Paraiškos „Kaip praleidau žiemos atostogas. Edukacinė valandėlė tema: „Kaip praleidau žiemos atostogas“ Nupieškite, kaip praleidau žiemos atostogas

Tema: Kaip aš praleidau žiemos atostogas.

Tikslas: plėsti akiratį, ugdyti dialoginę ir monologinę kalbą, formuoti kalbos žodyną šia tema, įtvirtinti žinias apie žiemą.

Pamokos eiga.

1. Organizacinis momentas.

2. Fonetinis pratimas: diferenciacija skamba T-D.

3. Kalbos pratimai:

Koks dabar metų laikas?

Dabar žiema.

Pavadinkite žiemos mėnesius.

gruodį, sausį, vasarį.

Koks dabar mėnuo?

Dabar sausio mėnuo.

Koks oras žiemą?

Žiemą būna šaltas oras. Dažnai sninga. Pučia šaltas vėjas.

4. Pagrindinė dalis. - Vaikinai, žiemos atostogos baigėsi. Jūs visi grįžote į mokyklą prie savo stalų. Dabar prisiminkime, ką įdomaus turėjai per žiemos šventes, ką veikei namuose.

Kada išėjai atostogauti?

Išėjau atostogauti... gruodį.

Kiek dienų truko žiemos atostogos?

Žiemos atostogos truko 15 dienų.

Kada atėjai į mokyklą?

Atėjau į mokyklą... sausio mėn.

Dabar papasakokite, kaip praleidote žiemos atostogas. (vaikai pasakoja, kaip praleido žiemos atostogas.)

Istorijos planas.

Kai išėjai žiemos atostogų.

Kiek dienų truko žiemos atostogos?

Koks oras buvo per žiemos šventes?

Kaip padėjote mamai ir tėčiui namuose?

Ką tu veikei eidamas?

Kokias knygas skaitėte?

Kokius filmus žiūrėjote?

Dabar pažiūrėkime pristatymą " Žiemos pramogos».

Ar jums patiko pristatymas?

Vaikų atsakymai.

O dabar suvaidinsime siužetą „Susitikimas po žiemos švenčių“ ir kiekvienas paklausite savo draugo, kaip jis praleido žiemos atostogas.

(dialoginės kalbos organizavimas pagal modelį su pasisveikinimu)

Puiku, puikiai suvaidinote sceną. Manau, kad jūsų atostogos buvo linksmos ir įdomios. Per šventes nenuobodžiavote, gerai pailsėjote. Dabar pieškime apie įdomiausius dalykus, nutikusius per žiemos šventes.

(eskizų darymas albumo lapuose).

5. Pamokos apibendrinimas.

Apie ką mes šiandien kalbėjome?

Kalbėjomės apie žiemos šventes.

Rogės, slidės, pačiūžos, sniego senis, sniego čiuožykla.

Aš slidinėjau.

Nusileidau rogutėmis nuo kalno.

– Koks dabar metų laikas?

- Dabar žiema.

- Įvardinkite žiemos mėnesius.

gruodį, sausį, vasarį.

- Koks dabar mėnuo?

-Dabar sausio mėnuo.

– Koks oras žiemą?

– Žiemą oras šaltas. Dažnai sninga. Pučia šaltas vėjas.

Istorijos planas.

    Kai išėjai žiemos atostogų.

    Kiek dienų truko žiemos atostogos?

    Koks oras buvo per žiemos šventes?

    Kaip padėjote mamai ir tėčiui namuose?

    Ką veikei eidamas?

    Kokias knygas skaitėte?

    Kokius filmus žiūrėjote?

Apie ką mes šiandien kalbėjome?

Kalbėjomės apie žiemos šventes.

Rogutes, slides, pačiūžas, sniego senį, sniego kalnelį.

Aš slidinėjau.

Nusileidau rogutėmis nuo kalno.

Puslapyje yra nuotraukos apie žiemos šventes.
Žiemos šventės apima daugybę įvairiausių dalykų: žiemos pramogas ir pramogas, slidinėjimą, čiuožimą rogutėmis, sniego senelius ir sniego gniūžtes ir galiausiai Naujųjų metų šventimą.

Visos šios žiemiškos nuotraukos ir nuotraukos apie atostogas pirmiausia asocijuojasi su vaikais, nors suaugusieji, žinoma, taip pat aktyviai dalyvauja. Tai nuostabus žiemos švenčių metas!

Mėgaukitės žiūrėjimu!

Žiemos šventės! Vaikai mėgaujasi žiemos pramogomis! Žiemos atostogų nuotraukos visada kupinos linksmybių!

Nuotraukoje per žiemos šventes tėvai su vaikais rogutėmis leidžiasi nuo kalno.

Smagios žiemos pramogos! Linksmų švenčių!

Nuotraukoje žiemos šventės įsibėgėjo.

Vaikai gamina sniego senį, mėto sniego gniūžtes ir voliojasi sniege! Linksminkitės vaikams per Naujųjų metų šventes!

O šioje nuotraukoje vaikai rogutėmis mėgaujasi žiemos atostogomis.

Nuotraukoje vaikinas ir mergina rogutėmis linksmai lekia žemyn nuo kalno.

Nuotraukoje vaikai guli sniege. Naujųjų metų šventės pačiame įkarštyje.

Aplink Kalėdų eglutė vaikai čiuožia.

Jie linksminasi Naujųjų metų atostogas.

Žiemos atostogos kaime ypač geros. Naminių gyvūnų čia labai daug.

Nuotraukoje vaikai kvailioja sniege.

Nuotraukoje suaugusieji kaip vaikai smagiai leidžia žiemą slidinėti nuo kalno.

Žiemos pramogos patrauklios visiems!

Nuotraukoje Kalėdų Senelis su vaikais. Naujųjų metų šventės neapsieina be Kalėdų Senelio!

Čiuožia linksma mergina. Mergina kaip paveikslas!)

Vaikai slidinėja miške. Nuostabios žiemos miško nuotraukos!

Nuostabus žiemos pasivaikščiojimas!

Nuotraukoje vaikai žiemą atostogauja kieme.

Vieni stato sniego senį, kiti slidinėja ir čiuožia, treti mėto sniego gniūžtes. Pramogos vaikams žiemos atostogų metu! Žiemos nuotraukos su vaikais yra tokios juokingos!

Nuotraukoje Kalėdų Senelis ir vaikai per Naujųjų metų šventes.

Nuotraukoje Kalėdų Seneliai ir Snieguolės su vaikais per Naujųjų metų šventes.

Žiemos nuotraukoje maža mergaitė linksmai slydo nuo kalno.

Nuotraukos su žiemos pramogomis yra tokios smagios!

Nuotraukoje vaikas nustebęs žiūri į sniego senį. Ir sniego senis yra didesnis už save!)

Žiemos nuotraukos su vaikais yra labai juokingos!

Nuotraukoje pavaizduoti eilėraščiai apie žiemos šventes. Kai buvome vaikai, taip pat rašėme eilėraščius, nes buvome užvaldyti emocijų!)

Žiemos nuotraukos su eilėraščiais yra populiarūs!

Užklasinės veiklos santrauka

(kolektyvinis piešinys)

Tema : Žiemos atostogos.

Tikslas: Kolektyvinio piešinio tema „Žiemos šventės“ kūrimas; draugiškų santykių formavimas, savitarpio pagalba per bendra veikla. Komandos formavimas.

Užduotys: Realizuoti savo kūrybinę vaizduotę; išmokite papildyti draugo piešinį, vadovaudamiesi bendruoju planu; Bendra veikla stiprinkite draugiškus santykius.

Metodinės technikos:klausimai, kolektyvinis piešimas ratu, savarankiškas dalyko pasirinkimas, piešimas stovint, ant signalo su perėjimu.

Įranga : indas su vandeniu, teptukai, servetėlės, dažai (guašas), vatmano popierius.

Pamokos eiga:

Koks dabar metų laikas? (Žiema)

Kokia yra žiema? (sninga, šalta, šalta, linksma ir pan.)

Kas įdomaus vyksta žiemą? (atostogos, atostogos, daug sniego ir pan.)

Prisiminkite, ką veikėte per šventes, ką prisimenate apie Naujųjų metų šventę? (vaikų atsakymai).

Kokius žaidimus galima žaisti tik žiemą? (žaisti sniego gniūžtes, slidinėti, čiuožti, lipdyti sniego senį).

Perskaitykite pamokos temą. („Žiemos šventės“). Šiandien nupiešime tai, kas jums labiausiai įsiminė per žiemos šventes. Prisiminkime bendro piešimo taisykles:

1.Pieškite tyliai;

2. Pieškite savo sektoriuje;

3.Jūs negalite sugadinti savo draugo piešinio;

4. galite keistis dažais;

5. Užpildykite laisvą vietą piešiniu.

Ką paruošėme piešimui? (šepečiai, dažai, stiklinės vandens, servetėlės).

Eikite prie stalo, užmerkite akis, pagalvokite, ką norite nupiešti.

(Mokytojas duoda ženklą, vaikai pradeda piešti.)

Vaikų užsiėmimai.

Kūno kultūros momentas(elektroninis, atpalaiduoja įtemptas akis).

Svetlana Kuznecova

Naujųjų metų šventės- Tai nuostabus laikas Naujieji metai, šalta, bet įdomios dienos pirmasis metų mėnuo, kai galima eiti į cirką, teatrus Naujųjų metų pasirodymai, į centrinį ledo miestelį, į šventyklą Kalėdoms ar pažaisti žiemos žaidimai lauke mėtykite sniego gniūžtes, pasivažinėkite ledo čiuožykla ar sniego čiuožykla rogutėmis, sniego paspirtuku arba eikite į čiuožyklą su tėvais, o vakarais žaiskite su mėgstamais žaislais, kuriuos padovanojo Kalėdų Senelis. Pirmadienį, kai vaikai atėjo į darželis jie kažką turėjo pasakyk savo draugams ir mokytojams. Puikus laikas dirbti su kalbos raida ir kompozicija istorijos iš asmeninės patirties.Ir taip pat izo-veikloms: ant aplikacijos ir piešimo. Vaikai bandė prisiminti ir piešti savo įspūdžius Naujųjų metų šventės. Vaikinai piešdami prisiminė Surikovo eilėraščius „Čia mano kaimas“, Jesenino „Beržas“, Maršako „Į gruodį, gruodį. ".







Dėkojame už dėmesį!

Publikacijos šia tema:

Mūsų Valstybinės biudžetinės švietimo įstaigos Maskvos 633 vidurinės mokyklos komplekse viena iš ikimokyklinio ugdymo skyrių krypčių – darbas siekiant užmegzti draugiškus santykius.

Norėdami pasisemti įspūdžių šiam darbui, vedžiau edukacinį pokalbį apie kosmosą, žiūrėjome animacinį filmuką „Pin Code: Sunny.

Eilėraščiai pasakų personažams Naujųjų metų šventėms. Eilėraščiai skirti pasakų herojai Mieli kolegos! Artėja pati stebuklingiausia, pasakiškiausia ir mylimiausia šventė - Naujieji metai! Ir mums.

Kūrybinis vaikų laisvalaikis per Naujųjų metų šventes. Ilgos atostogos, žinoma, yra gerai, bet ką pasiūlyti savo vaikui kaip laisvalaikio užsiėmimą, kai jis pavargo nuo visko: Naujųjų metų šviesos, žygių.

Mieli mano puslapio svečiai! Siūlau pabandyti pasigaminti patiekalų, kuriais papuoš jūsų stalą naujųjų metų šventės ir jie tau patiks.

Stebuklingas Naujųjų metų ateities spėjimų ir spėjimų krepšys. Naujųjų metų išvakarėse ir Kalėdų šventėse labai norisi stebuklų, pasakų... net suaugusiųjų.

O dabar lapkritis, už lango vis dažniau vietoj saulėto ryto niūrus dangus pliaupia lengvu lietumi. O aš ir vaikai, žiūrėdami pro langą, prisimename.

Nuotraukų konkursas „Kaip aš praleidau žiemos atostogas“

Datos: iki 2011 m. sausio 15 d.
2011 m. sausio 20 d., 17.30 val., suvestinės ir apdovanojimai šiose kategorijose:

  1. Įdomiausio siužeto fotopasakojimas.
  2. Linksmiausia foto istorija.
  3. Originaliausia foto istorija.
  4. Ilgiausia foto istorija.
  5. Spalvingiausiai apipavidalinta foto istorija.

Foto konkurso sąlygos:

  1. Vaikas pats atrenka nuotraukas.
  2. Po nuotrauka - komentaras 2-3 sakiniais (su suaugusiojo pagalba).
  3. Leidžiama pateikti brėžinius, aplikacijas ir kitus gaminius vaizduojamieji menai vaikai.
  4. Lapo su nuotraukomis dydis yra peizažas. Kiekis – nuo ​​vieno iki kelių.

Priedas Nr.3. Kaip aš praleidau žiemos atostogas

(klasė į vyresnioji grupė: kalbu apie temą iš asmeninės patirties)

  1. Pratinkite vaikus pasakoti apie įdomius pasivaikščiojimus, žaidimus ir žiemos pramogas.
  2. Sustiprinkite galimybę savo iniciatyva pasirinkti konkretų pasakojimo turinį pagal siūlomą temą.
  3. Ugdykite nuoseklią kalbą: pateikite savo istoriją nuosekliai, pagal planą.
  4. Pagerinkite kalbos gramatinę struktūrą.
  5. Atnaujinkite savo žodyną temomis: „Žiema“, „Nauji metai“, „Kalėdos“, „Žiemos linksmybės“, „Šeima“, „Mano miestas“.
  6. Lavinti vaikų komunikacinius ir kalbėjimo gebėjimus, didinti emocinį pasirengimą dalytis sukauptais įspūdžiais, reaguoti į bendraamžių pasisakymus ir klausimus.
  7. Suaktyvinkite atmintį, mąstymą, klausos dėmesį.

Įranga:

Nuotraukos iš grupės vaikų gyvenimo ir vaikų piešiniai fotokonkursui „Kaip aš praleidau žiemos atostogas“, iliustracinė medžiaga temomis „Žiema“, „Žiemos linksmybės“.
Organizacinis momentas.

L ogopedas: Lauke snieguota žiema. Visai neseniai atostogavai. Su kokiais žaislais ir žaidimais leisdavote savo dienas? Kur važiavote pas močiutę? Kokias mūsų miesto vietas esate aplankę? Su kuo turėjote įdomių susitikimų? Pažiūrėkite į savo nuotraukas, pagalvokite apie save.
Vaikai atsako į klausimus išankstinio pokalbio metu ir žiūrėdami į nuotraukas.
Pamokos tikslo nustatymas
Logopedas: Šiandien klasėje kalbėsite apie įdomiausią įvykį iš jūsų atostogų. Pasirinkite tai, kas jums patiko labiausiai. Nuotraukos padės. Prisimeni, kur tai atsitiko?
- su kuo buvai?
- kas tiksliai atsitiko,
- Kodėl tu tai labiausiai prisimeni,
- kokia buvo nuotaika?
– linkėjimai ateičiai.
Vaikų pasakojimai.

Logopedas: Paklausykime Anės istorijos (kito vaiko, kuris pradeda istoriją, vardas).
Pradėkite savo istoriją (vaiko vardas), mes pasiruošę jūsų išklausyti.
Man primena nuoseklią istoriją. Padeda pradėti: „Per atostogas ėjau (buvau, ėjau) ...“, pagal nuotraukos tipą.

Kūno kultūros užsiėmimas (po trijų istorijų)

Kalbos pratimai su judesių imitacija, be muzikinio akompanimento
Tu esi šerkšnas, šerkšnas, šerkšnas, sulenktomis rankomis skersai trina dilbius („apšilimas“).
Nerodyk nosies! Rodomasis pirštas grasinti žiema (likę pirštai sugniaužti į kumštį).
Greitai eik namo, jie „nuvaro“ žiemą, pakaitomis mojuodami dešine ir kaire ranka.
Pasiimk šaltį su savimi. Jie daro judesius rankomis, tarsi trauktų už virvės.
Ir mes paimsime roges Nugara tiesi, jie pritūpia ir paima roges.
Išeisime į lauką. Jie žygiuoja vietoje.
Sėskim į roges ir paspirtukus. Pritūpkite, tuo pat metu ištiesdami rankas tiesiai
prieš jus. Jie perkelia tiesias rankas už nugaros.

Logopedas: Kas jums patiko pasakojime, kurio klausėtės? Ką labiausiai prisimenate? Už ką norėtumėte pagirti pasakotoją?
Man patiko (vaiko vardo) istorija, nes tapo aišku, kas nutiko prieš akimirką nuotraukoje ir kas po to.
Istorija buvo aiški, sužinojome, kaip prasidėjo įvykis ir kuo jis baigėsi.
(vaiko vardas) istorija pasirodė įdomi ir juokinga. Jis labai tiksliai parinko žodžius.
(vaiko vardas) istorija buvo trumpa, bet jis sugebėjo pasakyti pagrindinį dalyką.
Buvo įdomu klausytis (vaiko vardas), jis linksmai ir išsamiai pasakojo apie savo žaidimus.
Iš viso klausomės šešių vaikų pasakojimų.


Priedas Nr.2. Nuotrauka

Fotokonkursui „Kaip praleidau žiemos atostogas“ pateiktų fotografijų paroda




„Aš esu ant Volgos upės kranto Pliose. Volgoje yra ledo ir sniego, jūs to nematote. (Veronika)




„Esu su seserimi Liza pasivaikščioti. Važiuokime rogutėmis“. (Veronika)




„Švenčiame Naujuosius – kiškio metus. Mama uždėjo tortą“ (Veronika).





„Aš žaidžiu kompiuteriu“ (Anya)




„Nuėjau į šventę, prie eglutės. Ten buvo juokingi klounai“. (Ksyusha)





„Žaidžiu raidėmis: dėlioju žodžius“ (Alina)





„Aš nuėjau su mama į lėlių spektaklį teatre“ (Olegas)




„Aš važiuoju vaikų pramogų centre“ (Nastya)

  1. Borodičius. A.M. Vaikų kalbos ugdymo metodai. M., 1981 m
  2. Voronova A.E. Logoritmika kalboje ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupės 5-7 metų vaikams. Metodinis vadovas– M.: TC Sfera, 2006 m.
  3. Lokteva E.V. Vyresnių ikimokyklinukų, turinčių protinį atsilikimą, socialinių ir bendravimo įgūdžių formavimo darbo turinys // Vaikų, turinčių raidos sutrikimų, ugdymas ir mokymas, Nr.3, 2007, p. 27-34.
  4. Pavlova O. S. Vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, komunikacinės veiklos formavimas: Dis. ...kand. ped. Sci. - M., 1998 m.
  5. Panfilova M.A. Bendravimo žaidimų terapija - M., 2001 m
  6. Filicheva T.B., Chirkina G.V. Bendro vaikų kalbos neišsivystymo pašalinimas ikimokyklinio amžiaus: Praktinis vadovas. - M.: Iris-Press, 2004 m.
  7. Shiyan L.I. Sutrikimų prevencija ir korekcija asmeninis tobulėjimas vaikai, sergantys OHP. / Ikimokyklinė pedagogika, Nr.3, 2008, 49 p.