornené na obrázku? (leto) Prečo ste sa tak rozhodli? (zelená tráva všade naokolo, bobule, hmyz ...) Čo je to za matku za ježka? (Veľký, veľký, pichľavý, starostlivý, opatrný.) Čo robí? (Učí ježkovia, aby získali jedlo v lese.) Čo ježkovia? (Malý, zábavný, dobrý.) Čo robia? (Jeden ježko sa stočil do klbka, pravdepodobne sa niečoho zľakol. Ostatné stoja pri mame.) Aký hmyz je zobrazený na obrázku?

Najpozornejšia hra

A teraz skontrolujem, ako si pozorný. Ešte raz sa zblízka pozri na obrázok. Skúste si spomenúť na všetko, čo je na ňom zobrazené, potom to uzavriem a budete mi musieť odpovedať na moje otázky. Koľko ježkov je na obrázku? Ktorý hmyz sedí na guľatine? Atď.

3.Dynamická pauza s prvkami vizuálnej gymnastiky "Hedgehog"

Na čistinke kráča ježko zháňa huby - huby.

(chôdza na mieste, hlava sa otáča doprava a doľava)

Skrútil som oči, otvoril ich, n nevidel som žiadne huby.

(zášklby a otvor oči, roztiahni ruky do strán)

Pozrel sa hore, pozrel sa dole,

(pozri hore-dole)

Sám potichu nafúkal.

(vysloviť „puff“, „puff“, „puff“)

Pozeral doľava, pozeral doprava

(hlava je nehybná, pozerajte sa doľava - doprava)

Zrazu som uvidel hríb na slávu!

(zatvor a otvor oči dokorán)

Znova sa rozhliadol h cez ľavé rameno,

(ruky skryte za chrbát, hlavu otočte doľava, obzrite sa dozadu)

Cez ten pravý viac.

(otočte hlavu doprava, obzrite sa dozadu)

Ježek dupol po ceste a huba odnesená na chrbte.

(chôdza na mieste, zdvíhanie nôh do výšky)

4. Vypracovanie príbehu podľa maľby

Zostavíme príbeh do reťaze: jeden začína, ďalší pokračuje. Aby ste to ľahšie pochopili, použite obrys: Kde sa akcia koná? Kto je zobrazený na obrázku? Popíšte ježka a ježka, čo sú zač, čo každý z nich robí. Ako môžete príbeh ukončiť? Máte radi ježkov a ježkov? Myslíte si, že sa ježkom bude páčiť, ak si ich chlapi odvezú domov z lesa? Prečo sa im nebude páčiť? Koniec koncov, budeme sa o ne dobre starať, chutne ich kŕmiť, dom je teplý, ľahký, nie sú tu nepriatelia - vlk, líška, medveď. Každé zviera je najlepšie tam, kde sa narodilo, kde žije. Zvieratá by sa nemali brať z ich biotopu.

5. Hra „Zbierajte ježka“

A teraz navrhujem, aby ste zostavili ježka z častí. Na stoloch máte taniere s podrobnosťami o ježkovi. Všetky časti správne položte na hárok. Kontrola výsledkov práce.

6. Prstová gymnastika

Ježko, ježko, prefíkaný ježko, vyzeráš ako lopta.(prsty v zámku)

Na zadnej strane sú ihly veľmi, veľmi ostré.(zdvíhanie a spúšťanie prstov)

Aj keď je ježko malý, ukázal nám tŕne,(odbočte doprava, doľava)

A tŕne tiež vyzerajú ako ježko.(zdvíhanie a spúšťanie prstov)


OOD abstrakt
o vývoji reči v seniorská skupina
"Vypracovanie príbehu podľa maľby" Ježci ".
Cieľ. Pomôžte deťom zobraziť a pomenovať obraz. Naučte sa samostatne skladať príbeh z obrázka podľa plánu.
Obsah softvéru:
Pokračujte v učení detí zostaviť z obrázka postupný príbeh so zameraním na plán navrhnutý učiteľom.
Precvičujte deti pri tvorení jednokoreňových slov od podstatného mena ježko, pri výbere prídavných mien, ktoré charakterizujú zvieratá;
Objasnite deťom vedomosti o živote divých zvierat (ježkov) v prírode.
Aktivácia slovníka: obrie muchotrávky, ňuchanie, pichľavá guľa
Materiál: maľba „Ježci“ (zo série „Divoké zvieratá“ od PS Menshikova), stojan, ukazovateľ. Prípravné práce: čítanie príbehov I. Akimuškina „Ježek kedysi“, I. Sokolov-Mitkov „Ježek“, rozhovor o živote ježkov v prírode, prezeranie ilustrácií na tému „Divoké zvieratá“.
Priebeh hodiny
- Chlapci, povedzte mi, aké lesné zvieratá viete?
- V lese žije veľa zvierat. A o kom hovorí táto hádanka:
V lese sa kotúľa guľka, Má ostnatý bok, V noci poľuje na chrobáky a myši.
- Ako ste uhádli, že to bol ježko?
- Ježci sú veľmi zaujímavé zvieratá. Žijú v rodinách: otec - ... (ježko alebo ježko), mama - ... (ježko), deti - ... (ježko), môžete ich láskyplne nazývať ... (ježky), a ak jedno dieťa - potom ... (ježko). - Sadnite si na stoličky.
Pokojne medzi opadaným lístím
Ježko si razí cestu
A ponáhľajú sa za ňou v jednom súbore
Štyria ježkovia….
(Obraz je zobrazený na stojane. Deti sa na neho chvíľu dívajú.) - Kto je na obraze vyobrazený?
Kde si myslíte, že sú?
- Ako ste uhádli, že ide o les?
Učiteľka to zhrnie: „V jesenný deň priniesla matka ježka svoju tŕnistú rodinu lesná čistinakde rastú obrovské muchovníky. “
- Prečo si myslíš, že mama priniesla ježka na lesnú čistinu?
- Takže, čo je to za matku?
- Pozri, čo robí ježko?
Zovšeobecnenie výkazov
- A čo robia ježkovia?
- Ako môžete povedať o ježkoch, ktorí červ rozdeľujú?
- Prečo sa tento ježko skrýva?
- Ako vyzeral?
- Ako môžeme nazvať tohto ježka?
Zovšeobecnenie výkazov
- Myslíte si, že sa ježkom páči na lesnej čistinke? Prečo?
Fizminutka-Chalani, ukážme si, ako sa ježko stará o svoju rodinu.
Ježek sa ponáhľal do svojho domu, nosil so sebou zásoby.
Cválal cez hrbole, rýchlo utekal lesom.
Zrazu si sadol a zmenil sa, zmenil sa na guľatú guľu.
A potom znova vyskočil a ponáhľal sa k deťom.
Choďte na mieste.
Pokračujte v chôdzi a „noste tašku za chrbtom“.
Skákanie na mieste.
Beh na mieste, pokrčte ruky.
Do drepu.
Tlačte hlavu na kolená, kolená objímajte rukami.
Aby stúpali do výšky.
Choďte na mieste.
- Pozeraj sa znovu na obrázok. Ako by ste ju nazvali?
Povedzte nám o tom, kto je na obrázku; aké ročné obdobie a kde sa akcia koná.
Povedzte nám, prečo sem prišli ježkovia, povedzte nám o ježkovej matke, jej mláďatách - ježkoch.
Príbeh môžete ukončiť slovami o tom, ako sa ježkovia cítia na čistine lesov.
Vypočujte si môj príbeh, chlapci: - Bol pokojný letný večer. Ježek viedol ježka na malú lesnú čistinku. Rástli obrie muchovníky, opadané lístie a ježkovia sa rozutekali po mýtine. Dvaja z nich našli červa, chytili ho a každého vtiahli k sebe. Ponáhľa sa k nim tretí ježko. Štvrtý, bežiaci ďaleko nabok, stretol veľkého čierneho chrobáka. "Velmi strašidelne!" - pomyslela si ježka a pre prípad, že by sa stočila do klbka. Ježko má plné ruky práce s vlastnými vecami. Zbadala slimáka na strome a blíži sa k nemu. Je to dobré pre ježkov na lesnej čistinke.
- Páčil sa vám môj príbeh? Na čo ste si v mojom príbehu spomenuli, čo sa zdalo zaujímavé? - Vymysli príbeh o tomto obrázku.
Postupne zaznejú 3 - 4 detské príbehy.
- Dobre, dobre povedané, poďme sa trochu hrať. Pomenujem zvieratá a pomôžete mi nájsť pre ne slová o tom, aké sú.
Držané didaktická hra „Vyberte slovo“ na výber prídavných mien pri podstatných menách označujúcich zvieratá.
- Znova sa pozri na tŕnistú rodinu, vidíš, ako dobre sa všetci cítia spolu? Pamätajte, že nemôžete oddeliť zvieratá, pretože každé zviera má svoju vlastnú rodinu.

KONSPEKTÍVNE BOHA k rozvoju prejavu na túto tému: „ZLOŽENIE PRÍBEHU PODĽA OBRAZU„HEDGEHOG“ pre staršie deti predškolského veku.

Vykonané:

O.S. Pyatkova

    Účel lekcie : rozvíjať dialogickú a monológnu reč detí.

    Úlohy:

    formovať schopnosť pozerať sa na obrázok a uvažovať nad jeho obsahom, rozvíjať súvislú reč,

    naučiť sa skladať príbeh, v ktorom všetky časti navzájom súvisia, logicky a syntakticky kombinované,

    Teraz chlapci, počúvajte čopríbeh Vymyslel som to na tomto obrázku

    Bol pokojný letný večer. Ježek viedol ježka na malú lesnú čistinku. Rástli obrie muchovníky, ležalo opadané lístie.

    Ježci sa rozutekali po mýtine. Dvaja z nich našli červa, chytili ho a každého vtiahli k sebe. Ponáhľa sa k nim tretí ježko. Štvrtý, bežiaci ďaleko nabok, stretol veľkého čierneho chrobáka. "Velmi strašidelne!" - pomyslel si ježko a pre prípad, že by sa stočil do gule.

    Ježko je zaneprázdnený vlastným podnikaním. Zbadala na strome slimáka a blíži sa k nemu.

    Dobré pre ježkov na lesnej čistinke. Veľmi dobre!

    Chlapi, terazvymysli svoj pribeh pre tento obrázok. A náš ježko (hračka) bude poslúchať. Vo svojom príbehu nezabudnite použiť slová, ktoré ste povedali o ježkoch.

    (detské príbehy)

    3. Zhrnutie lekcie

    Chalani, páčila sa vám naša hodina?

    Čí príbeh sa ti páčil najlepšie? Než? Aké slová sa ti páčili najviac? Bol príbeh zaujímavý? (Deti hovoria, že si vážia)
    - Príbehy sa ukázali byť zaujímavé, úplné, jasne ste vyslovovali slová. Použité nádherné slová... Všetci ste skvelí! Odviedli sme dobrú prácu, ale hlavne ...

    Na konci našej lekcie vám náš ježko chce prečítať jazykový twister a vy mi povedzte, aký zvuk sa v tomto jazykovom twistri počuje („w“), čo sa stane, ak vyslovíte zvuk „w“ šepotom, bez hlasu („w“)

    Huba veľkého ježka potrebuje:

    Na večeru čakajú hubu ježkov.

    Ďakujeme za vaše štúdium! Ja aj ježko sme boli veľmi radi, že vás spoznávam, hráme sa a tiež počúvame vaše úžasné príbehy.

    13. Literatúra.

    1. Geyterova E. "Fyzikálna kultúra minúty od A do Z". Časopis Zdravie detí №7.2009

      Grudanov, E. Osvedčenie o publikácii č. 112050705232... 2012

      Korotková E.P. Výučba rozprávania detí predškolského veku. M .; Osvietenie, 1982, s. 58-59

      Marshak S.Ya. „Quiet Tale“


    Gerbova V.V. Triedy zamerané na rozvoj reči v skupine seniorov materská škola... M .; Osvietenie, 1984, s. 53


    Lopukhina I. Logopédia. 550 zábavných cvičení na rozvoj reči. - M .: Akvárium., 1995. S. 97

Názov: obrázok zajacov zo série divých zvierat p Menshikova

Obrázok ježkovia zo série divé zvieratá p Menshikova M .: osveta

na obrázku Zajaca "(séria Divoké zvieratá". Detský obrázok Ježkov "(zo série Divoké zvieratá" P. Pripomína: Hovorili sme o tom, prečo Menshikov

Materiály: obrázok Zajaca "zo série Divoké zvieratá od P. Menshikovej" Vyšetrenie obrazu ježka ".

Menshikova (Moskva: Aralské more, Menshikova) uvažuje: Existuje veľa interpretácií detského obrazu Jerzyho "(zo série Divoké zvieratá" P. (

Obrázok zajacov zo série divých zvierat od P. Menshikovej. 3 dni na zabitie preukazu. posledná mapa 6,75 dota ai.

Obrázok ježkov zo série divých zvierat n Menshikova. skupina materskej školy Plány vyučovacej hodiny Príbeh o obrázku Zajac "(séria Divoké zvieratá).

Maľovanie ježkov zo série divých zvierat n Menshikova M .: Pokračujte v učení detí rozprávať z maľby (maľba „Zajace“ zo série „Divoké zvieratá“ P.

Príbeh založený na obrázku Zajaca "(seriál Divoké zvieratá". Autor PS Menshikova). Cieľ: rozšíriť vedomosti detí o spôsobe života divých zvierat;

Je to neuveriteľné, ale o tomto filme som sa dozvedel len pred pár dňami. Je zvláštne, prečo sa to stalo, pretože mám rád domáce kino a túto tvorbu možno ľahko obviniť z toho, že je kultová. Filmy o škole vždy prebudia široký ohlas. Pre niekoho školský čas spôsobuje búrku nadšenia a nostalgie, pre niekoho odmietnutie alebo dokonca odmietnutie. Ale nie sú tam ľahostajní ľudia. - Práve ste sa stiahli do seba a šírili ste tam pesimizmus. © Melodrama Budeme žiť až do pondelka „- toto je skutočný film šesťdesiatych rokov“ - inteligentný a morálny, reflexívny a odvážny, láskavý a zrozumiteľný pre všetkých. Toto je pravdepodobne jeden z najlepších filmov o živote školy, o mentorovi a učiteľovi. Áno, aj v jednom názve filmu - celý svet. Zdalo by sa, že všetci ľudia sa snažia prežiť tento ťažký deň - pondelok. Ako však musíte milovať a vážiť si svoju prácu - aby ste počkali na prežitie až do tohto milovaného dňa. - Môžete si vás vážiť, ale je ťažké milovať. “ © Teraz je zvláštne sledovať a vnímať také čiernobiele kino, kde sú najdôležitejšie a najdôležitejšie ľudské vzťahy a morálne hodnoty. Kde nie sú žiadne prestrelky, divoké prenasledovania, bitky, krvilačné vraždy a všetko ostatné, na čo sme zvyknutí a čo v kinách očakávame. Existuje ale pokojne aktuálny životný príbeh, od ktorého sa nedá odtrhnúť, ktorý napriek svojej jednoduchosti zaujme a zaujme. Ale v jednoduchosti - pravda. Možno aj preto je film taký čestný a dojemný. Je potrebné poďakovať tvorcom Stanislavovi Rostotskému a Georgymu Polonskému. Pre toto nádherné stvorenie, ktoré časom nezanikne, ale iba prepukne v prudší plameň. - 15 riadkov! Väčšine ľudí zostáva iba pomlčka „medzi dvoma dátumami“ © Ideal Actor. Perfektný človek. Vyacheslav Tichonov. Čo poviete na tohto geniálneho herca? Len najlepšie. Nebudem uvádzať jeho zásluhy a zásluhy, myslím si, že každý už všetko vie. Jeho postava Iľja Semenovič sa snaží nielen vštepiť vedomosti do hláv svojich zverencov, ale aj urobiť z nich skutočných ľudí. Najodušnejšou epizódou filmu je scéna pseudorozlúčky so študentmi. Skvelý jazyk očí, keď sú slová nadbytočné. Je neuveriteľne vzrušujúce, keď dve desiatky nadšených očí počúvajú ich hrdinu - No, prečo sa bojíš? Sám ste povedali, že ak je človek hlúpy, tak na dlho! “ © Je možné si všimnúť ďalších svetlých hercov a pre niektorých bol tento film vedúcou hviezdou a začiatkom začiatku: Nina Menshikova, Irina Pechernikova, Olga Ostroumova, Igor Starygin, Valery Zubarev, Lyudmila Arkharova, Lyubov Sokolova a ďalšie. Skvelé dielo - skutočné a plné realizmu. Bravo, o čom je film? Je o večných a nemenných pravdách. O porozumení a oddanosti, o láske a priateľstve, o osamelosti Áno, je veľmi naivný, najmä v súčasnosti, ale stále zostáva aktuálny. Pretože nakoniec ideme všetci k tomu istému, pretože šťastie je to, keď ste pochopení!